Face&Look > Fotografia ślubna – jak wybrać dobrego fotografa i nie przepłacić?

Fotografia ślubna – jak wybrać dobrego fotografa i nie przepłacić?

Fotografia ślubna to jeden z kosztowniejszych elementów ślubnych przygotowań. Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnego fotografa przyszli nowożeńcy ze stolicy muszą być przygotowani na wydatek kilku tysięcy złotych. Mimo tego, że na ślubnych zdjęciach nie warto oszczędzać, istnieją możliwości, które pozwolą oszczędzić na koszcie realizacji fotografii ślubnej.

Ile kosztuje profesjonalna fotografia ślubna?

Na terenie stolicy i okolic aktywnie działa wielu profesjonalistów zawodowo zajmujących się fotografią ślubną. Każdy z nich posiada własny cennik usług oraz oferuje zróżnicowane pakiety. Rozpiętość cenowa fotografii ślubnej w Warszawie jest dość duża. Przyszli nowożeńcy przeglądając Internet i ofertę portali ślubnych natrafią zarówno na przystępne cenowo oferty, których koszt nie przekracza 2000 zł, jak i kosztownych fotografów ślubnych, którzy za jeden dzień swojej pracy mogą wymagać honorarium sięgającego nawet 5000 zł.
Mimo tego, że cena zazwyczaj jest wyznacznikiem profesjonalizmu i jakości, przy wyborze fotografa ślubnego nie powinniśmy się kierować wyłącznie nią. Profesjonalna fotografia ślubna może być bowiem zrealizowana także w niewygórowanej cenie, która nie będzie od nas wymagała zbyt wielu poświęceń. Najważniejszym kryterium wyboru dobrego fotografa ślubnego powinno być bowiem nie jego honorarium, ale styl oraz jakość oferowanej pracy. Ocenimy to zapoznając się z jego portfolio, czytając opinie napisane przez klientów oraz przeprowadzając osobistą rozmowę.

Fotografia ślubna a oszczędności

Na zatrudnieniu profesjonalnego fotografa ślubnego w Warszawie możemy nieco zaoszczędzić. Przede wszystkim starajmy się wybierać osoby, które mieszkają oraz pracują w tym samym miejscu, w którym odbędzie się nasz ślub i wesele. Wybór miejscowego fotografa ślubnego pozwoli bowiem uniknąć konieczności pokrycia kosztów jego dojazdu oraz zapewnienia mu noclegu po wykonanej pracy.
Dobrym sposobem na zaoszczędzenie na realizacji fotografii ślubnej w stolicy jest także zaplanowanie sesji plenerowej na ten sam dzień, w którym odbędzie się nasz ślub i wesele. Jeśli nie mamy możliwości, aby to wykonać, poszukajmy natomiast fotografa, który nie pobiera dodatkowych opłat za wykonanie sesji plenerowej w innym dniu niż ślub i wesele.
Na oszczędności przy współpracy z fotografem ślubnym mogą liczyć także pary, których data ślubu wypada poza sezonem weselnym. Najwięcej ślubów i wesel odbywa się w naszym kraju między czerwcem a wrześniem. Ustalając datę poza tymi miesiącami możemy więc liczyć na korzystne rabaty cenowe nie tylko w przypadku fotografii ślubnej, ale także innych usług ślubno-weselnych.
W uzyskaniu korzystnej ceny pomoże także rezygnacja z niektórych, zbędnych dla nas usług. Jeśli zależy nam głównie na reportażu ślubnym oraz sesji plenerowej, możemy z powodzeniem zrezygnować ze zdjęć wykonanych podczas przygotowań do ślubu. Pozwoli to obniżyć nieco cenę całej usługi bez rezygnacji z najważniejszych dla nas elementów oraz wysokiej jakości fotografii ślubnej oferowanej przez profesjonalnych warszawskich wykonawców.
 
Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą oferujący: fotografia ślubna Warszawa  więcej na WeselezKlasa.pl.
artykuł sponsorowany

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Cameleonka

czyli przede wszystkim znajomość liczenia i kalkulacji Smile

sisi13

Na dobrych zdjęciach nie ma co oszczędzać.