Face&Look > URODA > MODA > Jak zrobić manicure hybrydowy

Jak zrobić manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy cieszy się nieustannym zainteresowaniem już od wielu lat. Trudno się temu dziwić, ponieważ zapewnia nie tylko świetny wygląd paznokci, ale i bardzo dużą wygodę.

Odpowiednio wykonany utrzymuje się nawet 2-3 tygodnie. Pozbywamy się także problemów z odpryskiwaniem lakieru, co może wyglądać dość nieestetycznie. Zadbane dłonie to przecież wizytówka każdej kobiety. Nie musimy jednak wydawać na nie majątku, ponieważ manicure hybrydowy można wykonać samodzielnie!

Co jest potrzebne do wykonania manicure hybrydowego?

Do stworzenia tego rodzaju manicure, potrzebne nam będą liczne akcesoria, które warto zamówić w komplecie. Podstawa to oczywiście lampa UV służąca do utwardzania lakieru. Tego rodzaju wydatek będzie największy, nie jest jednak tak duży, zwłaszcza że na domowy użytek wystarczą nam lampy ze średniej półki cenowej. Poza lampą niezbędny będzie lakier podkładowy, wybrany lakier hybrydowy w kolorze, lakier nawierzchniowy, cleaner oraz waciki i blok polerski.

Manicure hybrydowy krok po kroku 

Najpierw należy przygotować paznokcie jak do klasycznego manicure. Oznacza to więc, że trzeba nadać odpowiedni kształt naszym paznokciom. W tym celu musimy dokładnie usunąć skórki, a następnie ukształtować paznokcie przy pomocy pilniczka. Obecnie najmodniejszy kształt to tzw. migdałki, czyli lekko zaokrąglone paznokcie. Po nadaniu kształtu ważnym krokiem jest zmatowienie płytki paznokcia. Zrobimy to przy użyciu​ bloku polerskiego. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwoli później na wygodne położenie warstwy lakieru hybrydowego. Po tej czynności musimy jeszcze przetrzeć płytkę wacikiem nasączonym cleanerem. Teraz możemy przystąpić do nałożenia cienkiej warstwy lakieru podkładowego, którą później umieszczamy w lampie i czekamy na jej utwardzenie. Zazwyczaj trwa to ok. 60 sekund. Jesteśmy już gotowi do nałożenia warstwy lakieru hybrydowego. Najlepiej wybrać produkty ze strony producenta konadnail.pl, ponieważ są łatwe do aplikacji, a przy tym oferują bogatą paleta kolorów. ​Po utwardzeniu lakieru hybrydowego koniecznie musimy pamiętać o nałożeniu warstwy lakieru nawierzchniowego, która również wymaga utwardzenia w naszej lampie. Teraz możemy cieszyć się gotowym i atrakcyjnym manicurem, zachwycającym swoją trwałością.

Profesjonalne kosmetyki do hybryd

Na rynku znajdziemy mnóstwo produktów przeznaczonych do wykonywania manicure hybrydowego. Coraz częściej można natknąć się na tanie lakiery, które zadziwiają niską ceną. Lepiej ich jednak unikać, ponieważ ich trwałość jest dyskusyjna. Do wykonania manicure hybrydowego warto używać wyłącznie profesjonalnych kosmetyków, które nie niszczą płytki paznokcia i zapewniają jej świetny wygląd. 

fot. Pexels

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Malinka23

przeczytane, wnioski wyciągnięte 

sisi13

Ja oddaję pazurki pani Monice Smile

Wera90

Ostatnio coraz więcej osób pyta o manicure tytanowy. Wprowadziłam go do oferty mojego salonu i to była dobra decyzja. Pracuje na produktach Lart a moje klientki ciesza się trwałym manicurem.