Face&Look > URODA > PIELĘGNACJA > ZDROWIE > NOWOŚCI KOSMETYCZNE > Algi - bogactwo mórz i oceanów w codziennej pielęgnacji

Algi - bogactwo mórz i oceanów w codziennej pielęgnacji

Wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne alg znane są już wieków i mają swoje odzwierciedlenie w powracających trendach kosmetycznych. Te morskie organizmy to cenne źródło witamin i składników mineralnych. Dysponują też mechanizmami, o których wiedzą nieliczni…  

 
Od tysiąca lat obserwuje się dobroczynne działania alg na skórę i ciało. Algi, czyli glony, to rośliny wodne, osiągające wielkość od kilku milimetrów do kilku metrów. Można spotkać je w oceanach, morzach, jeziorach, rzekach i wszędzie tam, gdzie sprzyja im wodne środowisko. Gromadzą niemal wszystkie pierwiastki, dlatego znajdują zastosowanie w produkcji kosmetyków. 

Co zawierają algi?

Algi zawierają wszystkie minerały obecne w wodzie, które są łatwo przyswajalne przez człowieka. Ich właściwości różnią się w zależności od rodzaju, jednak część składników jest wspólnych dla różnych gatunków tej rośliny. Algi skupiają w sobie: cynk, magnez, miedź, mangan, potas, wapń i brom. Dodatkowo rośliny morskie mają w sobie dużą ilość jodu. Są także cennym źródłem witamin, m.in.: beta-karotenu (prowitaminy A), witaminy z grupy B, witaminy C, E oraz K. Jak wynika z wieloletnich obserwacji to jeden z najciekawszych i najsilniejszych składników aktywnych i ekstraktów pochodzenia morskiego.

Unikalne zastosowanie w kosmetyce 

Wykorzystanie alg w kosmetyce wynika przede wszystkim z tego, że ich wyjątkowa budowa komórkowa zapewnia szybkie i skuteczne efekty pielęgnacyjne. Jest bardzo zbliżona do struktury ludzkiej plazmy, dzięki czemu umożliwia docieranie wszystkich cennych składników znajdujących się w algach bezpośrednio do skóry właściwej. Kosmetyki z algami znane są głównie z właściwości opóźniania procesu starzenia skóry oraz jej intensywnej regeneracji. Idealnie sprawdzą się u osób narażonych na działanie szkodliwych wolnych rodników, z którymi spotykamy się każdego dnia. 

Morski eliksir bogaty w dobrodziejstwa mórz i oceanów 

Marka Medex Bio Science Cosmetics wykorzystała najcenniejsze morskie dobrodziejstwa i zamknęła je w wyjątkowym eliksirze Creme Riche De L’Ocean. Wiodącymi składnikami są mikroalgi czerwone i brązowe pozyskiwane z wód wybrzeża Atlantyku – źródła protein, soli mineralnych, witamin A i B12, niezbędnych do hamowania procesów starzenia. Najcenniejsze w eliksirze jest jednak tajne działanie delikatnych mikroalg, które naturalnie są wystawione na niszczącą radiację UV i promienie słoneczne na otwartym morzu przez ponad 12 godzin, dlatego wyspecjalizowały się w skutecznej ochronie przed niszczącym działaniem promieniowania. Nie ma bardziej wyspecjalizowanych mikroorganizmów w protekcji przeciwsłonecznej! Warto podkreślić, że filtry UV nie wystarczą, jeśli skóra nie będzie odpowiednio zabezpieczona przed, w trakcie i po opalaniu. 
Ostatnie badania wykazują, że taka mieszanka alg chroni skórę także przez szkodliwym działaniem środków powierzchniowo – czynnych w kosmetykach. Krem zawiera humektanty – substancje higroskopijne silnie nawilżające, których struktura pozwala na absorbowanie i zatrzymywanie wody z otoczenia.
Ten morski eliksir dedykowany jest dla skór: wrażliwych, suchych, odwodnionych, dojrzały i po opalaniu. Zawiera morskie- trio-oksydacyjne bazujące na komórkach macierzystych ekstraktów z alg, naturalnej prowitaminie A i ekocertyfikowanym emulgatorze. Dzięki temu kompleksowi działamy trójtorowo – prewencyjnie – antyoksydacyjnie, naprawczo po uszkodzeniach UV oraz wzmacniająco na mechanizmy obronne skóry przez 24 godziny na dobę. 
 
Eliksir Riche De L`Ocean 
MEDEX BIO SCIENCE COSMETICS
204 zł/50 ml

fot. materiały prasowe

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Liliana 5555

Kremy z algami też są bardzo dobre Smile 

sisi13

Algi, dobre dla mnie w każdej postaci.