Fotodepilacja w domu

Fotodepilacja w domu

Jak to działa?  

Metoda fotodepilacji  czyli IPL (Intense Pulse Light) polega na emitowaniu  rozproszonej wiązki światła, która przenika do mieszka włosowego i ogranicza proces wzrostu włosa.  Metody tej nie należy utożsamiać z depilacją laserową. Co prawda zarówno laser, jak i IPL wykorzystuje światło, mamy tu jednak do czynienia z zupełnie innym rodzajem wiązki, dlatego też działanie każdego z tych urządzeń jest inne. Podczas depilacji metodą IPL w odróżnieniu od lasera emitowana jest cała wiązka promieni, które charakteryzują się różną długością fal. Zastosowanie takiej metody umożliwia dotarcie do różnych głębokości skóry.
 
Urządzenia do depilacji pracujące metodą IPL wykorzystują zjawisko fototermolizy, w którym wiązka promienia dostosowuje się do barwnika owłosienia, rozgrzewając je w takim stopniu, aby cebulki uległy zniszczeniu, przy zmniejszonym ryzyku dla otaczającej je skóry. Naturalnie musimy się liczyć z tym, że efekty długotrwałej redukcji owłosienia nie będą widoczne od razu. Zwykle potrzeba na to kilku, a czasem kilkunastu regularnie wykonywanych zabiegów (optymalnie co dwa tygodnie). W momencie wykonywania zabiegu włosy są w różnej fazie wzrostu. Dlatego jeszcze przez dwa tygodnie od wykonania zabiegu będziemy widzieć odrastające włoski. Zabieg depilacji nóg zajmuje ok. 30 minut.  

i-Light PRO Face & Body – dla kogo?  

Ten rodzaj depilacji jest najskuteczniejszy u osób z ciemnymi włosami i jasną karnacją. Dla osób z ciemną karnacją lub włosami naturalnego koloru blond – efekty fotodepilacji mogą nie być satysfakcjonujące. Dodatkowo urządzenie do fotodepilacji marki Remington pozwala przeprowadzić test na fototyp skóry.  Wbudowany czujnik koloru pozwala sprawdzić czy skóra nadaje się do depilacji lub np. czy jest zbyt opalona. Aby zdefiniować typ skóry wystarczy przyłożyć czujnik do części skóry, którą zamierza się poddać zabiegowi. Urządzenie rozpoznaje typ skóry i sprawdza czy jest on odpowiedni do depilacji. Jeśli tak, urządzenie przystępuje do depilacji, jeśli nie – urządzenie po prostu się wyłączy. Dzięki temu wiadomo, że skóra będzie bezpieczna! 

Włosy? Problem z głowy!

Włoski na linii bikini, pod pachami, niechciany wąsik?  Teraz można zapomnieć o tym problemie. Urządzenie i-Light  PRO Face & Body posiada specjalną głowicę umożliwiającą depilację niechcianego owłosienia  także na twarzy. Przeznaczono ją do depilacji owłosienia z okolic policzków, brody, szyi, powyżej warg, czy baków. Depilacja twarzy różni się jednak od zabiegów na ciało. Dzieje się tak ze względu na różnice w owłosieniu na twarzy i ciele oraz na fakt, że skóra twarzy jest bardziej wrażliwa od pozostałych partii ciała. Głowicę do depilacji twarzy należy stosować poniżej kości policzkowych, co pozwala skutecznie zredukować kobiecy problem niechcianego wąsika. Głowica do ciała pozwala na skuteczne usuwanie owłosienia z okolic nóg, pach, rąk, klatki piersiowej, a także linii bikini, pleców, czy ramion, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Z uwagi na różnice w zaroście głowica do twarzy nie może być stosowana do depilacji twarzy u mężczyzn. Mogłoby to powodować niepożądany efekt nierównomiernego zarostu.

Oszczędność czasu i pieniędzy! 

Urządzenie i-Light Pro Face & Body wyposażono w lampę kwarcową emitującą 65 000 impulsów świetlnych. Przy zabiegu przeprowadzonym na całym ciele zużywamy ok. 1 500 impulsów, co prędzej czy później doprowadzi do zużycia lampy. Na szczęście i-Light PRO Face & Body posiada wymienny wkład, co pozwoli nam cieszyć się urządzeniem przez bardzo długi czas. Sieciowe zasilanie pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy –  nie trzeba czekać aż urządzenie się naładuje.

Wielkie testowanie!

 
Remington przeprowadził akcję „Wielki Test IPL”, podczas której wyłoniono 10 szczęśliwców. Otrzymali oni urządzenie i-Light Pro Face & Body, by przekonać się na własnej skórze o skuteczności najnowszego systemu IPL. 
 
Grupie testerów towarzyszy popularna blogerka Maxineczka, która po zakończeniu testu również podzieli się swoimi wrażeniami.
 
Odwiedź mikrostronę poświęconą systemowi i-Light Pro i dowiedz się więcej:
 
Dane techniczne:

* Urządzenie do depilacji zawiera:
– Jednostkę bazową, zasilającą
– Rękojeść, w tym żarówkę kwarcową
– Okienko świetlne lampy z wbudowanym filtrem UV
– Głowicą do depilacji kobiecej twarzy (poniżej kości policzkowych)

 
* PROPULSE™: częstotliwość błysku co 2 sekundy
* Wysoka moc (7-8 J/cm2)
* Zintegrowany czujnik skóry
* Tryb Multi-Flash emituje serię błysków ułatwiając depilację większych obszarów ciała oraz tryb single flash do punktowego naświetlania
* Wskaźniki LED:
– Poziomu natężenia
– Zintegrowany czujnik skóry
– Wskaźnik stanu żarówki
* Zasilanie sieciowe
* Długotrwała żarówka kwarcowa – 65 000 impulsów świetlnych
 
* W zestawie 1 żarówka
* Skuteczność udowodniona klinicznie
* Rekomendowany przez dermatologów
* Uniwersalne napięcie
Udostępnij:
0