Face&Look > URODA > PORADY > Depilacja laserowa – ile zabiegów uwolni cię od włosów na nogach?

Depilacja laserowa – ile zabiegów uwolni cię od włosów na nogach?

Z roku na rok na depilację laserową nóg decyduje się coraz więcej kobiet. Co sprawia, że porzucają golenie jednorazową maszynką na rzecz wizyty w profesjonalnym salonie depilacji laserowej? Za trwałą depilacją przemawia szereg korzyści – komfort, wygoda i czas. Ale ile zabiegów trzeba wykonać, aby do końca życia cieszyć się gładką skórą na nogach? 

 

 

Depilacja laserowa dla aktywnych

Ćwiczysz na siłowni, pływasz lub praktykujesz jogę. Niezależnie od rodzaju uprawianej aktywności fizycznej wiesz, że przed każdym wyjściem na trening nie możesz zapomnieć o ogoleniu nóg lub pach. To nie tylko zbędny stres, ale i strata około 20 minut każdego dnia. Dzięki depilacji laserowej już nigdy nie będziesz musiała martwić się o zbędne włoski na ciele – najskuteczniejszy laser LightSheer Duet usunie je aż w 95%! 

Depilacja laserowa nóg – jak wygląda zabieg?

Laser, który cieszy się największą skutecznością w trwałym usuwaniu owłosienia, to LightSheer Duet. Jest on także najbezpieczniejszy dla skóry, ponieważ uszkadza tylko i wyłącznie melaninę zawartą w cebulce włosa. Światło lasera jest skoncentrowane i dociera do każdego włoska. Dlatego zabieg depilacji laserowej wykonywany LightSheer Duetem jest bardzo precyzyjny.

Depilacja laserowa – ile zabiegów?

Tak samo jak po jednej wizycie na siłowni nie osiągniemy wymarzonej sylwetki, tak samo po pojedynczym zabiegu depilacji laserowej nóg nie pozbędziemy się wszystkich włosów. Depilacja laserowa to proces, na który składa się ok. 6-7 zabiegów, powtarzanych regularnie co 8-12 tygodni. Każdy zabieg usuwa ok. 25% włosów, więc redukcja włosów odbywa się stopniowo. Dlatego kolejne zabiegi depilacji laserowej powinny być wykonywane w momencie aktywnej fazy wzrostu. Z uwagi na to, że włosy nie rosną w równym tempie i każdy z nich znajduje się w różnej fazie wzrostu zabiegi należy powtarzać. Dlatego jedna wizyta w salonie depilacji nie wystarczy. Ale nie martw się – już po pierwszym zabiegu poczujesz prawdziwą ulgę w goleniu – włosy staną się rzadsze i będzie ich dużo mniej!

Przeciwwskazania do depilacji laserowej nóg

Czy każdy może poddać się depilacji laserowej? Zasadniczo tak, lecz istnieją pewne wyjątki. Zanim zdecydujesz się na zabieg, zapoznaj się z przeciwwskazaniami. Wykluczeniem do depilacji laserowej są:
 
ciąża i okres karmienia piersią
opalenizna w miejscu depilacji i stosowanie samoopalaczy – należy zrezygnować z ciemnej karnacji na 4 tygodnie przed zabiegiem
zażywanie leków i ziół światłouczulających takich jak: nagietek, bratek, dziurawiec lub skrzyp polny
stosowanie kremów lub maści z witaminą A, retinoidami
stosowanie witaminy C i kwasów owocowych w miejscu depilacji – przed depilacją laserową wymagana jest 4-tygodniowa przerwa
depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem, ponieważ wówczas usuwamy cebulkę włosa i laser nie ma możliwości jej usunięcia
choroba nowotworowa
bielactwo, łuszczyca, rybia łuska.
 
Oczywiście nie wszystkie powyższe rzeczy na zawsze przekreślają twoje marzenia o gładkich nogach. Pamiętaj – bezpieczeństwo jest najważniejsze! Dlatego wszelkie zmiany wirusowe, choroby skórne w miejscu depilacji, infekcje, etc., należy wyleczyć przed odwiedzinami w salonie depilacji laserowej.

Artykuł pratnera

 
 
 
 

Dodaj komentarz

Komentarze

Karolina Zając

No niestety ale jeden zabieg nie wystarczy. Zwylke powinno się wykonać 4-5 zabiegów na okolicę. Dzięki temu depilacja bedzie w stanie usunąc włoski, które są w stanie wzrostu ale również i te ukryte.Zwracajcie również uwage na rodzaj lasera bo jest ich wiele. O wiele lepszym rodzajem lasera jest laser light sheer, który usuwa włoski na zawsze.W przypadku urządzenia ipl, trzeba liczyć się z tym, że włoski odrosną z czasem. Polecam poczytaś sobie opinie o poszczególnych gabinetach i na pewno nie oszczędzać na wyborze lasera.  https://www.zdrowipolacy.pl/czy-jedna-depilacja-laserowa-wystarczy-do-uzyskania-gladkiej-skory-na-zawsze/

sisi13

Dla mnie laser okazał się błogosławieństwem.