Jak wystylizować się na wesele zimą?

Sezon weselny się zbliża, choć na zewnątrz wciąż niskie temperatury… Podrzucamy wam patenty i pomysły na weselne stylizacje, kiedy za oknami wciąż zima!

Wybierając się na wesele jako gość należy pamiętać o szeregu zasad. Wśród nich jest na przykład unikanie drażliwych kolorów ubioru, jak czerwień, czerń, czy przede wszystkim - czerń. Przestrzeganie zasady dostosowania koloru do okazji nie jest już aż tak “głośne” i istotne jak ogólna zasada stosownego do okazji ubioru. Na czym polega ta stosowność w okresie zimowym?

 

 

Zabudowany strój

 

 

W okresie zimowym, a nawet na początku okresu wiosennego, który rozpocznie się już niebawem, bardziej mile widziane są bardziej zabudowane sukienki. Oczywiście nie chodzi o to, byśmy całe były zakryte, ale o to, by zachować skromność i nie być nadmiernie odważnym w stylizacji. Oczywiście wszystko zależy także od konwencji wesela i gustu państwa młodych, przedstawiamy jednak najbardziej klasyczny model.

 

 

Długość rękawa

 

 

Rękaw dłuższy, czyli długi bądź 3/4 to zdecydowany hit nadchodzącego sezonu. Dłuższy rękaw dodaje sporo elegancji i dobrze koresponduje z niskimi temperaturami na zewnątrz. Dodatkowo sprawi, że po prostu będzie nam cieplej, w naprawdę brzydką pogodę na wierzch możemy nałożyć żakiet - w ten sposób zyskujemy dodatkową, a elegancką warstwę ocieplającą. Jeśli nie jesteś zwolenniczką dłuższego rękawa, postaw na szal - delikatny lub cięższy szal doskonale sprawdzi się narzucony na ramiona. Doda ci wiele nonszalanckiej elegancji i także będzie dodatkową warstwą, dodającą ciepła.

 

 

Garnitur damski

 

 

Alternatywą dla sukienki z długim rękawem jest żeńska odsłona garnituru. Jest ona hitem od ostatnich kilku lat - w okresie chłodniejszych temperatur stawiamy raczej na ciemniejsze odcienie, w letnim raczej na te bardziej żywe i świeże. Garnitur damski zdecydowanie będzie zakrywał więcej naszego ciała, a wypadnie bardzo elegancko i adekwatnie do okazji. W dodatku będzie wpisywał się w od dawna utrzymujące się trendy.

 

 

Zapasowe rajstopy

 

 

Każda z nas wie, że wybierając się na wesele lub każdą inną większą okazję, warto mieć przy sobie w torebce zapasową parę rajstop. Rajtopy lubią się drzeć - mając w torebce dodatkową parę, unikniesz nieprzyjemnej sytuacji widocznego oczka - będziesz mogła szybko zainterweniować, zmieniając rajstopy na nowe. Tak samo warto mieć w torebce plastry na ewentualne otarcia powstałe od noszenia szpilek.

 

 

Dwie pary rajstop?

 

 

Jednak dwie pary rajstop możesz mieć także… jednocześnie na sobie. To idealny patent w przypadku naprawdę chłodnych temperatur i chęci ukazania się w eleganckich, prześwitujących rajstopach. Często na weselach musimy spędzić sporo czasu w chłodnym kościele, urzędzie czy na zewnątrz, dlatego warto zabezpieczyć się przed przeziębieniem. Jeśli pod wybrane rajstopy założysz cieniutkie, cieliste rajstopy, nikt tego nie zauważy. Efekt będzie taki sam, jakbyś wcale nie miała na sobie dodatkowej pary, a będzie ci cieplej, bardziej komfortowo i będziesz mogła czerpać zdecydowanie więcej przyjemności z imprezy! Jeśli rozgrzejesz się w trakcie zabawy, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby udała się do toalety i pozbyła się warstwy z pod spodu ;)

 

 

Obuwie

 

 

Nie jesteśmy fankami brania na wesele butów na zmianę - choć potrafią one uratować bolące stopy, lepiej wypada pozostawienie tych samych butów na całość trwania zabawy. Najlepiej więc postawić na buty już wcześniej sprawdzone, rozchodzone. Na jakie jednak buty postawić, kiedy na zewnątrz jest ślisko, czy nawet na chodnikach wciąż spoczywa śnieg? Botki czy inne ciężkie obuwie raczej nie jest mile widziane, jednak zamiast cieniutkiej, efemerycznej szpilki, stawiamy raczej na grubszy, bardziej masywny obcas i typ półbuta. Słupek czy nawet kaczuszka to typy obcasów, które wypadną zdecydowanie bardziej efektownie przy niższych temperaturach. Dzięki postawieniu na nie, unikniesz ewentualnych niedogodności i będzie prezentować się bardziej adekwatnie do panujących warunków.

 

 

Gotowa na wyzwanie?

 

 

Wesele zawsze łączy się z pewnym wyzwaniem stylizacyjnym, ale jest także wspaniałą okazją do świetnej zabawy i doświadczania wielu pozytywnych odczuć, czy nawet wzruszeń. Pamiętaj jednak, że oprócz tego, że to ty powinnaś czuć się dobrze w swojej stylizacji, powinna być ona także adekwatna do okazji - najważniejszego dnia młodej pary.

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

Olivia Kowalska (niezweryfikowany)

Jeśli szukacie fajnych sukienek na wesele to polecam ANGELL

produkty partnerów