Czy wybór żelu pod prysznic ma znaczenie?

Czy wybór żelu pod prysznic ma znaczenie?

Zapach żelu pod prysznic to pierwszy zapach, który wita cię o poranku i/lub ostatni – ten, który otula cię do snu.

Czujemy zapach żelu pod prysznic na swojej skórze, przenosi się on także na ubrania. Dlaczego więc często przywiązujemy tak mało wagi do tego, z jakiego żelu pod prysznic korzystamy?

Jak chcesz rozpocząć dzień?

To pierwsze pytanie, na które warto odpowiedzieć. Każda z nas lubi w inny sposób się wybudzić i przejść ze snów do działania w ciągu dnia. W zależności od tego, jakie poranki lubisz, na taki żel pod prysznic powinnaś się zdecydować. Jednym z najpopularniejszych wymagań, jakie stawiamy żelowi pod prysznic jest to, że ma być orzeźwiający.

Jeśli jesteś osobą, którą prysznic ma rozbudzić, poranne orzeźwienie jest właśnie dla ciebie! Orzeźwiające żele do ciała zazwyczaj mają bardziej wodnistą, lekką konsystencję, ich stosowanie ma dawać iluzję schłodzenia. Mają także często orientalne, roślinne zapachy, które wpływają na organizm pobudzająco. Istnieje cała linia energetyzujących żelów pod prysznic od Adidasa, które wskazane są do stosowania nie tylko po ćwiczeniach, ale także po prostu jako energiczne rozpoczęcie poranka.

Jeśli podobają ci się zapachy orientalne i świeże, możesz postawić na amazoński żel od Fa, który dodatkowo zadba o gładkość twojej skóry. Jeśli jednak nie przepadasz za świeżymi zapachami, a także pragniesz energetycznego poranka, możesz zdecydować się na imbirowy żel pod prysznic od Treacklemoon, który ma działanie odświeżające, jednak łagodniejszy, bardziej domowy zapach.

Dawka wygładzenia ciała

A co jeśli nie potrzebujesz porannego orzeźwienia, ale po prostu codziennej pielęgnacji dla swojej skóry? Jeśli nie masz czasu na pokąpielowe nałożenie balsamu, żel pod prysznic z substancjami pielęgnacyjnymi dla twojej skóry to konieczność. Jeżeli czujesz, że twoja skóra jest przesuszona, najlepszym wyborem będzie żel zawierający aloes, czyli jedną z silniejszych substancji nawilżających dla skóry.

Zbawczym działaniem dla skóry niewątpliwie wykazują się olejki. Żel pod prysznic z olejkiem pozostawia na skórze wrażenie dodatkowej warstwy ochronnej – pozostawia skórę gładką i nawilżoną i długotrwale działa na nią odżywczo.

W przypadku bardziej przesuszonej skóry, potrzebującej natychmiastowej regeneracji, najlepsze będzie postawienie na żele pod prysznic z kombinacją odpowiednich olejków, jak na przykład kokosowo-migdałowy płyn z firmy Ziaja, czy nawet klasyczny żel pod prysznic z firmy Nivea, posiadający łagodzącą dla skóry formułę mleczka.

Pielęgnacja

Pamiętajmy, że przy wyborze żelu pod prysznic niezwykle istotna jest także pielęgnacja. Nawet najpiękniej pachnący żel do mycia ciała niestety może okazać się naszym wrogiem, a nie sprzymierzeńcem, jeśli jego skład okaże się niekorzystny dla naszej skóry.

Przede wszystkim unikajmy w składzie alkoholu, który działa na skórę wysuszająco. Należy uważać także na SLS, czyli agresywne substancje myjące, które także mają na naszą skórę niekorzystny, wysuszający wpływ. Jeśli chodzi o resztę składu, warto zwrócić uwagę, czy nie występują w nim składniki uczulające nas.

Żel pod prysznic ma znaczenie

Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujesz od swojego poranku, czy to faktycznie dawka orzeźwiającej energii, czy bardziej olejkowe ukojenie dla przesuszonej skóry, możesz po prostu postawić na żel o zapachu, który bardzo ci się podoba.

Dzięki temu każdy prysznic nie będzie zwyczajny, ale okaże się dla ciebie czystą przyjemnością. Wpłynie to pozytywnie także na twoje samopoczucie przez resztę dnia – będziesz mogła cieszyć się ulubionym zapachem i od razu doda ci to więcej energii i uśmiechu! Szerokie gamy produktów do mycia ciała powinny motywować nas do poszukiwań ulubionego zapachu albo idealnego działania dla skóry, a nie skłaniać do wyboru jakiegokolwiek produktu.

Skoro przywiązujemy wagę do odpowiedniego szamponu i żelu do mycia twarzy, dlaczego mamy “dyskryminować” resztę swojego ciała i myć je czymkolwiek?

Przetestuj żele do ciała i znajdź dla siebie idealny z nich, zamiast zadowalać się jednym losowym produktem. Nie zwlekaj dłużej!

Udostępnij:
0