Face&Look > URODA > PIELĘGNACJA > Dojrzała i piękna! – Nigdy nie jest za późno, żeby wyglądać zjawiskowo.

Dojrzała i piękna! – Nigdy nie jest za późno, żeby wyglądać zjawiskowo.

Choć medycyna estetyczna służy wszystkim niezależnie od wieku, to wiele usług czy produktów z tej branży nadal skierowanych jest przede wszystkim dla osób młodych. Pacjenci po 50 roku życia traktowani są jako niszowi,  zabiegi rzadko dostosowane są do ich indywidualnych potrzeb, a efekty takich metamorfoz są zazwyczaj przerysowane i nienaturalne. O medycynie estetycznej dla osób dojrzałych rozmawiamy z dr Andrzejem Ignaciukiem, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

W medycynie estetycznej, która w założeniu nie powinna dyskryminować ze względu na wiek, nadal daje się zauważyć tendencje do traktowania kobiet po 50 roku życia z pewna doza rezygnacji. Większość propozycji usług czy produktów dla tej dziedziny okraszonych jest zdjęciami osób młodych, a jeżeli pojawiają się również te bardziej dojrzałe to bywa, że wyglądają one nienaturalnie i karykaturalnie. Rady jakich udziela się  pacjentom w mediach i czasem w gabinetach medycyny estetycznej, bywają nieadekwatne do ich statusu socjalnego, materialnego, sytuacji rodzinnej i zdrowotnej, a czasem nawet ich potrzeb związanych z wyglądem. 

Od 25 lat staram się nie tylko poprawiać wygląd, ale przede wszystkim wydobywać z każdej pacjentki tkwiące w niej piękno. Uważam, że atrakcyjność wzrasta z wiekiem, gdy kobiety nabierają doświadczeń życiowych i utwierdzają się w poczuciu własnej wartości i wyjątkowości. Chciałbym, aby kobiety dojrzałe, które są świadome, że niczego nikomu nie muszą udowadniać, mogły z rozmysłem korzystać ze starannie dobranych zabiegów i porad medycyny estetycznej. I nie po to aby udawać 20 lat młodsza (bo to kończy się zwykle niezbyt dobrze), ale po to by wyglądać atrakcyjnie i interesująco – tłumaczy dr Andrzej Ignaciuk. 

To nie tylko kwestia braku zmarszczek, przebarwień czy opadającej skóry. Nie ma szans na usuniecie czy korekcję wszystkich oznak starzenia, natomiast można niektóre z nich uczynić mniej widocznymi, zarówno poprzez odpowiedni dobór medycznych zabiegów jak i przyzwolenie na ujawnienie się pierwiastka indywidualności, który pojawia się z wiekiem. 

Żeby osiągnąć satysfakcjonujący rezultat zabiegu medycyny estetycznej u osób dojrzałych, niezbędne są następujące czynniki: dobry, doświadczony lekarz, szczera rozmowa i nic porozumienia z pacjentem, ustalone wspólnie cele w oparciu o rzetelna wiedze medyczna, ufająca, myśląca i „stojąca solidnie na nogach” pacjentka oraz brak pośpiechu. Z gabinetu lekarskiego pacjent powinien wyjść przeświadczony, że wie wszystko, czego potrzebuje, żeby podjąć świadomą, dostosowaną do swoich potrzeb decyzję – dodaje dr Ignaciuk.

Warto zatem pamiętać, że medycyna estetyczna, w rękach doświadczonego lekarza i stosowana z umiarem, świetnie sprawdza się niezależnie od wieku!

Dodaj komentarz

Komentarze

Patula

Wszystko ok tylko przerażają mnie te igły wbijane w twarz.

weronkaa84

Jeszcze nie myślę o takich zabiegach, za wcześnie dla mnie Smile

eliska

Świetny artykuł  medycyna estetyczna przeznaczona dla pań 50+ które chcą lekko zatuszować niedoskonałości powinna być bardziej rozwinięta i dostępna a także niezbyt droga. 

maybe92

Nie kusi mnie medycyna estetyczna Smile

bozenkaxxj

Jestem na TAK Smile i powinny być tańsze, dostępniejsze dla przeciętnie zarabiajacych.

OLIWIA25

Jescze nie dla mnie Smile

hanover

ja jeszcze polegam na kremach, za wczesnie dla mnie na igły, ale szczerze mówiąc ja prefereuje "naturalne piekno wieku" mam nadzieje że za kilkanaście lat będę to utrzymywać Biggrin

sisi13

To prawda. Zwłaszcza przy dzisiejszych mozliwościach.

basiamiecz715

Fajny artykuł ,który pokazuje że Panie 50+ również potrzebują poprawy urody, niedoskonałości ,które " przychodzą" z wiekiem..... Smile

Cameleonka

Jakoś widok strzykawki w skórze twarzy mnie przeraża... ale być może za jakiś czas...

Nataliiia1

Myślę, że zabiegi i ich skuteczność dla Pań 50+ powinna być doskonalona, ponieważ niezależnie od wieku, każda z nas powinna czuć się pięknie. Jeśli dojrzała kobieta chce "coś" poprawić to powinno być to wykonane na jak najwyższym poziomie, połączonym ze skutecznością. 

basiamiecz715

Żeby te zabiegi były tańsze ...to wiele kobiet...w tym również ja ,poddałyby sie takim zabiegom..... Smile Smile

Dorota Niewiadomska

Póki co mówię nie.

kryska.67

Ja już zbliżam sie do tego wieku, ale na dzień dzisiejszy jakoś nie widzę się w tego typu zabiegach.

sweetmedi25

jeszcze zdecydowanie za wcześnie dla mnie jeśli chodzi o takie zabiegi Blum 3

lawina74

Czytałam z zainteresowaniem Smile

kasiaa

No pewnie,  zgadzam się  wszystko  jest  dla ludzi,  jesli mamy możliwości to korzystajmy.  

alonek

Warto podarować taki zabieg komuś bliskiemu, kto nie jest zadowolony ze stanu swojej urody.

anecia

Nie dlamnie nigdy nie poddałabym się takiemu zabiegowi.

amorki22

yyyy co do igieł jak narazie stanowczo mówię nie

Marylka771

Każd z nas by chciała wyglądać zjawiskowo

Marylka771

Każd z nas by chciała wyglądać zjawiskowo

requiem29

A ja uważam, że starzeć się też trzeba umieć. Żeby starzeć się pięknie, trzeba o siebie dbać. Jest mnóstwo aktorek, dziennikarek ,które mają kurze łapki, zmarszczki mimiczne ale wyglądają z nimi cudownie, bo ich skóra jest pielęgnowana w odpowiedni sposób.

nadii2424@wp.pl

Mi na razie nie jest potrzebne ale za kilka lat kto wie

Basiaaa (niezweryfikowany)

Wszystkie Panie, które zmagają się z siłą grawitacji, a dowód nie pokazuje już 18 lat polecam zabieg voluma juvederm. Ladnie podnosi skóre, a efekty są naturalne. I najważniejsze twarz wygląda na młodszą i pełną blasku:)

bbo

Pięknie i zjawiskowo można wyglądać w każdym wieku. 

czeresnie

Przerażają mnie te igły

annasus

Bałabym się igieł Smile

Julia Suszczynska

Ciekawa lektura, chętnie przeczytałam Smile

jogav

Dla mnie też za wcześnie, raczej się nie zdecyduje.

wampa

nie dla mnie