Face&Look > MODA > TRENDY > Casio G-SHOCK świętuje 35 urodziny!

Casio G-SHOCK świętuje 35 urodziny!

Zegarki G-SHOCK to niekwestionowany lider w produkcji niezawodnych i ultrawytrzymałych modeli. „Pragnę stworzyć zegarek, który nie zepsuje się nawet, gdy spadnie na ziemię” – ponad 35 lat temu słowa te padły z ust inżyniera Casio, Kikuo Ibe. W 1983 roku cel został osiągnięty: powstał pierwszy wstrząsoodporny G-SHOCK, słynny DW-5000C, dlatego w 2018 roku marka świętuje jubileusz z wielkim rozmachem.

 

Pierwszy wstrząsoodporny zegarek marki Casio

Pierwszy zegarek z serii G-SHOCK miał wytrzymać upadek na twardą powierzchnię z wysokości co najmniej 10 metrów. Do jego powstania przyczyniły się prywatne wspomnienia jego twórcy – inżyniera Casio Kikuo Ube, który stracił w wyniku zniszczenia zegarek otrzymany w prezencie od swojego ojca. Trauma ta skłoniła twórcę do podjęcia działań w kierunku wynalezienia modelu zegarka, który będzie odpowiednio wytrzymały na wstrząsy i uderzenia. Po 2 latach badań i zniszczeniu 300 prototypów powstał zegarek, który był nie tylko wstrząsoodporny, ale również posiadał klasę wodoszczelności 200M. Jego prostokątna koperta bardzo szybko przypadła do gustu fanom cyfrowych czasomierzy. Model ten doczekał się nawet dwóch reedycji w postaci modelu DW-5600E oraz wersji z zasilaniem solarnym i zegarem sterowanym radiowo GW-M5610.
 
 
Z biegiem lat G-SHOCK powiększał swoją kolekcję modeli o zegarki odporne na błoto, posiadające wysoką klasę wodoszczelności, ciśnieniomierze i wysokościomierze, a także kompas i termometr. W 2006 roku stworzony został model GW-9000, posiadający technologię umożliwiającą odbiór fal radiowych ze wzorcem czasu zegara atomowego i na ich podstawie dokonujący ewentualnej korekty czasu. Na świecie istnieje sześć cywilnych nadajników tego typu, które zlokalizowane zostały na czterech kontynentach. Kolejne lata przyniosły modele odporne na siły odśrodkowe czy umożliwiające intuicyjną obsługę bez użycia klawiszy. W 2013 roku powstały modele GB-6900 oraz GB-X6900, wyposażone w Bluetooth do synchronizacji zegarka ze smartfonem.
 
Najnowszą i najbardziej zaawansowaną technologicznie kolekcją jest Master-G, która podzielona została na trzy żywioły – ląd, niebo i morze. Modele do zadań specjalnych na lądzie otrzymały nazwę Mudmaster, na niebie – Gravitymaster, na wodzie – Gulfmaster. Jedną z wariacji do wyzwań wodnych jest model Frogman, który jest pełnoprawnym zegarkiem nurkowym, wyposażonym między innymi w głębokościomierz, alarm zbyt szybkiego wynurzania oraz pamięć dwudziestu ostatnich zejść pod wodę. Asymetryczna konstrukcja umożliwia wygodne noszenie zegarka na piance do nurkowania.
 
Zegarki G-SHOCK z dodatkowymi funkcjami kierowane są do osób o ekstremalnych profesjach – pilotów, nurków, strażaków czy ratowników. Mogą one trafić również do zwykłych użytkowników, którzy są skłonni odpowiednio za nie zapłacić. Jednak oferta zegarków G-SHOCK jest tak szeroka, że każdy wielbiciel tej marki bez trudu znajdzie odpowiedni dla siebie model. Tym bardziej, że nawet standardowe czasomierze G-SHOCK są niezwykle solidne i wodoodporne, posiadają także standardowe funkcje, jak np. stoper, timer, alarm oraz czasy światowe.
 
 
W ofercie producenta znajdują się przede wszystkim zegarki męskie Casio, ale kobiety również mają dedykowaną linię produktów pod nazwą BABY-G. Linię tę charakteryzuje zarówno odporność na wstrząsy i uderzenia, jak też wysoka klasa wodoszczelności. Wśród dodatkowych funkcji znajdziemy termometr, pływy lub fazy księżyca. 

