Face&Look > ZDROWIE > DIETA > Catering dietetyczny dla zapracowanych

Catering dietetyczny dla zapracowanych

Mówi się, że szczupła sylwetka wymaga wyrzeczeń. Między innymi czasu, który trzeba przeznaczyć na dietę i ruch. O ile tego drugiego nikt za nas zrobić nie może, o tyle przygotowanie swojej diety możemy w dużej mierze oddać w ręce specjalistów.

 

Naturalne sposoby na odchudzanie to aktywność fizyczna i zmiana sposobu odżywiania. Co jednak zrobić, kiedy mieszkamy w dużym mieście i trudno znaleźć czas na jedno i drugie? Dobrym pomysłem może być dieta pudełkowa dostarczana przez catering dietetyczny. Jak wpływa to na nasze odchudzanie i na nasz czas wolny?

Dieta pod opieką dietetyka i kucharza

Jeżeli chcemy rozpocząć odchudzanie, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Trzeba ustalić założenia dietetyczne, takie jak kaloryczność i odpowiedni podział składników odżywczych w posiłkach. Następnie w trakcie całej diety musimy planować poszczególne posiłki, robić stosowne zakupy i samemu wszystko gotować. Odpadają oczywiście fast foody i jedzenie na mieście.

Brzmi to jak coś czasochłonnego i takie jest w istocie – osoby zajmujące się swoją własną dietą odchudzającą poświęcają na to sporo czasu. Można jednak znaczną część tego procesu powierzyć osobom, które zajmują się tym na co dzień: planowanie diety pozostawić dietetykom, a gotowanie kucharzom. Oczywiście własny dietetyk i kucharz to wydatek niebotyczny, ale przecież mogliby oni pracować także nad dietą innych osób. Tak właśnie zrodziła się idea cateringu dietetycznego.

Odchudzanie z dostawą do domu

Jak działa taka usługa? Wybieramy z ofert firm zajmujących się cateringiem dietetycznym odpowiednie menu, w zależności od tego, jaki cel diety chcemy osiągnąć. Często możemy wybierać spośród różnych kaloryczności tego samego jadłospisu. W niektórych firmach możemy także zasięgnąć porady dietetyka, aby skuteczniej dobrać odpowiedni program dietetyczny (na przykład tutaj: https://www.maczfit.pl/lodz/).

Po zamówieniu takiej usługi dostajemy codziennie pod wskazany adres posiłki na cały dzień – w pudełkach, stąd dieta pudełkowa. Jedząc tylko i wyłącznie to, co otrzymujemy pod drzwi, mamy pewność, że dziennie przyjmujemy ściśle określoną ilość kalorii i odpowiednią ilość wszystkich grup składników odżywczych, witamin i minerałów.

Oprócz wspomnianej oszczędności czasu nie musimy także chodzić na zakupy spożywcze, a nawet nie powinniśmy. Brak innych produktów w lodówce niż dania z cateringu, pomaga utrzymać dietę. Dzięki jadłospisowi z deficytem kalorycznym traci się na wadze skutecznie i regularnie.

Do tego dobre diety pudełkowe są zgodne z zaleceniami żywieniowymi Instytutu Żywności i Żywienia. Dzięki nim możemy również zrezygnować z wszelkich suplementów diety – wszystkie potrzebne witaminy i minerały są już zawarte w naszych posiłkach. Jest to kolejna zaleta dla osób, które trzymają się w swoim życiu naturalnych metod na zdrowie i dobre samopoczucie. A przy dobrym sposobie odżywiania to ostatnie szybko przychodzi samo.

Artykuł sponsorowany


Na bezpieczne zakupy zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Dodaj komentarz