Face&Look > Fotografia ślubna według najlepszych. Trendy na rok 2018

Fotografia ślubna według najlepszych. Trendy na rok 2018

Nikon prezentuje trendy obowiązujące w fotografii ślubnej kreowane przez najlepszych fotografów z Europy. Obrazuje je fotograficzny... lookbook!

 
Efektem prac powstałego w 2017 r. Europejskiego Stowarzyszenia Ślubnego Nikon jest pierwszy lookbook poświęcony fotografii ślubnej. To ilustrowany przewodnik po klasycznych, aktualnych i nadchodzących trendach wytypowanych przez współpracujących z firmą Nikon najlepszych fotografów ślubnych i influencerów z całej Europy. 
 
 
trend klasyczny, zaawansowana edycja, fot. Chloe Lapeyssonnie
trend klasyczny, złota godzina, fot. Chloe Lapeyssonnie

 
 
Członkowie Stowarzyszenia, czerpiąc inspirację z własnego portfolio i lat doświadczeń, wytypowali trzy trendy w fotografii ślubnej, które – ich zdaniem – będą widoczne w 2018 r. i najbliższych latach. Mimo że zdjęcia robione podczas złotej godziny w stylu wielkich magazynów mody nieodmiennie pozostaną klasyką, Stowarzyszenie przewiduje, że popularność trzech głównych trendów zwiększy się w tym i w kolejnych sezonach. 

Moda

Zdaniem Stowarzyszenia, coraz więcej par będzie wprowadzać do zdjęć wyrazisty styl, zainspirowany rozkładówkami ze światowych magazynów poświęconych modzie i sukniami ślubnymi sygnowanymi przez wielkich projektantów. Panna młoda w sukni ślubnej ze znanego domu mody będzie pragnąć fotografii ślubnej w stylu haute couture. Spowoduje to odejście od bardziej tradycyjnych, pozowanych zdjęć popularnych w przeszłości. 

Prostota

Koncentracja na zbyt wielu detalach i nadmierne wykorzystanie rekwizytów kojarzących się ze ślubem to oznaki przesytu widoczne w pewnych stylach fotografii. W opinii Stowarzyszenia zwiastują one całkowity „reset” tego trendu. Fotografowie skupieni w Stowarzyszeniu przewidują, że w 2018 roku część par zechce skoncentrować się na tym, co najważniejsze. Oznacza to ponadczasowe zdjęcia pokazujące i podkreślające prostotę, czystość i powagę. 

Tylko dla profesjonalistów

Media społecznościowe stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Stowarzyszenie dostrzega jednak pary, które zwracają się do gości z prośbą o powstrzymanie się od robienia i udostępniania zdjęć w czasie ceremonii ślubnej. Według Stowarzyszenia oznacza to zwiększenie zapotrzebowania na profesjonalną fotografię ślubną, a osoby wykonujące zdjęcia będą mogły łatwo uchwycić ważne chwile i emocje oraz pokazać je w naturalny sposób, ciesząc się pełną i niepodzielną uwagą gości. 
 

trend obecny, kreatywny flash, fot. Ross Harvey
 

trend obecny, reportaż, fot. Simona Smrckova i Kamil Saliba
 
Lookbook zaprezentowany przez Europejskie Stowarzyszenie Ślubne Nikon jest ilustrowany zachwycającymi zdjęciami z prawdziwych ślubów, które zostały wykonane aparatem Nikon z obiektywami NIKKOR. Obok prognoz dotyczących przyszłości Stowarzyszenie przedstawiło także swoje ulubione klasyczne i aktualne trendy popularne wśród klientów, takie jak „kreatywne wykorzystanie lampy błyskowej”, „kontrastowe oświetlenie” i „styl reportażowy”. Fotografiom towarzyszą praktyczne wskazówki i porady dla aspirujących i uznanych fotografów ślubnych, które pomagają w odtworzeniu przedstawionych stylów.   
 

trend nadchodzący, prostota, fot. Nadia Meli
 
Komentując swoje zaangażowanie w tworzenie lookbooka Europejskiego Stowarzyszenia Ślubnego Nikon, francuska fotografka ślubna Chloé Lapeyssonnie powiedziała: „Przez wiele lat pracy uczestniczyłam w setkach wesel i byłam naocznym świadkiem ewolucji fotografii ślubnej. Mam nadzieję, że trendy wskazane przez nas razem z firmą Nikon będą dla fotografów inspiracją do pokonywania własnych ograniczeń i poszukiwania nowych sposobów robienia zdjęć, jak również pokażą początkującym fotografom, na jak wiele sposobów można uchwycić ceremonię ślubną. To wspaniałe, że możemy jako zespół fotografów współpracujących z firmą Nikon wymieniać się z innymi doświadczeniami i uczyć się od siebie nawzajem”. 

fot. materiały prasowe

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
sisi13

Świetne możliwości mają teraz nowożeńcy. Aż czasem zazdroszczę, że to już poza mną.