Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Lato coraz bliżej, a wraz z nim pora na okulary przeciwsłoneczne! Jak dobrać je do kształtu twarzy. Jakie są najnowsze trendy 2023 roku? Dowiedz się, czytając dalej!

Okulary przeciwsłoneczne swobodnie nazwać można wielofunkcyjnymi. Nie tylko chronią oczy przed słońcem, ale także stanowią nieodłączny element stylizacji. Look w stylu gwiazdy filmowej to coś, o czym na pewno kiedyś marzyłaś. Okulary nie muszą być jednak bardzo widoczne - czasem drobne, czy skromne okulary uzupełniają stylizację, a czasem ją dominują - wybór należy do Ciebie. Pewnym jest jednak, że okulary przeciwsłoneczne latem przydają się nie tylko ze względów praktycznych, ale także modowych!

 

 

Trendy 2023

 

 

Okulary przeciwsłoneczne po jednym sezonie użytkowania są już najczęściej porysowane, czy nawet połamane (lub zgubione!) Na szczęście jednak nie musi Cię to martwić. Zamiast przejmować się stratą pomyśl, że to doskonały pretekst do zakupienia kolejnej pary okularów przeciwsłonecznych na kolejny, nadchodzący sezon. Modne fasony oraz kolory okularów przeciwsłonecznych zmieniają się prawie tak szybko jak trendy w manicure. Zamiast narzekać, korzystajmy więc z modowych możliwości wykazania się i wypróbowania czegoś nowego :)

 

 

Rozmiar

 

 

To, o czym warto wspomnieć na początku to nic innego, ale rozmiar oprawek. Przerabialiśmy już wiele fasonów, jednak co kilka lat powracamy do dużych okularów, zakrywających prawie połowę twarzy. Fason nie jest aż tak istotny jak rozmiar! Na początku mogą wydawać się trochę przytłaczające, jednak szybko się do nich przyzwyczaisz. Duże okulary pod względem praktycznym pozwalają na ochronienie oczu oraz wrażliwej skóry pod i wokół nich przed słońcem. Z kolei pod względem stylistycznym sprawdzą się u fanek mocnego, wyrazistego looku. Lubisz być modna i zauważalna? Okulary w duży oprawkach są zdecydowanie dla Ciebie!

 

 

Kanciaste kształty

 

 

Za specyficznym rozmiarem idzie jeszcze bardziej specyficzny kształt! Kanciaste kształty oprawek pozwalają na uzyskanie najbardziej modowych looków. Doskonale sprawdzą się w przypadku minimalistycznego stylu ubierania się lub jako uzupełnienie bardzo ekstrawaganckiej stylizacji. Kanciaste oprawki zdecydowanie dają efekt nowoczesności. Decydując się na nie, dostajesz gwarancję prezentowania najmodniejszych trendów - musisz jednak pamiętać także o dopasowaniu do nich reszty stylizacji.

 

 

Klasyki

 

 

Wśród okularów słonecznych jest kilka fasonów, które nie nudzą nam się przez lata i wciąż pasują do większości trendów! Moda na okulary w kocich oprawkach była ogromna w zeszłym roku, nie oznacza to jednak, że w 2023 roku takie oprawki już nie są na topie. Wystarczy, że zwrócisz uwagę, żeby ich oprawki były grubsze, a szkła większe. Możesz spróbować połączyć je z kolejnym trendem, czyli częściowo odsłoniętymi szkłami. Tak samo z mody od wielu lat nie wychodzą słynne okulary muchy. Obłe szkła w kształcie złagodzonego kwadratu dają gwarancję elegancji, szyku i kobiecości.

 

 

Jak dobrać fason do kształtu twarzy?

 

 

2023 pozwala na ogromną dowolność w wybranym kształcie okularów przeciwsłonecznych, co jednak z naszymi indywidualnymi uwarunkowaniami? Tak naprawdę najwięcej dowiesz się metodą prób i błędów - przymierzając okulary. Istnieje kilka zasad, jak duże, kanciaste okulary przeznaczone dla osób z pociągłymi twarzy, czy na odwrót - osoby z okrągłym lub kwadratowym kształtem głowy powinny postawić na mniejszy i bardziej podłużny kształt oprawek. Przy tym wszystkim możemy jednak czasem się zaskoczyć. W sklepie warto przymierzyć okulary przeciwsłoneczne i obejrzeć się w nich z wielu perspektyw. To, co zobaczysz w lustrze da Ci najlepszą odpowiedź, na który model powinnaś postawić:)

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów