Face&Look > Barbie w kreacji od Macieja Zienia

Barbie w kreacji od Macieja Zienia

Barbie, ponadczasowa i najbardziej znana na świecie lalka, ikona popkultury i jedna z najpopularniejszych fashionistek, po raz pierwszy wystąpiła w kreacji od polskiego projektanta. Wieczorową suknię, inspirowaną najnowszą kolekcją „Mojo”, przygotował dla niej Maciej Zień.

 

Barbie od 60 lat inspiruje nie tylko kolejne pokolenia dziewczynek i kobiet, ale także artystów oraz wielkich kreatorów mody. W ciągu sześciu dekad wielokrotne była muzą projektantów, którzy nie tylko tworzyli kolejne kolekcje sygnowane logo Barbie, ale i ubierali tę wyjątkową modelkę.

 

W jej szafie są już ubrania, między innymi od Oscara De La Renty, Karla Lagerfelda czy Christiana Louboutina. Teraz garderoba Barbie® powiększyła się o piękną wieczorową suknię, którą przy okazji 20-lecia swojej działalności przygotował dla niej polski projektant Maciej Zień.

Barbie w kreacji utrzymanej w stylu „Mojo” można było podziwiać 24 kwietnia br. podczas pokazów najnowszej kolekcji projektanta, po których limitowana edycja 15 lalek, trafiła do wyjątkowych kobiet polskiego show biznesu. Otrzymały ją, między innymi Małgorzata Kożuchowska, Jessica Mercedes, Katarzyna Zawadzka, Anna Popek, Edyta Herbuś, Aneta Kręglicka, Agnieszka Dygant, Omena Mensah, Karolina Szostak oraz Małgorzata Rozenek Majdan.

 

Nowe modowe oblicze Barbie do 7 czerwca 2019 r. można także podziwiać podczas specjalnej wystawy w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Maciej Zień już wcześniej projektował dla Barbie. Była to jego pierwsza idealna modelka, dla której tworzył kreacje ze skrawków materiałów wyciętych z ubrań swojej mamy. Tak zaczęła się wielka przygoda jednego z największych dziś polskich projektantów. Maciej Zień nie zapomniał o początkach swojej kariery i wieczorową kreacją w stylu „Mojo” powraca do korzeni.


fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Komentarze

Ilona Ewa

Śliczne te kreacje.

OLIWIA25

Fajne Smile

finezja

Coś tak mega fantastycznego że trudno oderwać wzrok.Świetne Smile 

maybe92

Ale fajne! Smile Mega <3

JULA7

Smile