Face&Look > ZDROWIE > Ganbanyoku, czyli tradycyjna japońska metoda relaksacji

Ganbanyoku, czyli tradycyjna japońska metoda relaksacji

Ganbanyoku to tradycyjna japońska metoda relaksacji. Podczas zabiegu pacjent leży na rozgrzanej płycie ze skały wulkanicznej, które emituje naturalne promienie podczerwone. W efekcie dochodzi do pobudzenia krążenia oraz rozluźnienia napiętych tkanek. Badania dowiodły, że ganbanyoku pozytywnie wpływa na stan psychiczny. Kamienne łóżko jest już dostępne w polskich gabinetach SPA.

Lecznicze właściwości płyt wulkanicznych ogrzanych przez gorące źródła są znane Azjatom już od stuleci. Obecnie w Japonii olbrzymim zainteresowaniem cieszy się ganbanyoku, zabieg SPA zwany również kąpielą lub sauną skalną, który ma odwzorować działanie prozdrowotne naturalnych skał. W czasie sesji leczniczej pacjent relaksuje się na łóżku z płyty kamiennej rozgrzanej do temperatury 42-44 stopni Celsjusza, przy kontrolowanej wilgotności powietrza. 

– Ganbanyoku to przede wszystkim czarna krzemionka wulkaniczna, która emituje naturalne promienie podczerwone. Takie promieniowanie ma bardzo duże właściwości lecznicze dla ludzkiego ciała. W trakcie tego zabiegu wydzielane są również jony ujemne, które stymulują dobre samopoczucie i działają prozdrowotnie – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Paweł Płoszaj, terapeuta ze Studia Ovo.   

Promieniowanie podczerwone przenika do tkanki podskórnej, stawów oraz mięśni i rozgrzewa ciało od środka. W efekcie dochodzi do pobudzenia krążenia oraz rozluźnienia napiętych tkanek. 
– Skutkiem zabiegu ganbanyoku jest nawodnienie struktur, które są wysuszone. Przede wszystkim powięzi, mięśni, ścięgien i więzadeł, które potrzebują cały czas nawodnienia. Poza tym otwierają się pory skóry i przyspiesza metabolizm, co powoduje szybsze wydalanie produktów przemiany materii – tłumaczy Paweł Płoszaj. 

Zabieg poprawia nie tylko samopoczucie fizyczne. W 2009 w Japonii przeprowadzono badania na 68 kobietach analizujące wpływ ganbanyoku na stan psychiczny. Okazało się, że po sesji terapeutycznej u Japonek doszło do redukcji napięcia psychicznego i niepokoju oraz poprawy nastroju.

Zabieg ganbanyoku zyskał dużą popularność również w Europie. Z kamiennego łóżka można już skorzystać w wielu polskich gabinetach SPA.
 
Źródło: Agencja Informacyjna Newseria Lifestyle

Dodaj komentarz

Komentarze

bbo

Chętnie się poddam takiemu zabiegowi relaksującemu.

francesca

Ooojjj, ja też bym się teraz poddała, po 10 godzinach pracy. Ah..

bozenkaxxj

Bardzo ciekawy zabieg, ja rówież jestem chętna Smile

BOZEAGA

Zabieg marzenie.

dark_forest

Wybrałabym się na taki zabieg choćby natychmiast!!!

Masza

Ja również z przyjemnością bym się wybrała,choćby dziś.

Marcela91

cudowny zaabieg chcę go mieć

justajustyna

ależ to musi być przyjemny zabieg chętnie bym się mu poddała

weronkaa84

Musi być bardzo przyjemny, z chęcią bym skorzystała Smile

agusia65

coś dla mnie Biggrin

Cameleonka

Pisząc z perspektywy zimnego stycznia - na takim zabiegu nareszcie byłoby mi ciepło Wink

wampa

o rety...