Face&Look > MODA > PORADY > Co o walentynkach sądzą Polki? Zdziwicie się

Co o walentynkach sądzą Polki? Zdziwicie się

Liczby mówią same za siebie. Coraz więcej Pań staje się świadomych, że okazywanie uczuć nie powinno odbywać się tylko raz w  roku. Jest jednak nadal spora grupa kobiet, dla których dzień zakochanych należy do jednych z bardziej lubianych świąt. Co o świętowaniu miłości sądzą Polki, pokazują wyniki badania.

 
Jak pokazały wyniki badania „Walentynki 2019 według Polaków” serwisu Prezentmarzeń jedynie o 6% więcej respondentek zdeklarowało, że obchodzi Walentynki. 53% pań jest na tak, aby celebrować ten dzień, lecz aż 43% kobiet już nie uwzględnia dnia zakochanych w swoim kalendarzu. Dla jednych to kiczowate święto, podczas którego tracimy rozum i robimy się sentymentalni (24%) lub jednodniowe zamieszanie, aby przypodobać się partnerowi (17%), dla innych to miły dzień, który warto celebrować (18%) i okazja, aby pokazać bliskiej osobie uczucia (27%).
 
Organizacją Walentynek według 52% pań powinien zająć się mężczyzna. Co ciekawe, jak wynika z 58% odpowiedzi, to właśnie mężczyźni przywiązują większą wagę do dnia zakochanych. Panie też uważają, że koszt świętowania dnia zakochanych, czyli rachunek za kino czy kolację powinno się zapłacić wspólnie (47%). Według 37% rachunek powinien zapłacić zdecydowanie mężczyzna.
 
Współczesnym kobietom zależy przede wszystkim na miłym wieczorze tylko we dwoje (32%), który może być urozmaicony niespodzianką (28%). Panie nie mają jednak takich oczekiwań jak oświadczyny (8%) czy udany seks (7%). Te, które nie są w związkach deklarują nawet, że dla zabawy podejmą ryzyko randki w ciemno, czemu nie (45%).
 
Polki jednak są romantyczkami ponieważ najbardziej wymarzonym prezentem, który ucieszyłby kobiety jest kolacja przy świecach przygotowana przez ukochanego (29%). Na drugim miejscu wśród preferowanych upominków walentynkowych pojawia się nietypowa niespodzianka, jak na przykład sesja fotograficzna dla dwojga, romantyczny masaż dla dwojga lub wypad do spa (24%).
 
Upominki w formie emocji dają niezapomniane doświadczenia. Kobiety chcą czuć się niepowtarzalne i coraz częściej miło spędzać czas zamiast otrzymywać kolejne przedmioty, które w dzisiejszych czasach mogą sobie bez problemu kupić same. Jak wynika z naszych obserwacji, zarówno Panie jak i Panowie są coraz odważniejsi w organizowaniu walentynkowych niespodzianek, bo zdają sobie sprawę, iż najgłębiej w pamięci pozostają upominki, które mają w sobie element zaskoczenia. Zabierając partnera w ciekawe miejsce lub organizując niezapomniany wieczór, mamy szansę nie tylko na przyjemne spędzenie razem czasu, ale i na urozmaicenie codziennej rutyny w związku, a nawet spełnienia marzeń ukochanej lub ukochanego – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.
 
Walentynki, jak wynika z odpowiedzi respondentek badania są jednak ważnym elementem pielęgnowania związku. Według 64% Polek nieudane Walentynki mogą być pretekstem do zerwania, jednak 27% ankietowanych przypomina, aby nie dać się zwariować ponieważ Walentynki nie są, aż tak istotne.
 
Kobiety uważają również, że największą wpadką Walentynkową jest desperackie spotkanie z byłym (43%) lub kłótnia z ukochanym (39%). Do wpadek zalicza się również niepamiętanie o Walentynkach i nieprzygotowanie się do ich świętowania, jak również podarowanie nietrafionego upominku.
 
Prawie co trzeci z zapytanych respondentów badania, planuje wydać na walentynkowy prezent od 100 do 300 zł. Dla 25% akceptowalną kwotą jest upominek do 100 zł, a dla 19% tylko do 50 zł. Nie brakuje również osób, które zamierzają zaszaleć i wydać od 300 do 500 zł – jak wynika z deklaracji 14% respondentów i nawet powyżej 500 zł – 7% deklaracji. Tylko 3% zapytanych Polaków zdradza, że nie planuje zakupu walentynkowego upominku.
 
*Badanie „Walentynki 2019 według Polaków” została zrealizowana przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1115 respondentów w formie ankiety online w styczniu 2019.
fot. PxHere

 

Dodaj komentarz

Komentarze

basiamiecz715

Lubie ten dzien....chociaż nie jest dla mnie wyznacznikiem MIŁOŚCI...

OLIWIA25

Dzień jak codzień,

bozenkaxxj

Dzień spędzony z mężem, miły akcent walentynkowy ale nie dajmy się zwariować Biggrin 

Maria Anna Glapka

Walentynki powinny byc caly rok,dla mnie to zwykly dzień

Beatris20

Nie obchodzę, ale lubię to święto bo jest miło , gdy w okół tak kolorowo i kwiatowo. Zerwac z powodu słabych Walentynek? To chyba tylko przy powierzchownych znajomosciach...

kylaina

Mam bardzo podobnie Wink

Malinka23

nie jestem zaskoczona 

finezja

Można by powiedzieć że dzień jak co dzień...Owszem,miłość zawsze w tym samym rytmie u mnie ale Walenty to Walenty i aby jak najwięcej takich urozmaiceń i doznań... A może tego dnia przybędzie o jeden uśmiech więcej...  Wink 

natgav

Ja chętnie obchodzę Walentynki. Smile

maybe92

Przecież nikt nigdy nie powiedział, że świętowanie miłości powinno odbywać się tylko w Walentynki. To po prostu miły, uroczy, symboliczny dzień Smile

Beatris20

Dokładnie Smile I fajne rzeczy w sklepach Smile

maybe92

Pewnie Smile Ja to lubię takie pierdółki Biggrin

Beatris20

Tak, można złowić śiwetne kubki, talerze i inne użytkowe przedmioty z fajnym designem :).

maybe92

Taaak! Uroczych kubeczków nigdy za wiele Smile

Marta Bajer

To bardzo  miły dzień od kilku lat, kolacja z mężem z przysmakami /afrodyzjakami Smile Warto to pielęgnować <3

Cameleonka

Nie zdziwiłam się jednak Smile

sisi13

Przymusu na świętowanie nie ma. Ale każdy moment dobry by sobie coś ofiarować.

eliska

Dla mnie dzień jak co dzień nie czekam zbyt na niego