Jak dobrać odpowiednią męską koszulę?

Jak dobrać odpowiednią męską koszulę?

NAJLEPSZY MATERIAŁ. Ostatnimi czasy projektanci prześcigają się w wymyślaniu innowacyjnych rozwiązań na męskie koszule. Mamy do wyboru modele odporne na plamy oraz teflonowe i niegniotące się koszule poliestrowe. Nie dajcie się jednak skusić na tego typu nowinki, ponieważ syntetyczne materiały, choć pod kilkoma względami są praktyczne, to mają również swoje wady. Po pierwsze po prostu źle wyglądają. Po drugie zwyczajnie nie dają skórze oddychać. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc koszula z dobrej jakości bawełny. Materiał ten bardzo dobrze układa się na ciele, a dodatkowo stosunkowo łatwo go rozprasować. Na wyjątkową okazję możemy również wybrać bardzo efektowną, ale przy tym dość drogą – koszulę jedwabną.

DOBIERZ ODPOWIEDNI KRÓJ! Kroje męskich koszul można ogólnie podzielić na proste (regularne) oraz wyszczuplane (taliowane). Istnieje też bardziej szczegółowy podział. Na niektórych metkach można znaleźć następujące informacje: custom fit – czyli krój, który z założenia ma pasować na wszystkie męskie sylwetki, regular fit (lub classic fit) – krój prosty (bez wcięcia w talii). Pasuje panom o klasycznej lub tęższej budowie ciała oraz slim fit, czyli krój wyszczuplony, dopasowany w talii. Pasuje na szczupłe sylwetki. Nie nadaje się dla panów, którzy chcą ukryć zbyt duży brzuszek. Krój koszuli to niebagatelnie ważna sprawa. Podsumowując model za ciasny uwydatni brzuch, który panowie wolą przecież ukrywać, natomiast  koszula za duża będzie wyglądać niechlujnie i nieestetycznie.

ROZMIAR KOŁNIERZYKA. Jeżeli chcecie wiedzieć jaki rozmiar kołnierzyka, będzie dla Waszego mężczyzny najlepszy powinnyście zmierzyć obwód jego szyi (uważajcie aby nie było to za wysoko) i dodać do niego szerokość jednego palca. W przypadku kiedy wyjdzie Wam np. 38,5 cm (jak wiadomo taki rozmiar nie istnieje) w zależności od figury Pana zaokrąglijcie rozmiar – jeżeli jest szczupły do 38, jeżeli natomiast „lepiej zbudowany” wybierzcie 39.  Osobny temat stanowi kształt kołnierzyka. Najpopularniejszy jest krój „prosty”. Taką koszulę nasz mężczyzna może założyć na każdą okazję, do krawata czy do jeansów. Nieco bardziej elegancki jest z kolei krój włoski. Rogi takiego kołnierzyka są skierowane na zewnątrz. Najmniej formalny jest zaś kołnierzyk zapinany. Koszule męskie tego typu można ubrać do pracy, jednak na ślubie będą już raczej niemile widziane. Moda na kołnierzyki zmienia się, a wraz z niąszerokość krawata.Zwróćcie uwagę, czy wszystkie krawaty które posiadają wasi panowie, pasują do nowej koszuli. Może się okazać, że są za szerokie, węzeł jest zbyt gruby i nie mieści się w rozstawie kołnierzyka. W takiej sytuacji trzeba z czegoś zrezygnować lub kupić nowy, węższy krawat.

Jeżeli nie macie swojego ulubionego sklepu polecamy zajrzeć do James Button TUTAJ. Do wyboru macie naprawdę dużą gamę fasonów, kolorów oraz wzorów. Możecie wybrać także długość rękawa. 100-procentowa bawełna o podwójnym splocie (two-ply) to kosztowny i szlachetny materiał, do którego tkania używa się przędzy skręconej z dwóch cieńszych nitek. Koszule są wykonane z tkanin typu Twill, Popelin, Royal Oxford i Herringbone. Dzięki temu mają znakomite właściwości: są przyjemne w dotyku i łatwe w prasowaniu. Koszula uszyta z tkaniny two-ply dużo mniej się gniecie, a noszący ją mężczyzna wygląda w niej elegancko nawet po długim dniu. 

Udostępnij:
0