Face&Look > MODA > Ewa Szabatin stworzyła kolekcję inspirowaną twórczością Quentina Tarantino

Ewa Szabatin stworzyła kolekcję inspirowaną twórczością Quentina Tarantino

Kolekcja na sezon wiosna/lato 2014 marki Shabatin jest już dostępna w sprzedaży. Projekty zainspirowane były twórczością Quentina Tarantino oraz moda lat 90. Kolekcja Ewy Szabatin to postmodernistyczna mieszanka ostrych kolorów, stylów i kształtów.

 Czuję, że z kolekcji na kolekcję zmieniam swój styl.  Być może powinnam kontynuować drogę obraną przez siebie na początku kariery, ale chyba  po prostu rozwijam się i w ten sposób odnajduję samą siebie. Ta kolekcja jest – mogę powiedzieć z ręką na sercu – taka naprawdę moja. Wyszła z mojego serducha i mam nadzieję, że będzie się wszystkim podobać – mówi Ewa Szabatin agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. 

W kolekcji dominują żywe, wiosenne kolory. Jej głównym motywem jest rewolwer, który pojawia się na niemal wszystkich ubraniach: chusteczkach, czapkach, t-shirtach czy koszulach. 

– Skąd ten rewolwer i kolorystyka? Zainspirowały mnie filmy Quentina Tarantino i lata 90., kiedy dominowały marynarki z powiększonymi ramionami i krótkie bluzeczki odkrywające pępek. Tarantino zazwyczaj w swoich filmach, na przykład w „Kill Billu” , portretuje silne kobiety. Z kolei w „Planet Terror” Rodrigueza i Tarantino występowała kobieta, która miała zamiast nogi karabin maszynowy. Dlatego chciałam w swojej kolekcji zawrzeć coś w tym stylu, jakąś broń, która podkreśli siłę kobiety – zdradza projektantka. 

Broń oznacza dla Szabatin również dojrzałość artystyczną i odporność na krytykę. 

– Uwierzyłam w to, co robię i dlatego powstała taka, a nie inna kolekcja. Nadal boli mnie krytyka, ale staram się podchodzić do niej bez emocji, uczyć się na własnych błędach. Kiedy patrzę na moje poprzednie kolekcje, dostrzegam ich braki. Krytycy mieli prawo się czepiać, choć może nie tak ostro. Mam nadzieję, że z kolekcji na kolekcję będzie coraz lepiej – mówi Szabatin. 

Wszystkie propozycje marki Shabatin na najbliższy sezon dostępne są w sklepie internetowym projektantki oraz w Workshopie No.19 w Warszawie.

 


Źródło: Agencja Informacyjna Newseria Lifestyle

 

Dodaj komentarz

Komentarze

francesca

Jeżeli pani Ewa ma taki pomysł i wizję, to czemu nie Smile

bbo

Nie znam wcześniejszej kolekcji pani Ewy, ale zawsze będą tacy, którzy skrytykują. Nikt jeszcze wszystkim nie dogodził.

kylaina

Nie przepadam za tą Panią, więc nie bardzo mnie ciekawi.

bar_bro

Właściwie to trudno mi zrozumieć jak kolekcja może być inspirowana filmami Tarantino.Jego filmografia jest dosyć potężna, właściwie każdy film rozgrywa się w innych realiach, ubrania są w innym stylu. Szkoda, że kolekcja nie jest prezentowana na modelkach, albo chociaż w postaci stylizacji. Po tych wieszakach trudno cokolwiek powiedzieć.

Marcela91

dziwne to wszystko

dark_forest

Raczej mnie to nie zafascynowało... Wink Tarantino jest dobry, ale w kinie!

Masza

Nie podoba mi się ta kolekcja.

weronkaa84

Mi się twórczość Tarantino nie podoba, więc tym bardziej nie mogę sobie wyobrazić ciuchów inspirowanych jego filmami Smile

wampa

Smile

OLIWIA25

No nie wiem Smile

Dorota Wilczek

To nic wartego zainteresowania jak dla mnie.

Malinka23

Nie przemawia do mnie ta kolekcja