Face&Look > Baza budująca czy metoda żelowa?

Baza budująca czy metoda żelowa?

Przedłużanie paznokci to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych na świecie. Dostępność różnego rodzaju lakierów hybrydowych, baz budujących i metod żelowych oraz dodatków ozdobnych, znacznie poszerza możliwości. 

Zabieg przedłużania paznokci nie musi być wykonywany jedynie w gabinecie kosmetycznym. Możemy przeprowadzić go także w domu i użyć do tego tych samych, a nawet lepszych produktów profesjonalnych. Przy tak wielkich możliwościach i sporym wyborze kosmetyków, najczęściej zadawane pytanie to już nie w jaki sposób przedłużyć paznokcie, ale jaki produkt do przedłużania paznokci sprawdzi się najlepiej.
 
Zarówno baza budująca, jak i metoda żelowa są wykorzystywane równie często. To jednoznacznie przemawia za faktem, że obydwie są doskonałym produktem do pracy z paznokciami. Jakie są więc różnice pomiędzy nimi? Wybierając między bazą budującą, a żelem, powinniśmy przede wszystkim kierować się własną wygodą i indywidualnymi potrzebami. Przecież nawet paznokcie różnią się od siebie grubością, trwałością i elastycznością. Toteż dokonując wyboru, powinniśmy wziąć te wszystkie czynniki pod uwagę. Tylko w ten sposób uda nam się dobrać produkt odpowiedni do naszych potrzeb. 

Zatem, co wybrać?

Baza budująca Solid Base Rose jest popularnym kosmetykiem, używanym w celu przedłużenia lub rekonstrukcji paznokcia. Dzięki doskonałemu kryciu idealnie sprawdzi się do wykonania french manicure czy baby boomer. Również może być stosowana jako klasyczna baza pod lakier hybrydowy. Solid Base Rose to produkt, który dzięki odpowiedniej, umiarkowanie gęstej formule ułatwia pracę. Może być stosowany nawet w przypadku, gdy posiadamy bardzo wymagającą płytkę paznokcia. Baza świetnie ją utrwali, co zmniejszy ryzyko jej złamania. Natomiast elastyczna formuła sprawia, że baza bardzo dobrze pracuje z paznokciem, dzięki czemu jest o wiele trwalsza.
 
 
Nie można jednak powiedzieć, że żel budujący Clear jest alternatywą bazy budującej. Jest to produkt stosowany równie często do przedłużania paznokci. Podobna, umiarkowanie gęsta konsystencja zapewnia bardzo dobre poziomowanie. Dzięki czemu nie zalewa skórek i nie spływa, a w efekcie ułatwia pracę. Jest to produkt, który idealnie sprawdzi się podczas przedłużania paznokci na tipsie oraz na formie. Stworzony do budowy szkieletu paznokci przedłużanych i pod lakier hybrydowy. Produkt idealnie utwardza płytkę paznokcia, a efekt jest zaskakujący.
Zarówno Solid Base Rose, jak i żel budujący Clear są produktami równie łatwymi w użyciu, a co najważniejsze, utwardzenie tych produktów następuje dość szybko, bo przy lampie UV nawet w 120 sekund, a przy lapie LED tylko 60 sekund. Obydwa produkty odznaczają się również świetną trwałością, a odpowiednia formuła zapewnia łatwość w nakładaniu produktu. Drobna różnica opiera się na zastosowaniu.
 
Na stronie lakieryhybrydowe.pl znajdziemy liczne inspiracje oraz profesjonalne produkty do stylizacji paznokci. Wśród nich także Solid Base Rose oraz żel budujący Clear. Który wybierzesz tym razem?

fot. Pixabay, materiały prasowe

artykuł sponsorowany

 
 

Dodaj komentarz