Czego powinnaś oczekiwać od swojego podkładu?

Czego powinnaś oczekiwać od swojego podkładu?

Kolor

 

 

Pierwsze, co stanowi trudność w doborze podkładu to jego kolor. Podkłady podzielić możemy na te o zabarwieniu żółtym oraz różowym. Większość z nas ma cerę w odcieniu żółtym i lepiej będzie wyglądać właśnie w tym odcieniu podkładu, nie jest to jednak zasada. By uzyskać gwarancję, jaki odcień podkładu – żółty czy różowy – lepiej się na tobie prezentuje, przetestuj obie możliwości.

 

Kiedy już zdecydujesz się na rodzaj zabarwienia podkładu, pozostaje niestety krok dużo trudniejszy, czyli wybór odcienia, jeśli chodzi o jego jasność…

 

 

Lepszy podkład zbyt jasny czy za ciemny?

 

 

To odwieczne pytanie, dlatego, że dobranie idealnego odcienia często graniczy z cudem. Najprostszym sposobem jest poproszenie ekspedientki o pomoc w doborze podkładu, jeśli jednak kupujesz produkt przez internet lub taka pomoc nie jest dostępna w sklepie, musisz liczyć się z pewnym ryzykiem. Istnieją dwie szkoły. Jedna mówi, że lepiej zdecydować się na podkład odrobinę za ciemny i rozjaśnić go korektorem. Jest to jakaś opcja, jednak nastręczająca dodatkowego wysiłku, a po co mamy sobie go fundować w codziennym makijażu?

 

Druga ścieżka wydaje się znacznie prostsza – za jasny podkład nie jest dużym faux-pas w makijażu. Z łatwością można go przyciemnić pudrem lub nawet konturowaniem. Szyja zazwyczaj ma dość jasny odcień, trudno ją opalić, więc odrobinę jaśniejszy od naszej karnacji podkład będzie nawet lepiej pasował.

 

 

Zmatowienie czy wygładzenie?

 

 

Kolejnym z istotnych elementów jest konsystencja podkładu. Jeśli na co dzień twoja skóra ma tendencje do przetłuszczania, postaw na podkład matujący. Dzięki temu będziesz mogła zrezygnować z używania pudru, który często bywa obciążający dla cery, a i tak uzyskasz efekt zmatowienia. Z kolei jeśli twoim problemem jest tendencja do przesuszania się cery, pojawiania suchych skórek, łuszczącej się cery, postaw na podkład, który będzie miał olejkową konsystencję, a może nawet olejki w składzie. Pozwoli on na wyrównanie poziomu tłustości skóry i twoja twarz będzie wyglądała na nawilżoną i gładką.

 

 

Suma elementów

 

 

W podkładach istnieje oczywiście dużo więcej elementów, które mogą mieć wpływ na to, który z nich będzie nam się nosić lepiej, a który gorzej. Możemy zwracać uwagę na trwałość, poziom krycia, obecność składników odżywczych. Jeśli jednak weźmiesz pod uwagę jedynie te, wymienione wyżej elementy, na pewno nie rozczarujesz się swoim podkładem. A podstawowe ustalenia pozwolą ci podejmować jak najlepsze decyzje zakupowe w przyszłości.

Udostępnij:
0