Jak dbać o wygląd tatuaży?

Od kilku lat tatuaże należą do najpopularniejszych ozdób. Rozwiązanie to ma zarówno wiernych fanów, jak i zadeklarowanych przeciwników. Głównym aspektem wyróżniającym tatuaże na tle innych dodatków mających poprawić nasz wygląd jest fakt, że są one trwałe. Zrobienie sobie tatuażu to bardzo często decyzja na całe życie. Nie znaczy to jednak, że troskę o wygląd naszego tatuażu możemy porzucić w momencie wyjścia ze studia tatuażu.

Wraz z upływem czasu zmienia się nasza skóra, a wraz z nią zmienia się także wygląd naszych tatuaży. Co należy robić, by tatuaże zachowały swój piękny wygląd? Czytaj dalej.

 

Dlaczego tatuaże blakną?

 

Każdy wie, że świeży tatuaż wymaga pielęgnacji. Zmiana opatrunku, regularne przemywanie, smarowanie maścią - wie to nawet dziecko. Zdecydowanie mniej osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że o stan tatuażu należy dbać także długo po tym, jak on się zagoi. Najczęstszym zastrzeżeniem, jakie mają osoby wytatuowane do kondycji swojego tatuażu, jest stopniowe blaknięcie. Jest tak szczególnie w przypadku tatuaży kolorowych - mają one tendencję do częściowej utraty intensywności barwy. Chociaż dzieje się to zazwyczaj dopiero po kilku latach, z pewnością nie jest powodem do entuzjazmu. W nieco lepszej sytuacji są osoby mające czarne tatuaże - te zachowują swój pierwotny kolor na dłużej.

Jednak czemu tatuaże blakną? Może na to wpływać wiele czynników. Najważniejszymi z nich jest umiejscowienie tatuażu oraz jakość użytych pigmentów. Jeśli tatuaż jest w miejscu, w którym skóra wystawiona jest na liczne otarcia (np. palce), istnieje większa szansa, że straci on swój kolor. Prawdopodobieństwo to jest tym większe, nim niższej jakości jest użyta przez tatuatora farba. Dlatego wybierając się do salonu tatuażu warto wcześniej zorientować się w jakości oferowanych przez nich usług.

 

Jak temu zapobiec?

 

Jednym z ważniejszych powodów blaknięcia tatuaży jest także słońce. Promienie słoneczne skutecznie niszczą umiejscowione w naszej skórze pigmenty. By bronić się przed szkodliwym wpływem opalenizny, należy się wyposażyć w dobry krem z filtrem. Filtry przeciwsłoneczne są jednym z najważniejszych elementów dbania o wygląd tatuaży, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy słońce jest bardzo intensywne. Generalnie najlepszymi przyjaciółmi tatuaży są kremy. Dobre nawilżenie jest w tym kontekście absolutnie kluczowe. Dlatego jeśli chcemy uniknąć konieczności korekcji tatuaży, musimy zadbać o regularną pielęgnację przy użyciu wysokiej jakości kosmetyków nawilżających.

Chociaż blaknięcie tatuaży jest czymś absolutnie normalnym, nie musisz się na to godzić i bezczynnie patrzeć, jak Twój wymarzony tatuaż traci swój urok.

Weź sprawy w swoje ręce i zatrzymaj piękny wygląd swojego tatuażu na dłużej!

 

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów