Face&Look > ZDROWIE > Gdy latem boli gardło

Gdy latem boli gardło

Chrypka, czy drapanie w gardle dla mamy kilkulatka to niemal codzienność. Dziecko robi się coraz bardziej marudne, a na leki za wcześnie. Jak złagodzić przykre dolegliwości?

 
Podawanie choremu dziecku gorzkich czy kwaśnych specyfików na ból gardła zwykle kończy się fiaskiem. Co robić, gdy maluch wybrzydza? Idealnym rozwiązaniem jest łagodzący objawy lizak. Przez kilka minut, kiedy dziecko delektuje się truskawkowym smakiem, aktywne składniki powlekają śluzówkę gardła, chroniąc i łagodząc podrażnienia. Małego łasucha łatwo będzie przekonać do lizaka, bo budzi on pozytywne skojarzenia.
 
Ważnym składnikiem środków na ból gardła i chrypkę jest porost islandzki. To roślina tradycyjnie wykorzystywana w łagodzeniu podrażnień błony śluzowej górnych dróg oddechowych. Jest jak kojący balsam, który chroni i regeneruje błonę śluzową gardła i jamy ustnej. Rozpuszczalne w wodzie polisacharydy, obecne w preparatach z porostem islandzkim, powlekają błonę śluzową gardła, chronią ją przed wysuszeniem i zapobiegają przenikaniu drobnoustrojów. Wyciąg z porostu nawilża podrażnioną błonę śluzową, co jest istotne zwłaszcza w dolegliwościach spowodowanych kaszlem i chrypką, suchym powietrzem (centralne ogrzewanie zimą, klimatyzacja), zimnymi płynami, czy szaleństwami na powietrzu przy wilgotnej i wietrznej pogodzie.
 
Junior-angin, lizaki na ból gardła o smaku truskawkowym, cena 11,50 zł/8 sztuk.
Wyrób medyczny

fot. materiały prasowe

 

Dodaj komentarz

Komentarze

sisi13

Dziś sama chętnie bym possała, bo deszczowy poprzedni tydzień trochę dał mi się we znaki.

Malinka23

czasami i do lizaków cieżko dzieciaków przekonać. 

S-wa

z pewnością łatwiej dzieciaka przekonać