Jak dbać o skórę zimą?

Pory roku nie są bez wpływu na to, jakich praktyk pielęgnacyjnych potrzebuje nasza skóra. Zima to trudny czas dla naszej skóry. Dlatego gdy widzimy, że temperatura wyraźnie spada a za oknem pojawiają się pierwsze opady śniegu, powinniśmy z większą uwagą podchodzić do pielęgnacji naszej skóry. Poniżej prezentujemy kilka praktycznych porad, które pomogą zadbać o kondycję skóry zimą. Miłej lektury!

Czemu zima nie sprzyja stanowi naszej skóry?

 

Głównym powodem, dla którego zima nie należy do ulubionych pór roku naszej skóry jest spadająca temperatura. Gdy za oknem robi się zimno, nasza skóra produkuje mniej łoju, co prędzej czy później prowadzi do jej wysuszenia. Sucha skóra to prawdziwa plaga zimą.

Coraz częściej mówi się także o zimowym zapaleniu skóry, które jest wynikiem zwiększonej podatności na podrażnienia skóry w zimowych miesiącach. Źle na naszą skórę działa także przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach - przyspiesza ono proces jej starzenia się.

W najgorszej sytuacji znajdują się osoby o cerze wrażliwej, ponieważ są one szczególnie narażone na negatywny wpływ czynników zewnętrznych.

 

Najważniejsze zimą jest głębokie nawilżenie

 

Piękna skóra to dobrze nawilżona skóra. Stwierdzenie to jest podwójnie prawdziwe właśnie zimą. By zadbać o odpowiednie nawilżenie naszej skóry warto poświęcić trochę czasu na wybór dobrych kosmetyków. W przypadku nawilżenia prawdziwym niezbędnikiem w naszej kosmetyczce stają się kremy i balsamy.

Dobry krem na zimę to taki, który natłuści skórę. Powstanie w ten sposób cenna warstwa ochronna, której nie pokona nawet największy mróz. Najlepiej sprawdzą się w tym kontekście kremy, w których składzie jest wazelina, oliwa albo wosk pszczeli. Warto wspomnieć też o tym, że zimą nie powinniśmy zapominać o pielęgnacji przy pomocy kremów z filtrem. Wbrew pozorom promieniowanie UV zagraża nam nie tylko w miesiącach letnich. Warto zatem zaopatrzyć się w dobry krem SPF.

Szczególnej ochrony wymagają zwłaszcza te partie ciała, które pozostają odsłonięte. W centrum naszego zainteresowania powinna zatem znaleźć się skóra twarzy, dłoni oraz usta, które zimą mają tendencję do pękania.

O skórę można też dbać domowymi sposobami. Świetnie sprawdzą się tu takie produkty jak olejek rycynowy, olej kokosowy czy miód. Jeśli jednak nie mamy czasu na przygotowywanie takich domowych mieszanek, wszystko czego potrzebujemy znajdziemy w drogeriach z kosmetykami.

Zima naturalnie kojarzy się z nadchodzącym Bożym Narodzeniem. Kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy lub ciała (najlepiej w zestawach) to świetny prezent pod choinkę. Szeroką ofertę wysokiej jakości produktów przeznaczonych do troski o skórę znajdziecie na stronie naszego sklepu www.faceandlook.com.

 

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów