Face&Look > URODA > WŁOSY > MODA > LOOKI > PORADY > TRENDY > Jak używać pomady do włosów?

Jak używać pomady do włosów?

Pomada do włosów może stać się Twoim najlepszym, o ile odpowiednią ją nakładasz. Jeśli nie raz na włosach miałeś skorupę albo wyglądałeś, jakbyś na włosy wylał wiadro tłuszczu, a nie je wymodelował, to ten poradnik jest dla Ciebie. Sprawdź, jak nakładać pomadę do włosów.

 

Pomada do włosów  wodna czy woskowa?

Zasadniczo wyróżniamy dwa rodzaje pomad do włosów (prezentujemy je niżej; wybraliśmy je ze strony https://www.hairstore.pl/pomady-c1337.html). Wodna pomada do włosów. Jak już sama nazwa wskazuje, pomada wodna powstaje na bazie wody. Jest lekka, nie obciąża włosów i trudno tutaj coś popsuć. Do zmycia tego kosmetyku wystarczy tylko ciepła woda. Pomada wodna pozwala na przeczesanie włosów w ciągu dnia i restyling. Nie jest jednak zbytnio odporna na wilgoć, może nie utrzymać fryzury podczas deszczu.

Woskowa pomada do włosów

Dla osób wymagających idealna jest woskowa pomada do włosów. Zapewnia ona idealne utrwalenie, ale nie musisz się obawiać efektu kasku na głowie. Te porządne pomady do włosów nie sklejają kosmyków i nie pozostawiają na nich skorupy.

Woskowa pomada wymaga nieco wprawy w nakładaniu. Jeżeli nie zrobisz tego umiejętnie, włosy mogą wyglądać na przetłuszczone. Z drugiej strony jak już się nauczysz, to będzie to jeden z Twoich ulubionych kosmetyków.

Jak nakładać pomadę do włosów?

Zacznijmy od wodnej pomady do włosów. Ta w użyciu jest bajecznie łatwa. Wystarczy nabrać odpowiednią ilość produktu i nałożyć na wilgotne albo suche włosy. Pomada wodna nie zasycha na włosach i pozwala na restyling w ciągu dnia. Nie natłuszcza kosmyków i nie obciąża ich. 

W przypadku pomady woskowej jest już nieco trudniej. Zacząć należy od tego, że woskową pomadę przed nałożeniem na włosy należy ogrzać. Możesz skierować ciepłe powietrze suszarki na słoiczek (puszkę) albo ogrzać niewielką ilość produktu w dłoniach. 

Kolejny krok to nałożenie pomady na włosy. Nakłada się ją raczej na włosy suche. Dopilnuj jednak, żeby nie nałożyć za dużo produktu. Pomada woskowa powstaje na bazie tłuszczu, więc może sprawić, że włosy zamiast wyglądać zjawiskowo, staną się przyklapnięte i będą wyglądać nieświeżo. To właśnie dlatego po woskową pomadę warto sięgnąć, jak ma się już trochę więcej wprawy w stylizacji męskich włosów.

Jak zmyć pomadę z włosów?

Wodne pomady do włosów nie sprawiają tutaj żadnego problemu. Do ich zmycia wystarczy tylko woda. Dzięki temu szybko odświeżysz włosy.

Pomada woskowa jest cięższa”. Tutaj już sama woda nie wystarczy. Wieczorem nałóż najpierw na włosy odżywkę i pozostaw ją na kosmykach na około 5 minut. Potem spłucz kosmetyk i na wilgotne włosy zaaplikuj szampon. Umyj włosy tak jak zwykle. Pomada powinna zostać usunięta.

Dawniej woskowe pomady do włosów było bardzo trudno zmyć. Dzisiaj jednak ich formuły są coraz lepsze, ciągle są dopracowywane, a kłopot ze zmyciem udało się już niemal całkowicie zniwelować. 

Jaka pomada do włosów będzie dobra?

Zdecydowanym liderem wśród producentów pomad do włosów jest Reuzel. Pomada do włosów Reuzel Fiber Pomade odznacza się włóknistą teksturą. Dedykowana jest włosom grubym i niesfornym. Zapewnia mocne utrwalenie i dyskretny połysk. A do tego widocznie zwiększa objętość włosów. 

 


Polecamy też pomadę męską Schmiere Special Edition Prison Blues. Pomada zapewnia średni połysk i mocne utrwalenie. Nie zasycha, więc możesz przeczesać włosy w ciągu dnia. Woskowa formuła to gwarancja, że włosy cały dzień będą wyglądać idealnie. 

 

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Komentarze

eliska

Nigdy nie uzywałam pomady i chyba nie będę uzywać

finezja

Tu trzeba naprawdę umiejętności aby wygląć modelowo i z wyczesem Smile