Cechy charakterystyczne linii G-SHOCK

G-SHOCK to synonim innowacyjności, wytrzymałości i niezawodności. To w znacznej mierze wytrzymałe zegarki dla mężczyzn. Najnowsze modele zegarków Casio posiadają nawet certyfikat zezwalający na używanie ich na stacjach kosmicznych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz ultrawytrzymałych surowców zegarki G-SHOCK są odporne już nie tylko na wstrząsy, ale także na błoto, rdzę czy mróz. Wszystkie zegarki z tej linii łączy niezwykły, trójwymiarowy design, który często nazywany jest trójwymiarowym arcydziełem współczesnej sztuki zegarmistrzowskiej.
 
 
 
G-SHOCK znany jest również ze swoich zaawansowanych systemów, takich jak Tough Solar (odpowiadający za ładowanie zegarka światłem), Waveceptor (automatycznie synchronizujący godzinę dzięki falom radiowym lub sygnałom satelitarnym) oraz Shock Resistant (system wstrząsoodporny) czy Triple G (chroniący mechanizm przed uderzeniami, wibracjami oraz siłą odśrodkową). Pod koniec 2017 roku G-SHOCK został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa jako najbardziej wytrzymały zegarek na świecie: model DW-5600E nie uległ zniszczeniu po przejechaniu po nim ciężarówki o wadze 24,97 tony! 

Modele, które powinieneś mieć

Wśród modeli G-SHOCK każdy bez najmniejszego problemu znajdzie odpowiednią dla siebie opcję. Do polecanych czasomierzy zaliczyć należy między innymi DW-5035D-1BER, który stanowi świetną propozycję zegarka dla mężczyzn prowadzących aktywny tryb życia. Zegarek ten został wyposażony w alarm, stoper, datownik oraz podświetlenie tarczy. Elastyczny pasek z tworzywa sztucznego sprawia, że noszenie zegarka nie powoduje dyskomfortu. Sprężyste szkiełko mineralne skutecznie chroni cyferblat, a wodoszczelność na poziomie 20 ATM pozwala nie tylko na swobodną kąpiel, ale również nurkowanie.
 
Kolejnym godnym polecenia modelem, nieco bardziej eleganckim od poprzedniego, jest GMW-B5000-1ER FULL METAL, którego koperta wykonana ze stali szlachetnej, odpornej na warunki zewnętrzne oraz korozję. Elastyczny pasek z tworzywa sztucznego podnosi komfort jego noszenia. Cyfrowy wyświetlacz chroniony jest sprężystym szkiełkiem mineralnym. Zegarek ten wyposażony został w wiele przydatnych funkcji, takich jak: alarm z funkcją drzemki, rozbudowany datownik, stoper, podświetlenie LED, timer, czas światowy oraz pulsującą diodę LED, informującą o zakończeniu odliczania stopera.
 
 
Model G-SHOCK GST-B100-1AER to następna propozycja warta uwagi. Koperta tego zegarka wykonana została ze szlachetnej stali nierdzewnej, zapewniającej ogromną trwałość, natomiast pasek wykonano z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Model ten został również wyposażony w podświetlenie tarczy LED, timer, stoper oraz specjalne pokrycie wskazówek zegara NEOBRITE, które delikatnie podświetla zegarek w ciemnościach.
 
 
Ostatnim modelem, którego zakup warto rozważyć, jest G-SHOCK GWG-1000-1AER, czyli sportowy męski zegarek posiadający wstrząsoodporny system G-shock. Dodatkowo wyposażony został w barometr, termometr, kompas, wysokościomierz, czas światowy, tryb wyświetlania godziny 12/24, waveceptor, kalendarz, timer, stoper, alarm oraz podświetlenie LED. Wszystkie modele Casio G-SHOCK to gwarancja otrzymania najwyższej jakości zegarków, które sprawdzą się w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach!

Artykuł sponsorowany

 
 
 
 

Dodaj komentarz

Komentarze

szymon

Świetne Smile

Cameleonka

Idealne dla sportowców.

mario774

Nie lubię tej marki

sisi13

Niestety zestarzały się trochę.