Farbuj włosy, to nie grzech

Nawet farbowane włosy długo mogą wyglądać pięknie i zdrowo. Na początku wystarczy odpowiednia farba, potem tylko dobry szampon i odżywka.

 

 

Obecnie modne są częste zmiany uczesania i koloru włosów. To najprostsza i najbardziej rzucającą się w oczy metamorfoza. Jednak poddawane wielu zabiegom termicznym, chemicznym i mechanicznym włosy stają się matowe, łamliwe, suche, szorstkie i słabe. Dodatkowo ich powierzchnię uszkadzają czynniki zewnętrzne, takie jak słońce, mróz czy wiatr. Aby włosy były odporne na różne zabiegi i czynniki zewnętrzne, należy chronić oraz dbać o ich kondycję za pomocą odpowiednich składników aktywnych. Do codziennej pielęgnacji powinniśmy stosować preparaty, które naprawią, nawilżą i odżywią włosy, zapewniając im gładkość, elastyczność, wytrzymałość oraz lśniący kolor.

 

Niezbędne kuracje

Do pielęgnacji włosów farbowanych i rozjaśnianych wybierajmy produkty nawilżające, odbudowujące strukturę włosa oraz chroniące kolor. Polecam proteiny jedwabiu, hydrolizowany kolagen, keratynę; z ekstraktami roślinnymi i filtrami UV. Preparaty te tworzą lekki film na powierzchni włosa, sprawiają, że łuski włosowe dobrze do siebie przylegają. Polecam również produkty z silikonami. Warunek jest jeden: silikon nie może być podstawowym i jedynym składnikiem preparatu. Silikony mogą kumulować się na włosach i mocno je obciążać, co w efekcie prowadzi do mało estetycznego wyglądu. Dlatego wybierajmy produkty z dodatkiem silikonu, który ogranicza wypłukiwanie barwnika z włosa.

Włosy rozjaśniane wymagają nawilżenia i odbudowy oraz czynnika niwelującego żółty odcień. Bardzo dobrze pielęgnują je preparaty zawierające ceramidy: wzmacniają strukturę, chronią i naprawiają uszkodzenia. Ponadto ceramidy poprawiają objętość i wzmacniają połysk fryzury. Jasne włosy bardzo dobrze pielęgnuje też ekstrakt z rumianku, a żółty odcień niwelują niebieskie czy fioletowe płukanki.

 

Postaw na jedną serię

Aby substancje pielęgnujące były skuteczne, muszą pozostać na włosach odpowiednią ilość czasu. Dlatego właśnie warto wybierać szampon, balsam i odżywkę z tą samą substancją aktywną. Włosy myjemy szamponem, który dokładnie spłukujemy, odżywkę lub balsam pozostawiamy na 3- 5 minut i dopiero wtedy dokładnie spłukujemy głowę letnią wodą.

 

 

Na zakupy zapraszamy do naszego sklepu faceandlook.com

Kosmetyki do włosów farbowanych

Mają jedno ważne zadanie - nie wypłukiwać barwnika z włosów.

Odżywka do włosów rozjaśnionych, Joanna - 8,50 zł
Płukanka do włosów, nadaje odcień popielaty, Joanna - 5,50 zł
Szampon do włosów blond i siwych, Joanna - 7,50 zł
Odżywka pielęgnująca kolor, Syoss - 15 zł
Szampon do włosów farbowanych i z pasemkami, Syoss - 15 zł
Odżywka do włosów farbowanych, suchych i zniszczonych, Dr Irena Eris - 53 zł
Szampon Dr Irena Eris - 49 zł
Maska do włosów farbowanych Ziaja, podsyca kolor - 6,50 zł
Szampon z płynną keratyną, która chroni kolor, Gliss Kur - 9 zł
1-minutowa maska chroniąca kolor, Gliss Kur - 21 zł
Autor: 
Artykuł Partnera

produkty partnerów