Face&Look > URODA > WŁOSY > PORADY > Jak samodzielnie podciąć grzywkę?

Jak samodzielnie podciąć grzywkę?

Grzywka może całkowicie odmienić wygląd, dlatego wiele osób chętnie decyduje się na taką metamorfozę. Niestety grzywka ma też swoje wady, a największą z nich jest to, że trzeba często ją podcinać.

Nie każdy ma tyle czasu i pieniędzy, aby regularnie chodzić na fryzjera na podcięcie grzywki. Zamiast więc rezygnować z grzywki, warto nauczyć się samodzielnie ją podcinać.

Moda na grzywkę stale się zmienia

Na początek trzeba się zastanowić, czy na pewno chcemy nosić grzywkę. Jeżeli tak, to warto pamiętać, że moda na nią stale się zmienia. Jeszcze kilka lat temu prawdziwym hitem były krótkie grzywki sięgające co najwyżej do połowy czoła, ale nie każdemu pasuje taka fryzura. Jednak decydując się na grzywkę, niekoniecznie musimy podążać za modą. Jeśli chcemy mieć twarzową fryzurę, musimy nauczyć się ją dobrze podcinać. W przeciwnym wypadku możemy skończyć z bardzo krótką lub krzywo przyciętą grzywką. Jak więc dobrze podcinać grzywkę?

Obcinanie grzywki na mokro

Najwięcej osób podcina grzywkę na mokro, ponieważ uważają, że to najprostsze rozwiązanie. Jednak trzeba pamiętać, że po wyschnięciu włosy zrobią się staną się krótsze. Dlatego trzeba to uwzględnić w czasie podcinania grzywki. 

Jak się zabrać do podcinania grzywki na mokro?

W pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać o oddzieleniu grzywki od reszty włosów. Dzięki temu zyskamy pewność, że przypadkiem nie utniemy innych kosmyków. Najlepiej więc będzie, gdy resztę włosów po prostu zepniemy w koński ogon. To sprawi, że dłuższe włosy będą bezpieczne, a obcinanie grzywki stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Następnie należy zastanowić się, jakiej długości grzywkę chcemy mieć oraz na jakim kształcie nam zależy. Gdy już podejmiemy decyzję, możemy zabrać się za podcinanie  ale koniecznei przez lusterkiem. Tylko wtedy uda nam się dobrze i równo podciąć grzywkę.

Podcinanie grzywki na sucho

Wielu fryzjerów uważa jednak, że lepiej obcinać grzywkę na sucho. Dzięki temu zyskują pewność, że zadanie zostanie dobrze wykonane. Prawdą jest, że w trakcie podcinania grzywki na mokro nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak dokładnie będzie się prezentować po wyschnięciu. Jeśli podcinamy ją na sucho, nie musimy sobie nic wyobrażać, tylko od razu wiemy, jak będzie wyglądać nasza fryzura. Bez względu na to, jaką metodę wybierzemy, musimy pamiętać o odpowiednich nożyczkach. W tym celu najlepiej kupić na http://enzopolska.pl odpowiedni sprzęt fryzjerski i pilnować, aby nie uległ on uszkodzeniu. Tylko wtedy uda nam się dobrze podciąć grzywkę bez uszkodzenia jakichkolwiek kosmyków.

Jak cieniować grzywkę?

Podcinanie grzywki nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać. Problemy zaczynają się jednak wtedy, gdy chcemy ją wycieniować. Jak tego dokonać, aby prezentowała się dobrze? Tak właściwie to wystarczy tylko trzymać nożyczki pionowo w stosunku do grzywki i trochę bardziej obcinać co drugie lub trzecie pasemko. Dzięki temu zabiegowi grzywka nabierze objętości. Na koniec należy jeszcze pamiętać, że grzywka powinna być dokładnie uczesana, a wtedy końcowy efekt na pewno nas zadowoli. 


fot. www.claudia.pl

artykuł partnera

Dodaj komentarz

Komentarze

Cameleonka

O nie, nie zamierzam bawić się w samodzielne podcinanie grzywki, wolę zlecać to za każdym razem specjalistom. Ale jeśli komuś błyskawicznie rosną włosy to taki poradnik jest w sam raz.

weronkaa84

Od lat podcinam sobie grzywkę sama a to
dlatego , że żaden fryzjer w moim mieście nie umiał mi jej uformować , tak , jakbym chciała i zawsze wracałam do domu niezadowolona. Wzięlam sprawy w swpje ręce i teraz mam taką grzywkę , jaką chce Biggrin I zawsze podcinam na sucho Smile

OLIWIA25

Wolę fryzury bez grzywki Smile

bozenkaxxj

Wiele lat sama podcinałam sobie grzywkę i to z dobrym skutkiem Smile

natgav

Na szczęście nie mam grzywki Biggrin

finezja

Od wielu lat nie noszę grzywki.Pamiętam czasy jak w dzieciństwie podcinałyśmy sobie włosy z koleżankami,śmiechu było co nie miara.Ale kiedy zobaczyło się efekty,szczególnie następnego dnia trzeba było iśc do szkoły to normalnie czarna rozpacz była  Biggrin

JULA7

A ja od tygodnia jestem posiadaczką grzywki..spod nożyczek fryzjera;)

Malinka23

raz obcięłam i za duzo o ten jeden raz Biggrin

Agaagaja

Nie mam grzywki ale sama bym się nie odważyła na podcinanie.

EwaL

Oj, nie odważyłabym się Smile 

sisi13

Nie robię tego ani na sucho ani na mokro. Wolę oddać się w ręce specjalistów, choć i ci czasem nie podołają moim grzywkom.

Maria Anna Glapka

Ja nie nosze grzywki wiec nie mam problemu