Cztery patenty na to, jak idealnie dobrać torebkę

Cztery patenty na to, jak idealnie dobrać torebkę
1. Już nie musi pasować do butów
Dawna zasada mówiąca, że torebka ma być dopasowana do butów już nie obowiązuje. Wręcz przeciwnie! Kolorami mamy się bawić, barwne szpilki zestawiajmy z czarną torebką i odwrotnie. Nawet na wielkie wyjścia nie bójmy się kolorów zarówno na stopach, jak i w ręku. – Torebka powinna nawiązywać do dowolnego elementu stylizacji, nie są to koniecznie buty. Oprócz kolorów zwracajmy uwagę na materiały, z jakich wykonane są dodatki, np. zestawmy lakierowane szpilki i lakierowaną torebkę – mówi Piotr Gawor, właściciel marki Gawor Collection.
 
2. Musi pasować do sylwetki
Wybierając torebkę zastanówmy się, czy dobrze z nią wyglądamy. Panie o tęższej sylwetce, z szerokimi biodrami, nie powinny sięgać po torby na pasku, które nosimy ukośnie, bo dodatkowo poszerzy to sylwetkę. Mogą za to sięgać po duże torby do ręki, duże kopertówki, najlepiej kolorowe i wzorzyste, przyciągające uwagę. Lepiej unikać także minitorebeczek, które także optycznie powiększą sylwetkę. Szczupłe i drobne panie mogą nosić średniej wielkości torby, nie za duże, by nie przytłoczyć sylwetki. Małe puzderka i kuferki także świetnie będą wyglądać przy takiej sylwetce.
 
3. Odpowiednio do okazji
Tutaj zasada jest dość prosta – im późniejsza pora i bardziej oficjalne wydarzenie, tym torebka mniejsza. – Do pracy, do oficjalnego stroju lepiej pasują duże i średnie usztywniane torby. Możemy w nich zmieścić teczkę A4. Nie powinny także za bardzo błyszczeć i razić kolorami, choć nie muszą być jedynie czarne. Na zakupy czy siłownię wybrać można sportową torbę lub wygodny plecak. Wieczorem zaś, na wielkie wyjścia, także na przyjęcia sylwestrowe, wybieramy małe pudełka, kopertówki lub eleganckie torebki na łańcuszku. Chyba dziwnie wyglądałaby suknia wieczorowa zestawiona z dużą torbą na pasku. Tutaj zdecydowanie możemy pozwolić sobie na błysk i kolor. Srebro, złoto, kolorowe kamienie, to wszystko nadaje się na wieczór – dodaje Piotr Gawor z Gawor Collection.
 
4. Wszystko z umiarem
Torebka jest bardzo ważnym elementem stylizacji. Może całkowicie zmienić jej wydźwięk np. torebkę biznesową zamień na kopertówkę, a Twój kostium stanie się strojem wieczorowym. Tak jak we wszystkim, wybierając torebkę należy zachować umiar. Jeżeli masz bardzo krzykliwą stylizację, uspokój ją czarną, białą lub beżową torebką. Z kolei jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką super kolorowej torebki, niech będzie ona urozmaiceniem dla bardziej stonowanej stylizacji. Nie łącz gryzących się faktur i nie sięgaj po eleganckie puzderko do sportowej stylizacji. 


zdjęcie główne Pixabay

zdjęcia torebek Gawor

 
Udostępnij:
0