Face&Look > NOWOŚCI KOSMETYCZNE > 7 mitów na tema naturalnych kosmetyków

7 mitów na tema naturalnych kosmetyków

Początek przygody z naturalnymi kosmetykami? Nie wszyscy wiedzą, jakich efektów mogą się spodziewać. Jak podejść do tego tematu. Przedstawiamy 7 najczęstszych mitów, które dziś postaramy się rozwiać. 

MIT 1. Kosmetyki naturalne nie są tak skuteczne, jak drogeryjne czy apteczne.

FAKT Tak i nie. Wszystkie produkty kosmetyczne, zarówno naturalne, jak i konwencjonalne, muszą spełniać te same wymogi dotyczące ich bezpiecznego stosowania i działania. Zobowiązuje ich do tego ustawa i ogólnie obowiązujące normy regulujące funkcjonowanie rynku kosmetycznego. Zgodnie z nimi, każdy kosmetyk musi przejść ocenę bezpieczeństwa, która jest tak samo rygorystyczna dla wszystkich grup kosmetyków. Ocenie poddane zostają m.in. surowce, procedury wytwarzania kosmetyków, ich działanie na skórę itd. Jeśli któryś z kosmetyków nie spełnia wymagań – nie otrzymuje pozytywnej oceny bezpieczeństwa i zgody na wprowadzenie go do sprzedaży. I dotyczy to również kosmetyków naturalnych. innym aspektem jeśli chodzi o cenę jest zastosowanie trudno dostępnych ekstraktów i wyciągów lub wyjątkowo rzadkich roślin do produkcji kremu, oleju czy hydrolatu.

MIT 2. Kosmetyki naturalne są w 100% naturalne.

FAKT ,,Kosmetyki naturalne” nie mają prawnej definicji, lecz objaśniając i chcąc, stosować ten termin w praktyce najlepszym postępowaniem jest przestrzeganie jak największej ilości wymagań, które ustalają uznane na całym świecie organizacje zajmujące się certyfikacją kosmetyków naturalnych i organicznych. Wśród warunków, których spełnienia wymagają, wymienia się m.in. minimum 95% naturalnych surowców mineralnych i roślinnych, niestosowanie surowców z roślin modyfikowanych genetycznie, surowców z martwych zwierząt, stosowanie konserwantów identycznych z naturalnymi, których odpowiedniki w postaci chemicznej są takimi samymi lub bardzo zbliżonymi związkami, występującymi w przyrodzie.

MIT 3. Kosmetyki naturalne są hipoalergiczne.

FAKT Hipoalergiczne – czyli o obniżonych właściwościach alergizujących. Krąży opinia, że kosmetyki hipoalergiczne są nieuczulające. Kosmetyk hipoalergiczny wywołuje reakcję alergiczną znacznie rzadziej, ale nie ma pewności, że taki kosmetyk nikogo nie uczuli. W przypadku alergii, uczulenia na daną substancję wchodzącą w skład kosmetyku nie ma znaczenia jej pochodzenie. Zarówno kosmetyki naturalne, jak i te tradycyjne mogą powodować alergie i uczulenia. Wynika to z prostego faktu. Kosmetyki naturalne oparte są całkowicie na substancjach pochodzenia roślinnego, naturalnego, które mogą być potencjalnym alergenem dla osób o cerze wrażliwej skłonnej do podrażnień. Występowanie reakcji alergicznych jest sprawą całkowicie indywidualną i nie stanowi podstaw do oceny skuteczności kosmetyków naturalnych.

MIT 4. Kosmetyki naturalne nie zawierają konserwantów.

FAKT Każdy kosmetyk zawierający wodę w składzie zawiera konserwanty (oprócz tzw. kosmetyków świeżych). Kosmetyki naturalne podobnie jak kosmetyki tradycyjne oparte są w większości na wodzie, aby mogły być bezpiecznie przechowywane, a przede wszystkim bezpiecznie stosowane muszą zawierać substancje hamujące procesy rozkładu, konserwujące. W przypadku kosmetyków naturalnych stosuje się łagodne konserwanty, jak naturalny system konserwujący witamina E, dzięki którym kosmetyki naturalne mogą być bezpiecznie stosowane nawet przez 2-3 lata.

MIT 5. Kosmetyki naturalne są wegańskie.

FAKT Nie wszystkie kosmetyki naturalne spełniają wymagania kosmetyków wegańskich i mogą zawierać surowce pochodzenia zwierzęcego (np. miód, wosk pszczeli , kolagen, lanolina). Nie były testowane na zwierzętach lub w jakikolwiek sposób zagrażać ich zdrowiu i życiu. Ich skład oparty jest tylko i wyłącznie na surowcach naturalnego pochodzenia. Każdy  kosmetyk wegański ma odpowiedni certyfikat przedstawiony na opakowaniu.  

MIT 6. Kosmetyki naturalne są tworzone w domu, w kuchni.

FAKT Zdarza się. Wiele osób zajmuje się domową produkcją kosmetyków, jednak robi to hobbystycznie. Kosmetyki stworzone w warunkach domowych, bez zachowania rygorystycznych wymogów, przeprowadzenia odpowiednich badań i testów nie mogą zostać wprowadzone na rynek.

