Ekologiczna kreacja z konopi i winogron od & Other Stories

Ekologiczna kreacja z konopi i winogron od & Other Stories
Marka & Other Stories skorzystała z szansy, by przetestować najbardziej innowacyjne, ekologiczne materiały, wyprodukowane przez laureatów poprzednich edycji. Wyjątkowy projekt założyła Bandana Tewari  aktywistka i dziennikarka, która już po raz drugi zasiadła w jury konkursu. Obecnie współpracuje z portalem Business of Fashion, wcześniej pełniła funkcję Editor-at-large indyjskiego Vogue. 
 
Charakter Bandany Tewari, w tym jej miłość do mody i zaangażowanie w ochronę środowiska, był bogatym źródłem inspiracji dla & Other Stories przy projektowaniu kreacji. „Jestem zachwycona, że mogłam założyć na galę tę szykowną sukienkę & Other Stories z ekologicznych materiałów. Pochodzę z Indii i Nepalu, krain krzykliwych kolorów i bogatych zdobień. Skandynawski minimalizm jest cenną chwilą oddechu od bliskiego mi stylu. Harmonia jest czymś, co w modzie doceniam – ta sukienka ją gwarantuje” mówi Bandana Tewari.
 
 
 
Wyjątkowa sukienka & Other Stories dla Bandany powstała z tkaniny o zawartości 60% włókna konopnego Agraloop BioFibre™ i 40% jedwabiu. Firma Agraloop jest laureatem Global Change Award z 2018 r. Zajmuje się przetwarzaniem odpadów z takich roślin jak len, konopie oleiste, trzcina cukrowa, banany i ananasy, czego wynikiem jest produkowany ekologiczny surowiec- biowkłókno. Ponadto Agraloop posiada ważny aspekt społeczny, ponieważ pozwala rolnikom zwiększyć dochody z upraw. 
 
 
 
Marka & Other Stories pracowała nad kreacją Bandany także z firmą Vegea – zwycięzcami konkursu z 2017 r. Efektem współpracy są wyjątkowe wieczorowe akcesoria – sandały z paskami oraz klasyczna kopertówka – wykonane w 100% z winogronowej skóry. Założyciele VEGEA wpadli na pomysł, by z wytłoczyn winogron – resztek przy produkcji wina – produkować całkowicie roślinną alternatywę dla skóry, doskonałą do tworzenia sukienek, torebek i butów. 
 
 
Wyjątkowa kreacja powstała specjalnie dla Bandany Tewari na galę Global Change Award. Projekty nie będą dostępne w sprzedaży.
 
Udostępnij:
0