Face&Look > URODA > PIELĘGNACJA > Czy warto wyjeżdżać nad morze w celach leczniczych?

Czy warto wyjeżdżać nad morze w celach leczniczych?

Zazwyczaj, gdy planujemy podróż, to kierujemy się przede wszystkim chęcią odpoczynku bądź poznaniem nowych miejsc. Jednak warto też zwrócić uwagę na to, że w wielu częściach Polski możemy połączyć przyjemność z pożytkiem, dzięki czemu np. wpłyniemy pozytywnie na nasze zdrowie.

Szczególnie jest to zauważalne w przypadku morza, dlatego zwróćmy uwagę na najważniejsze potwierdzenia tego, że takie wypady są dobre dla zdrowia.

Wybierzmy hotel ze SPA

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, żeby wybrać odpowiednią bazę noclegową. Dzięki temu będziemy mogli skorzystać z dodatkowych udogodnień. Niezwykle istotne jest także to, żebyśmy sprawdzili, czy hotel ma strefę SPA, gdzie skorzystamy z zabiegów pielęgnacyjnych i leczniczych. Szczególnie jest to ważne wtedy, gdy borykamy się z jakimiś problemami zdrowotnymi. W ten sposób będziemy mogli nie tylko cieszyć się z uroków nadmorskiej miejscowości, zdrowotnych właściwości tamtejszego powietrza, ale też poprawimy stan np. naszego kręgosłupa.

Jakie zabiegi SPA poprawią nasze zdrowie?

Niezwykle istotne jest to, żebyśmy ustalili, jakie mamy problemy zdrowotne. Dzięki temu łatwiej nam będzie ustalić, jakie zabiegi SPA przyczynią się do poprawy nie tylko naszego samopoczucia, ale też stanu fizycznego. Jeszcze przed wyjazdem warto w tym celu skontaktować się z lekarzem, który udzieli nam paru porad. W ten sposób wybierzemy odpowiedni pakiet, co faktycznie przyczyni się do poprawy zdrowia. Pamiętajmy też o tym, że w niektórych przypadkach wystarczające mogą być zabiegi pielęgnacyjne. Szczególnie wtedy, gdy mamy problemy z emocjami lub psychiką. Wtedy relaks i większa pewność siebie mogą zdziałać cuda.

Jakie pakiety pobytowe warto wybrać?

Pamiętajmy o tym, że nie wszystkie hotele mają w swojej ofercie specjalne pakiety pobytowe, które są skierowane dla turystów zdrowotnych. Dlatego jest to kolejny dowód na to, jak ważne jest to, żeby wybrać odpowiednią bazę noclegową. Poza tym takie pakiety wskazują na to, że hotel posiada wyspecjalizowany personel, który wie, jakie zabiegi są najlepsze w przypadku określonych problemów zdrowotnych. Niezwykle istotne jest także to, że zakup takiego pakietu jest korzystniejszy cenowo w porównaniu do indywidualnego wybierania zabiegów. Ważne jest tylko to, żebyśmy zwrócili uwagę na to, jakie pakiety są obecnie najlepsze. Wszystkie informacje na ten temat możemy znaleźć na stronie https://www.starydziwnow.pl/pakiety-pobytowe/.

Najpopularniejsze pakiety pobytowe nad morzem

  • Ulga dla kręgosłupa – w przypadku takiego pakietu zazwyczaj oferowane są masaże dostosowane do potrzeb osób, które mają problemy z tą częścią ciała. Poza tym bardzo pomocne są okłady borowinowe i basen z przeciwprądem.
  • Recepta na zdrowie – w tym przypadku pakiet jest nakierowany na ogólną poprawę zdrowia i lepsze samopoczucie. Mogą w tym pomóc np. masaże, łaźnia parowa bądź sucha sauna.
  • Pakiet orientalnych masaży – taki pakiet oferuje wybór masaży z różnych stron świata m.in. z Indii, Europy i Hawaii.

artykuł Partnera

fot. materiały Partnera

 

Dodaj komentarz

Komentarze

rycerzyk6

Jak dla mnie taki wyjazd to dobry pomysł:)

eliska

Na kręgosłup przydał by sie wyjazd

Cameleonka

mnie spa nie przekonuje. Kąpiel w błotku, które gościło już wielu klientów? nie nie, dziękuję. Wybieram zabiegi w salonach kosmetycznych Smile

sisi13

Ja tam zawsze chętna na wyjazd Smile