MIT 7. Czy kosmetyki naturalne muszą być droższe?

FAKT Kosmetyki naturalne bardzo często powstają w małych manufakturach. Tworzone są w małych partiach, z precyzją i dbałością o jakość składników. Nie zawierają tanich zamienników, sztucznych pigmentów i aromatów. Nie są wypełnione olejami mineralnymi. Certyfikowane komponenty dobrej jakości , stosowane do ich produkcji, zazwyczaj  mają wyższą cenę. Dzieje się tak ponieważ proces ich pozyskiwania – naturalne, roślinne składniki pozyskuje się bez użycia szkodliwych dla zdrowia nawozów.

Marka Polemika wychodzi naprzeciw tym, którzy kochają prostotę, uniwersalność i minimalizm.

Skinmalizm, czyli minimalizm związany z pielęgnacją to jeden z trendów na nadchodzący rok. Zmęczone wieloetapową pielęgnacją, zatęsknimy za prostotą. Kosmetyczki wypchane po brzegi, zamienimy na kilka ulubionych produktów. Najlepiej na te, które są wielofunkcyjne i radzą sobie w wielu sytuacjach. W trend skinmalizmu świetnie wpisują, się produkty Polemika. Bestsellerowe Hydrofilne masło oczyszczające pozwala zastąpić kilka kosmetyków do demakijażu i oczyszczania. Z kolei Antyoksydacyjnego kremu nawilżającego może używać cała rodzina. To przepis na ulgę dla portfela i sposób na  wprowadzenie porządku w pielęgnacji.

 

W Polemice nie obiecujemy rzeczy niemożliwych. Receptury naszych produktów oparte na naturalnych składnikach i rzetelnych badaniach laboratoryjnych, spełniają surowe normy produktów naturalnych pod kątem mikrobiologicznym. Bezpieczeństwo skóry stanowi dla nas priorytet. Dzięki temu mamy pewność, że oddajemy w Wasze ręce skuteczne i bezpieczne preparaty, które pozwolą każdemu odkryć sekret idealnej pielęgnacji.

Produkty marki Polemika nie tylko zawierają >95% składników pochodzenia naturalnego, do których wytworzenia nie wykorzystano GMO ani zwierząt, ale również wszystkie konserwanty w nich zawarte są aprobowane przez organizacje certyfikujące (wedle powyższej reguły) – w peelingu-masce oraz kremie. W maśle oczyszczającym nie zastosowano konserwantów, ponieważ jest to kosmetyk niskiego ryzyka mikrobiologicznego.

Kosmetyki naturalne mogą wywoływać reakcje uczuleniowe. Produkty marki Polemika zostały jednak stworzone w taki sposób, by zminimalizować ewentualne wystąpienie alergii.

W naszym kremie i peelingu zastosowano naturalne konserwanty oraz konserwanty dopuszczone do stosowania w kosmetykach naturalnych. Z kolei nasze masło nie zawiera konserwantów, ponieważ nie ma wody w składzie i w związku z tym jest to kosmetyk niskiego ryzyka mikrobiologicznego.

Kosmetyki marki Polemika są wegańskie i nietestowane na zwierzętach. Wszystkie produkty marki posiadają certyfikat PETA Vegan. To znak, który przyznawany jest firmom, które wytwarzają produkty z surowców niezawierających składników odzwierzęcych.

Nasz zakład produkcyjny posiada certyfikat spełniania wymogów Dobrej Praktyki Produkcji (GMP) w procesach produkcji produktów kosmetycznych wg PN-EN ISO 22716:2009.

Rozprawiliśmy się z kilkoma mitami, które krążą już zbyt długo nad tematem pielęgnacji. Jak na pewno zauważyliście i tak wszystko sprowadza się do surowców, do składników aktywnych, do jakości, i do potwierdzonych badań, czyli dokładnie do tego co marka Polemika sobą reprezentuje. W naszych kosmetykach zawsze używamy wyłącznie surowców przebadanych, najwyższej jakości i o potwierdzonych efektach działania.

 

O marce Polemika:

To polska marka kosmetyczna założona przez Agnieszkę Leśniak. Polemika to marka kosmetyków naturalnych, czerpiących siłę z roślin. Każdy produkt to bogactwo starannie wyselekcjonowanych składników wspartych cudownymi właściwościami herbaty Matcha. Nazwa Polemika wywodzi się od imion córek Agnieszki – Poli i Miki. To właśnie ich pojawienie się na świecie stało się katalizatorem powstania marki bezpiecznych dla zdrowia kosmetyków.

Jednak Polemika to nie tylko aspekt sentymentalny. To zaproszenie do rozmowy, wymiana myśli, merytoryczna dyskusja, konkretne argumenty i nieustanne wsłuchiwanie się w potrzeby kobiet. Te wnikliwe analizy oraz współpraca z najlepszymi specjalistami z branży przyczyniły się do powstania wyjątkowych produktów. To kosmetyki naturalne, stworzone na bazie najczystszych i najlepszych jakościowo składników roślinnych.

 

Na zakupy z promocjami zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Tizmi Total Body Balm – wielozadaniowy balsam do pielęgnacji całego ciała. Cena promocyjna 17,49 zł

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.