Czy powrót balerin do trendów jest możliwy?

Baleriny, czyli obuwie przez wielu uważane za wypadające zupełnie niekorzystnie, wręcz znienawidzone. A jednak w tegorocznych trendach szykujemy się na powrót balerin do łask! Jak przyjmujemy te tendencje?

Czy baleriny mogą wypaść korzystnie?

 

 

Baleriny to obuwie bardzo specyficzne, znienawidzone przez wiele noszących je kobiet, a także obserwujących na stopach partnerek mężczyzn. Dlaczego jednak aż tak nie znosimy balerinów? Jeszcze dziesięć lat temu były to jedne z popularniejszych, eleganckich półbutów, po czym nagle uświadomiliśmy sobie, że jest wiele innych elegantszych krojów, które po prostu wyglądają lepiej.

 

Na czym polegają mankamenty balerinów? Wiele osób uważa, że są to buty bardzo mocno skracające sylwetkę. Mają praktycznie zupełnie płaską podeszwę, jednocześnie zaokrąglone czubki oraz kończą się przed kostką. Przez to mogą sprawiać, że sylwetka wydaje się bardziej masywna, a proporcje są zaburzone. Kobiety znienawidziły baleriny, stawiając raczej na buty z tak zwaną kaczuszką, lub sznurowane lakierki. Czy przy tej niechęci jesteśmy w stanie przyjąć powrót balerin?

 

 

Nowe kroje

 

 

Czym przekonują nas producenci promowanych na nowo balerin? Przede wszystkim odświeżonym krojem. Nie jesteśmy jeszcze gotowi na powrót minimalistycznych balerin, póki co przyjmujemy te o bardziej urozmaiconym i charakterystycznym wyglądzie. Co to oznacza? Baleriny z dodaną sprzączką i paskiem do zapinania. Ten drobny element dodaje sporo szyku i sprawia, że nasz look zyskuje coś z klimatu francuskich filmów z lat 60’ :)

 

 

Co ze skracaniem sylwetki

 

 

Niestety – nie możemy się okłamywać. Baleriny są i będą butami skracającymi sylwetkę. Jeśli jesteś posiadaczką przeciętnego wzrostu wśród Polek, czyli około 1,64 metra, możesz pozwolić sobie na założenie balerin, jednak zwróć uwagę, by dobrać do nich na przykład krótką spódnicę lub spodnie z wysokim stanem. Wszelkie triki wydłużające sylwetkę sprawdzą się u osób o średnim wzroście, jednak osoby niskie niestety najprawdopodobniej „nie ograją” balerin. Nic straconego, istnieje wiele innych, wspaniałych i modnych butów!

 

 

Francuski look

 

 

Kiedy już zdecydujesz się na wypróbowanie balerin, niezwykle istotne jest, żebyś naprawdę zwróciła uwagę na dopasowanie do nich stroju. Właśnie z tego powodu są to buty bardzo specyficzne, które nie będą podobały się każdemu, nawet po prostu przez konieczność poświęcenia czasu na dopasowanie elementów ubioru. Jeśli jednak jesteś prawdziwą modomaniaczką, baleriny będą stanowić dla ciebie modowe wyzwanie. Postawienie na francuski look to prawdziwy hit ostatniego sezonu. Staraj się, by baleriny były dobrane do reszty ubrań kolorystycznie, po to, żeby nie wybijały się za bardzo, ale korespondowały z kreacją.

 

 

Warto eksperymentować

 

 

Eksperymenty modowe zawsze są świetnym pomysłem, jeśli jednak czujesz, że jakiś aktualny trend zupełnie do ciebie nie pasuje, nie musisz się w niego wpisywać. Warto wypróbowywać nowości, jeśli jednak czegoś nie czujesz, to nic złego. Najważniejsze, żebyś czuła się komfortowo ze swoim wizerunkiem. Ciekawe, czy baleriny podbiją twoje serce?

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów