Face&Look > URODA > PIELĘGNACJA > PORADY > Chcesz być piękna? Używaj kremu z umiarem!

Chcesz być piękna? Używaj kremu z umiarem!

Co za dużo to niezdrowo – ta zasada tyczy się także stosowania kremów. Nakładanie zbyt dużej ilości kremu do twarzy może obciążyć naszą skórę. Większa ilość kremu to też większe problemy z jego wchłonięciem. Ile kremu powinniśmy używać?
 
– Kremu nie powinniśmy używać zbyt dużo na raz na twarz dlatego, że on będzie obciążał naszą skórę. Zasada więcej lepiej nie istnieje. Zdecydowanie lepiej jest nałożyć kremu troszeczkę mniej – mówi Anna Milobedzka, dermokonsultantka Vichy.
Każdy typ skóry jest trochę inny, np. w przypadku skóry tłustej wchłanianie kremów jest zdecydowanie gorsze. Osoby z tym typem cery powinny nakładać najmniejszą ilość kremu. Skóra sucha za to bardzo chłonie krem i w tym przypadku możemy go nałożyć trochę więcej. Odpowiednia ilość kremu na całą twarz dla skóry mieszanej to mniej więcej wielkość ziarenka grochu.
Jak możemy poznać, że przesadziliśmy z kremem? To jest bardzo proste on się nie wchłania, roluje i zostaje na twarzy nawet po nocy. Jeżeli chcemy dodatkowo odżywić naszą skórę to można sięgnąć np. po serum. Warto pamiętać, że serum używa się tylko z kremem i to serum powinno być nakładane przed aplikacją kremu.

Źródło: newsrm.tv

 

Dodaj komentarz

Komentarze

sisi13

Hm... wszystko mi wsiąka i nic się nie roluje, ale nakładam całkiem dużo.

gamzurek5

W tej kwestii akurat znam umiar Smile

Malinka23

wszystko z umiarem 

moonikak1

moja mama robi mazseczkę z kremu!!! nie potrafię jej tego oduczyć Sad

Sheyte

stu procentowa racja