Dorota Wellman napisała książkę „Ja nie mogę być modelką?!”

Dorota Wellman w książce „Ja nie mogę być modelką?!” chce przekonać Polki, że nawet nie mając figury modelki, można wyglądać elegancko i modnie. By tak było, musimy tylko uwierzyć w siebie i poznać stylizacyjne triki, które pomogą zatuszować niedoskonałości sylwetki. W książce znalazły się także porady dotyczące stylu życia i relacji międzyludzkich.

Dorota Wellman twierdzi, że książka „Ja nie mogę być modelką?!” powstała z przekory. Dziennikarka uważa, że kobiecości nie powinno się liczyć na kilogramy. Chce przekonać wszystkie Polki, że niezależnie od figury każda kobieta może wyglądać i czuć się elegancko, modnie i seksownie. Wellman przyznaje, że pomysł na książkę narodził się spontanicznie.

– Ogród, lato, ciepło, białe wino, zimne. Dużo kwiatów dookoła. Trzy kobiety rozmawiające o babskich tematach. Podczas takiej rozmowy trochę zawodowej, trochę prywatnej pojawił się pomysł, żeby napisać książkę, w której będzie trochę o modzie, trochę o życiu – mówi Dorota Wellman w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

W pracy nad książką Dorotę Wellman wspierały specjalistki od wizerunku Magdalena Makarewicz i Ewa Rubasińska-Ianiro. Stylistki przygotowały propozycje kreacji na różne okazje, które Wellman prezentuje na zdjęciach.

– Moda potraktowana jest trochę mniej poważnie, z ludzką twarzą, dla zwyczajnych ludzi. Nie są to kreacje od Diora. Nie ma Oscara de la Renty. Nie ma sukien do ziemi. Jest moda, którą możemy wykorzystać na co dzień, bo każda z nas idzie do pracy, na zakupy, spotyka się ze znajomymi. To są najczęściej momenty, kiedy myślimy, w co się ubrać – mówi Dorota Wellman.

Dziennikarka bardzo chwali współpracę ze stylistami. Twierdzi, że w ciągu wielu lat pracy w telewizji nauczyła się od stylistów wielu ciekawych trików modowych, które pozwalają zatuszować mankamenty figury, a pozwalają wyeksponować jej zalety. Dzięki ich radom uniknęła też nadmiernego przywiązania do jednego stylu ubierania, co często zdarza się kobietom.

– To styliści często namawiali mnie na eksperymenty z modą. To dzięki nim poznałam te elementy mody, których sama pewnie nigdy bym nie użyła. Uważam, że stylista jest potrzebny i najlepiej, jakby był jeszcze trochę szurnięty. Jak taki jest, to szuka w modzie czegoś ciekawego i wtedy na pewno odkryje dla nas coś fantastycznego – mówi Dorota Wellman.

W książce „Ja nie mogę być modelką?!” znalazły się także przemyślenia autorki związane z relacjami międzyludzkimi i stylem życia. Dorota Wellman twierdzi, że książka dotyczy wszystkich etapów życia kobiety i funkcji, jakie pełni w społeczeństwie.

– Druga część to opowieść o tym, jak ważne są relacje międzyludzkie, spotkania z bliskimi, jak warto zabiegać o przyjaciół i jak nie stracić kontaktu z własnym dzieckiem. Tam jest to, co dla mnie jest istotne, czego doświadczam i o co w życiu walczę, a walczę o to, by nie stracić żadnego dnia, bo nie wiem, który z tych kończących się dni, będzie ostatnim. Choć to brzmi strasznie, to dla mnie jest to optymistyczne, bo każdego dnia żyję tak, jakby to był ostatni dzień – mówi Dorota Wellman.

Dorota Wellman przekonuje, że jej książka skierowana jest do każdej kobiety, niezależnie od wieku, rozmiaru ubrania czy zasobności portfela.

 

Źródło: Agencja Informacyjna Newseria Lifestyle

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

Masza

Uwielbiam Dorotę!

kylaina

Też ją lubię, musi być bardzo sympatyczna Smile

bbo

Ja też mogę!

Natalia18

kazdy moze

Natalia18

kazdy moze

Niezapominajka277

Super babka:)

kasiaa

Lubię ją, równa z niej babka:) Każdy może być modelką a co!:)

Marylka771

Pani Dorota jest super babką

OLIWIA25

Bardzo lubie Pania Dorotę zajej naturalność i mówienie prosto z mostu

luna341

Uwielbiam Panią Dorotę.Szczegolnie za mocny język w Miescie Kobiet

luna341

z M.Prokopem tworzy zgrany duet

basiamiecz715

Pania Dorotę uwielbiam za całokształt,super babeczka.

brendi

Uwielbiam Dorotę Wellman Lol Świetna kobitka, uwielbiam jej charakter

Emillly88

Kobieta która wie co mówi:)

Malinka23

ważne by było piękne wnętrze. Czasmi figura nie wystarczy by się wspiąść do ,,góry ".

Cameleonka

To oczywiste że podstawą jest akceptacja samej siebie. Samo to jest już sukcesem, bo zazwyczaj nie przychodzi łatwo. Dorota Wellman to kobieta z poczuciem humoru i odpowiednim dystansem do siebie. Książka pewnie jest świetna.

Justyna3950

Bardzo lubię P. Dorotę:)

luna341

Kocham Pania Dorotę za dystans do siebie i za ogromne poczucie humoru

jogav

super kobieta

Agnieszka Niwińska

Uwielbiam Panią Dorotę!!!

produkty partnerów