Face&Look > MODA > TRENDY > Cast of Icons, denimowa kwintesencja stylu

Cast of Icons, denimowa kwintesencja stylu

Od kilku ostatnich miesięcy wszyscy kwestionują swoje priorytety. Przygotowując kolekcję jesień-zima 2020, Lee postanowiło skupić się na tym, co jest naprawdę istotne. Najnowsza kolekcja Lee Jeans to ubrania, które są kwintesencją naszych wartości i stylu.

 

Oto „Cast of Icons” – legendarne, klasyczne fasony w nowej odsłonie, które łączą tradycję marki z nowoczesnymi trendami, oferując jakość i funkcjonalność przez wiele kolejnych sezonów.

Denim

W przypadku ubrań z denimu w najnowszej kolekcji marka koncentruje się na swoich najpopularniejszych fasonach, słynących z wybornej jakości. To antidotum na popularną „fast fashion”, czyli niskiej jakości ubrania, których coraz więcej klientów nie chce mieć już w swojej garderobie.

Dla mężczyzn marka proponuje wąski fason Luke, następnie Austin ze zwężanymi nogawkami i obcisłe jeansy Malone. W kolekcji damskiej nie mogło zabraknąć kultowego fasonu Carol z prostymi nogawkami, klasycznego obcisłego modelu Scarlett oraz dwóch modeli, które znów są modne – jeansów z szerokimi nogawkami Wide Leg i dzwonów Breese. Każdy z nich ma sygnowane detale Lee i jest dostępny w wielu różnych wykończeniach – od klasycznych po jeansy z efektem zniszczenia. Wszystkie modele w stylowy sposób łączą tradycję marki z niezrównaną jakością i nowoczesnymi trendami.

Surowce

Lee wykorzystuje przynajmniej 20% materiałów pochodzących z recyklingu i zamienniki bawełny, które są bardziej ekologiczne i nie wymagają zużycia tak wielu litrów wody. Na tym nie koniec. Metalowe wykończenia jak guziki i nity oraz materiałowe etykiety, naszywki oraz etykiety papierowe dołączane do produktów są teraz wykonywane z materiałów wyprodukowanych z poszanowaniem środowiska.

Tkaniny

Lee stosuje ekologiczne metody barwienia oraz zastępuje środki chemiczne naturalnymi zamiennikami.

Wykańczanie

Marka wykorzystuje laser, ozon i inne ekologiczne technologie, by proces wykańczania produktów był jak najbardziej ekologiczny. Współpracuje z Jeanologia, liderem w dziedzinie ekologicznych wykończeń. Opracowane przez nią narzędzie mierzy negatywny wpływ na środowisko EIM (Environmental Impact Measure).

Zrównoważony rozwój: globalne cele marki Lee

  • Zasilać wszystkie zakłady – własne i obsługiwane obiekty – odnawialną energią do roku 2025
  • Wykorzystywać do 50% syntetycznych materiałów wyprodukowanych w zrównoważony sposób
  • Korzystać w 100% z bawełny pochodzącej z ekologicznych źródeł lub z recyklingu do 2025 roku.

Fot. materiały prasowe, zdjęcie główne Ylanite Koppens/PxHere


Na bezpieczne zakupy on-line zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Zestaw – krem ochronny City Outdoor (40 ml) + krem ochronny Extreme Outdoor (40 ml). Cena 129,99 zł

Dodaj komentarz