Face&Look > ZDROWIE > FITNESS > Aktywni spełniają marzenia

Aktywni spełniają marzenia

 Ludzie, którzy aktywnie żyją, nie boją się podejmowania  ryzyka i wyzwań, realizują się i spełniają swoje marzenia. Ruch w znacznej mierze przekłada się na życie zawodoweZatem do dzieła! Spróbuj treningów z Adą Palką. 
 
Ada Palka: Trener personalny to właściwie nowy zawód, który zdobywa dużą popularność. Proszę opowiedzieć, z kim Pani pracuje? Kto do Pani przychodzi na treningi? 
 
Zawód trenera istniał właściwie od czasów starożytnych, korzystanie z jego usług było jednak zarezerwowane dla bardzo wąskiego grona zawodników wyspecjalizowanych w wąskich dziedzinach sportu. Sytuacja ta zmieniła się bardzo niedawno, gdy uprawianie aktywności fizycznej i dbałość o stan zdrowia stało się dobrze postrzegane w kulturze Zachodu. Wraz z tym trendem potrzebni stali się trenerzy osobiści, którzy będą w stanie w sposób profesjonalny prowadzić swoich podopiecznych. Na tą chwilę nie mogłabym wymarzyć sobie lepszej pracy i cieszę się, że jestem trenerem osobistym. Moi podopieczni to w przeważającej części kobiety. Kobiety, którym brakuje motywacji do działania, są niezadowolone ze swojego wyglądu. Mają za dużo tkanki tłuszczowej i chcą przede wszystkim ujędrnić, wyszczuplić, wzmocnić i rozruszać zastałe ciało. Prowadzę również treningi z kobietami w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka. Współpracuję również ze sportowcami.
 
 
 
Energia, odpoczynek, zadbanie o siebie, jędrna skóra, radość - proszę o wymienienie jak najwięcej pozytywnych rzeczy, z którymi Pani kojarzy fitness...
 
Jest ich mnóstwo. Na wymienienie wszystkich nie zabrakłoby mi doby. Postaram się wybrać takie, które narzuciły mi się w pierwszych 15 sekundach, tak będzie najrozsądniej. 
 
1.W zdrowym ciele zdrowy duch
2.Endorfiny
3.Uśmiech
4.Dobry sen
5.Atrakcyjny wygląd
6. Zgrabna figura
7. Brak stresu
8. Spalanie zbędnych kalorii
 
Chyba wystarczy (śmiech). 
 
Czyli ćwiczenia powinny wejść nam w rutynę taka sama jak np. codzienne mycie zębów?
 
Zdecydowane „TAK”. Trzeba robić wszystko, aby żyć w pełni sprawnym i zadowolonym z życia jak najdłużej. Jedynym rozwiązaniem jest włączenie do swojego planu dnia odpowiednio dużej ilości ruchu. Uprawianie ćwiczeń fizycznych to największe i najlepsze dobro, jakie możesz dać swojemu organizmowi. Co najważniejsze inwestujesz w siebie, w swój wygląd i przedłużasz swoje życie, unikając choroby.
 
Co jest potrzebne, aby osiągnąć zamierzony cel? ... Rozumiem, że trzeba to wykształcić w sobie, pracować nad tym, a może te wypracowane cechy przełożą się na nasze życie zawodowe? Czy tak też mogą podziałać treningi? 
 
Sport uczy i wychowuje.  Ludzie, którzy aktywnie żyją, nie boją się podejmowania  ryzyka i wyzwań, realizują się i spełniają swoje marzenia. Moją misją jest zachęcanie jak największej ilości ludzi do aktywności fizycznej. Dzięki treningowi nauczyłam się dobrego planowania, łatwości w nawiązywaniu kontaktów i odporności na porażki. Ruch w znacznej mierze przekłada się na życie zawodowe.
 
 
Ada Palka - jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Ze sportem jest związana od dziecka. Trenowała piłkę ręczną, siatkówkę i lekkoatletykę. Jest trenerką personalną, autorką metody Train My Way. 
 
Kontakt: 
 
Fot. Michał Adamczyk 
Autor: 
Ada Palka - trener personalny, Marta Chowaniec

Dodaj komentarz

Komentarze

sisi13

Nieostrożne obchodzenie się ze sportem grozi urazami. Ja ostatnio widzę tylko tę drugą stronę medalu Sad

bozenkaxxj

Zgadzam się, że ruch to zdrwie nawet niewielki.

Dorota Niewiadomska

Dokładnie tak jest Smile Sport poniekąd ułatwa bardzo wiele w życiu Smile I nieważne jaka to jest dyscyplina,ważne że jest.

eliska

Świetne podejście młoda w dobrej formie tylko pozazdrościć

hanover

no i ja się zgadzam, ruch to zdrowie i zmienia życie na lepsze 

anecia

Trochę ruchu nikomu nie zaszkodziło

amorki22

w rzeczy samej:)

gamzurek5

Czasami nie mam całkowicie ochoty iśc na silownie, ale jak wreszcie wyjdę z domu, założe sportowy stroj to juz z górki. A po treningu mam tyle sily, że mogę góry przenosic  Smile

Masza

Hahaha każdy tak ma od czasu do czasu!

dreams1

Ruch jest bardzo ważny, artykuł ciekawy Smile

alonek

Ja uważam że to od człowieka zależy co osiągnie w życiu. Nie można zasług sprowadzać do jednego. Ale fajnie że ludzie mają pasję która im pomaga.

Masza

W 100% się zgadzam,nie ma znaczenia jaki sport się uprawia,ważne,ze w ogóle mamy jakąś ulubioną dyscyplinę i w miarę regularnie ją uprawiamy.