Carnivia, czyli wielka intryga z Wenecją w tle

Macie ochotę na dobrą powieść sensacyjną? Polecamy Carnivię. Bluźnierstwo pierwszy tom z trzyczęściowego cyklu Jonathana Holta.

Carnivia. Bluźnierstwo, Jonathan Holt, wydawnictwo Akurat, cena 39,99 zł

Zaczyna się spektakularnie - w zalanej zimową aqua alta (czyli wysoką wodą) Wenecji policja znajduje zwłoki. Bulwersujące jest nie tylko samo morderstwo, ale i to, że ofiarą jest kobieta ubrana w szaty księdza. To jednak tylko wstęp do tej historii, bo klasyczny kryminał szybko zmienia się w pełny emocji thriller.

Przy sprawie debiutuje Kat Tapo, młoda, atrakcyjna i ambitna pani detektyw. Czy powinna podążać tropem okultystycznych tajemnic? Im więcej pracuje nad tą sprawą, tym więcej spraw się pojawia. Handel kobietami, wojna na Bałkanach (które są przecież bardzo blisko Wenecji...), włoska mafia i amerykańskie korporacje - a autorowi udaje się zgrabnie wszystko ze sobą pogodzić. Akcja nabiera tempa, a życie bohaterów jest zagrożone.

Dochodzenie utrudnia prokurator, być może uwikłany w układy z włoską mafią, Amerykanie, którzy nie chcą, żeby pewne sprawy z przeszłości ujrzały światło dzienne, ale i problemy uczuciowe pani detektyw. Jakie znaczenie w całej sprawie ma Daniele Barbo, genialny twórca portalu Carnivia, w którym można spotykać się, rozmawiać i wymieniać plikami, zachowując całkowitą anonimowość?

Wszystko to opisane jest wyjątkowo smakowicie i z zacięciem. Thriller Jonathana Holta porównywany jest z książkami Dana Browna - na pewno łączy je spektakularne łącznie wątków i pełna rozmachu akcja. Jednak sam autor mówi w wywiadach, że bliższy mu jest Stieg Larsson. Rzeczywiście Carnivia jest bardziej realistyczna i ma równie udanych i pełnych życia bohaterów.

Bardzo serdecznie polecamy!

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

Masza

Nie trzeba mnie w ogóle zachęcać do przeczytania tej trylogii,jutro zaraz się rozejrzę za pierwszą częścią.

Yoanne91

Mam to samo co Masza, bardzo ciekawy opis książki. Właśnie takie lubię czytać najbardziej:)

dark_forest

Jeśli autorowi bliski jest Stieg Larsson, to zapowiada się ciekawie!

bozenkaxxj

nie jestem specjalnie fanką powieści sensacyjnych, opis dość ciekawy ale jednak nie nie dla mnie

bbo

A ja chętnie przeczytam, muszę zapytać w mojej bibliotece, ale ostatnio z nowościami jest ciężko.

szampania

Bardzo ciekawie się zapowiada Smile Lubię tego typu "historie" Smile

asienka250492

Cyba nie dla mnie ta książka...nie przepadam za powieściami tego typu.

weronkaa84

Sensacja to nie dla mnie Smile

Dorota Niewiadomska

Fajna lektura na dlugie wieczory.

produkty partnerów