Depilacja światłem - co to takiego?

Depilacja świetlna to nowe rozwiązanie, coraz bardziej rozpowszechnione na rynku kosmetycznym, ale czy jest odpowiednie dla każdego? Na czym polega i czy powinnaś przetestować depilację światłem?

Depilacja to nieodłączny element naszego życia. Zależy nam na gładkim ciele pozbawionym owłosienia w niepożądanych miejscach, jednak codzienne golenie ciała wywołuje podrażnienia. Z tego powodu decydujemy się na depilację, która z kolei niestety jest bardzo bolesna i musimy ją powtarzać stosunkowo często. Czy depilacja światłem to nowe rozwiązanie, pozwalające uniknąć zarówno podrażnień, jak i dolegliwości bólowych?

 

 

Depilacja laserowa

 

 

W ciągu ostatnich kilku lat na popularności bardzo zyskała depilacja laserowa, czyli trwałe pozbywanie się owłosienia. Powtarzanie zabiegów co 6-8 tygodni, a po określonej ilości zabiegów już jedynie co 10 tygodni to dobry sposób na zniwelowanie ilości owłosienia, czy nawet całkowitego jego usunięcia, jedynie z koniecznością powtarzania zabiegu co pół roku, rok, tak zwanego odnawiania, przypominania. Depilacja laserowa jest kosztowna, ale trwale rozwiązuje problem z niechcianym owłosieniem, jednak dla wielu osób spory problem stanowi ogromny ból, zwiększający się wraz z mocą wiązki lasera. Czy depilacja świetlna jest bezbolesną i równie skuteczną alternatywą depilacji laserowej?

 

 

Depilacja światłem

 

 

Depilacja światłem, inaczej depilacja świetlna, w dużym stopniu przypomina depilację laserową, także jest jednym ze sposobów na trwałe usuwanie owłosienia. Tak jak w przypadku depilacji laserowej wysyłamy w głąb skóry wiązki lasera, tak w przypadku depilacji świetlnej są to promienie energii świetlnej. Melanina, czyli pigment włosa, wyłapuje promieniowanie, a tym sposobem, cebulka, z której wyrasta włos, zostaje spalona. Może brzmieć to poważnie, jednak odbywa się w warunkach kontrolowanych, do mieszka włosowego dostarczana jest niewielka dawka energii, dzięki czemu unikamy ryzyka poparzenia, przegrzania skóry.

 

 

Skuteczność depilacji trwałej

 

 

Depilacja świetlna działa praktycznie identycznie jak depilacja laserowa, jednak do pozbycia się niechcianego owłosienia potrzebna jest mniejsza ilość zabiegów. Po pierwszym zabiegu usunięte zostaje około 30% cebulek włosowych, a przede wszystkim odrastające włosy są cieńsze i jaśniejsze. W przeciwieństwie do depilacji laserowej, depilacja świetlna działa bardzo skutecznie na bardzo jasne włosy, nie tylko na ciemne i mocniejsze, można ją stosować także przy każdym typie karnacji.

 

 

Częstotliwość depilacji

 

 

W przypadku depilacji świetlnej zabieg wykonujemy częściej niż przy depilacji laserowej, czyli raz na miesiąc, jednak producenci zapewniają także, że mniejsza ilość zabiegów będzie potrzebna do usunięcia owłosienia, jest to ilość od 7 do 10 zabiegów. Także w przypadku tego rodzaju depilacji niezbędne są zabiegi przypominające po ukończeniu pełnej serii zabiegów. Konieczność częstszego wykonywania zabiegów niewątpliwie zrekompensuje cena niższa niż w przypadku innych metod depilacji trwałej.

 

 

Czy warto inwestować w depilację trwałą?

 

 

Jeśli masz tendencje do zapalenia mieszków włosowych, występowania podrażnień po goleniu i doskwiera ci to, że twoje owłosienie szybko odrasta, depilacja trwała może okazać się prostym rozwiązaniem twoich problemów. Jeśli nie zaczęłaś jeszcze zabiegów popularnej depilacji laserowej, skonsultuj się ze specjalistą, która z metod depilacji trwałej będzie dla ciebie najodpowiedniejsza, być może właśnie depilacja świetlna, czyli najnowszy hit depilacji!

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów