Im są starsze, tym wyglądają lepiej – jak one to robią?

Im są starsze, tym wyglądają lepiej – jak one to robią?

O czym powinniśmy pamiętać wybierając się do gabinetu medycyny estetycznej? Z pewnością najważniejsze jest dobranie odpowiednich do naszych potrzeb zabiegów. Na szczęście oferta jest obecnie na tyle bogata, że bez problemu znajdziemy te, które dedykowane są właśnie skórze dojrzałej.

Zmarszczki i utrata jędrności skóry

Próbując walczyć z oznakami starzenia, należy zadać sobie podstawowe pytanie: czy chcę szybko wyglądać lepiej, czy też przeciwdziałać procesowi starzenia stopniowo i stale? Jeżeli problemem jest bardzo duża wiotkość skóry policzków czy powiek, są to wskazania to leczenia operacyjnego, czyli klasycznego liftingu lub blepharoplastyki. Pamiętajmy jednak, że zabiegi chirurgiczne, choć znacznie poprawiają wygląd, to dają efekt jedynie mechaniczny i nie są remedium na wszystko. W późnym wieku warto skupić się na ogólnej terapii skóry, a nie tylko sztucznym zwiększaniu objętości tkanki podskórnej (np. kwasem hialuronowym). Ze zmarszczkami i utratą jędrności dobrze radzą sobie popularne zabiegi wolumetryczne wypełniaczami o silnym działaniu stymulującym, np. tymi na bazie hydroksyapatytu wapnia (Radiesse), które nie tylko unoszą skórę, ale też pobudzają ją do odbudowy własnego kolagenu i elastyny.

Zmarszczki na szyi i dekolcie

Naszyjniki Wenus, bo tak właśnie nazywa się zmarszczki i bruzdy na szyi i dekolcie, bardzo często zdradzają nasz wiek. Możemy jednak poradzić sobie z tym problemem poddając się zabiegowi mezoterapii połączonej z karboksyterapią (jako jedyne na rynku umożliwia to urządzenie Fenix). Zabieg ten prowadzi do zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny. Poprawia również przepływ krwi, bogatej w tlen i substancje odżywcze. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego wzmacnia jeszcze ten efekt, dzięki czemu skóra na dekolcie i szyi staje się wyraźne ujędrniona i wygładzona. Dzięki zastosowaniu pneumatycznego pistoletu i podgrzewanego gazu zabieg jest praktycznie nieodczuwalny dla pacjenta.

Makijaż permanentny

Dobrym sposobem na uzyskanie pięknego wyglądu jest wykonanie odpowiednio dobranego makijażu. Większość z nas maluje się od wielu lat, dlaczego więc miałoby to stanowić jakiś problem? Odpowiedź jest prosta – cera dojrzała wymaga o wiele więcej uwagi niż młoda. Kluczem do sukcesu jest makijaż staranny i naturalny. Dobrym rozwiązaniem może być wykonanie makijażu permanentnego, dzięki któremu zawsze będziemy prezentować się dobrze, a nasza twarz będzie wyglądać bardziej wyraziście. Pamiętajmy jednak, że makijaż permanentny powinien być wykonywany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, przez linergistkę, która odbyła odpowiednie szkolenia. Dojrzałe panie powinny pamiętać o umiarze tak, aby twarz nie wyglądała na mocno umalowaną. Makijaż powinien jedynie podkreślać urodę i wydobywać naturalne piękno – radzi Aleksandra Nowak, linergistka i szkoleniowiec marki Biotek.

A najważniejsze jest…

Pamiętaj, że tzw. zabiegi „upiększające” na nic się nie zdają, jeśli nie będziesz uważała na to, co jesz czy pijesz. Dlatego zadbaj o odpowiednią ilość płynów – codziennie wypijaj 1,5-2 litry wody. Warto też wzbogacić swoją dietę o tłuszcze nienasycone, które znajdziesz zarówno w produktach roślinnych, jak i tych pochodzenia zwierzęcego (oliwa, orzechy, pestki dyni; ryby morskie, np. łosoś, makrela). Tłuszcze roślinne zawierają dużo witaminy E, która jest naturalnym antyoksydantem, zapobiegającym m.in. niszczeniu struktury kolagenu. Z kolei witamina A, którą znajdziesz w tłuszczach zwierzęcych, wygładza skórę, poprawia jej koloryt i strukturę. W walce z wolnymi rodnikami pomoże Ci również aktywność fizyczna, unikanie stresu czy zdrowy sen. Tylko takie całościowe podejście spowoduje, że będziesz mogła w pełni cieszyć się efektami zabiegów medycyny estetycznej. 

Udostępnij:
0