Jakie cienie do powiek pasują do twojej tęczówki?

Jakie cienie do powiek pasują do twojej tęczówki?
Makijaż powinien podkreślać urodę kobiety. Szczególnie zwróćmy uwagę na oczy, które są nazywane zwierciadłem duszy. Dzięki dobrze dobranemu cieniowi do powiek spojrzenie będzie wyglądało świeżo i promiennie. Co więcej, dobrze wykonany makijaż oka może, w zależności od potrzeb, optycznie zmniejszyć lub powiększyć oko. A co z kolorem cienia? Czy on także ma znaczenie?
 

Oczy zielone

Specyfiką tęczówki w tym kolorze jest szeroki wachlarz odcieni. Bywają oczy jasnozielone, niemal szare, oliwkowe lub intensywnie zielone. Do wszystkich odcieni tęczówki w tym wiosennym kolorze idealnie będą pasowały cienie w barwach kontrastującym z zielenią. Doskonale będą wyglądały różne odcienie brązu, granatu czy oranżu, które wydobędą głębię zielonej barwy. W przypadku zielonej tęczówki można spróbować uzyskać efekt drapieżności, używając koloru w ciemnym odcieniu, a także robiąc popularne smoky eyes. Można też po prostu uwydatnić głębię spojrzenia używając tak modnego ostatnio fioletu. Mając oczy zielone, nie musimy rezygnować z zielonych cieni, należy tylko wybrać takie, które są w innym odcieniu. 

Oczy niebieskie

Oczy niebieskie, jasnobłękitne, a także szare kojarzone są z delikatnością i łagodnością. Zdarzają się jednak tęczówki w bardzo przenikliwym, chłodnym odcieniu. Dobrze jest podkreślić naturalne piękno takich oczu. Idealnie będzie się prezentował w tym przypadku jasny róż, grafit oraz kolor srebrny. Dla nieco odważniejszych doskonale sprawdzi się ciemny róż.  Chociaż może się to wydawać zaskakujące, to do niebieskich oczu idealne pasuje kolor pomarańczowy, a dokładnie jego wszystkie delikatne odcienie, które będą pięknie kontrastować z błękitem oczu. W przypadku niebieskiej tęczówki nie należy przesadzać z ilością cienia, który może przytłoczyć oraz optycznie zmniejszyć oko. 

Oczy piwne

W przypadku takich tęczówek barwy cieni do powiek powinny być mniej nasycone, aby ożywić spojrzenie. Tutaj sprawdzą się kolory zieleni, brązu czy szarości. Najbezpieczniej wybrać cienie z palety miedzi oraz fioletu, który będzie idealny na mniej formalne wyjścia. Sprawdzą się tu także kolory naturalne, jasne brązy lub beże, gdyż dodadzą spojrzeniu głębi oraz miękkości. 

Oczy czarne

Posiadaczki ciemnych, a wręcz czarnych oczu mają największe możliwości makijażu. Ciemne tęczówki prezentują się dobrze w każdym kolorze cieni do powiek. Będą do nich pasowały zarówno cienie mocne i wyraziste, takie jak fiolet, grafit, ciemny róż albo granatowy, jak i delikatne kolory, czyli złoty, pistacjowy i oliwkowy, które także podkreślą głębię ciemnego spojrzenia. 
 
 
Przede wszystkim należy pamiętać o jednej zasadzie – kolor cienia do powiek nie może być bardziej nasycony niż kolor tęczówki, gdyż może wywołać efekt  zmęczonego, „zgaszonego” oka, które utraciło cały blask. Istotne jest, aby cienia nie nakładać za dużo oraz rozcierać go od zewnętrznego kącika w kierunku łuku brwiowego. — Mimo wszystko najważniejsze jest także dopasowanie kolorów używanych cieni do powiek do naszych osobistych preferencji oraz sytuacji. Do biura użyjemy cieni w nieco bardziej stonowanych kolorach, a gdy idziemy na imprezę, będziemy mogli pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa — radzi dr Marek Borowiński, znany specjalista od psychologii koloru.
 


Fot. materiały prasowe Shop Doctor

 
Udostępnij:
0