Jakie kosmetyki działają na zaskórniki?

Jakie kosmetyki działają na zaskórniki?

Jakie kosmetyki na zaskórniki?

Zanim wskażemy, po które kosmetyki na zaskórniki sięgać, należy powiedzieć kilka słów o samym mechanizmie powstawania tego typu zmian. Na wstępie warto dokonać ich podstawowego rozróżnienia – czyli podziału na zaskórniki otwarte i zamknięte. Obydwa rodzaje wymagać będą podobnego działania i kosmetyków na zaskórniki – powstają bowiem praktycznie tak samo, tj. wskutek zaczopowania mieszków włosowych i ich ujść mieszaniną łoju, zanieczyszczeń i komórek martwego naskórka. W przypadku zaskórników zamkniętych ujście mieszków jest w pełni domknięte przez zalegający zrogowaciały naskórek, przez co przyjmują one postać białych, nieznacznie wypukłych grudek. Z kolei w przypadku zaskórników otwartych, ujście to pozostaje nieznaczne otwarte, przez co zalegająca w porach treść utlenia się i przyjmuje postać widocznych, czarnych kropek.

 

Kosmetyki na zaskórniki – czy dadzą trwały efekt?

 

W dobie mediów społecznościowych krystalicznie nieskazitelna skóra, pozbawiona jakichkolwiek zmian, to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób poszukuje skutecznych kosmetyków na zaskórniki – problem ten lubi nawracać, a niekiedy wręcz zdaje się być niemożliwy do zwalczenia. Należy jednak mieć na uwadze, że ani zaskórników, ani też porów, w których zmiany te się tworzą, nie da się trwale usunąć – stanowią one bowiem nieodłączny element fizjologii skóry. Przy pomocy odpowiednio ułożonej i systematycznej pielęgnacji, można jednak znacząco zredukować ich ilość i sprawić, że staną się zdecydowanie mniej widoczne. Na co zwrócić w niej uwagę i jakie kosmetyki na zaskórniki stosować?

 

Skuteczne kosmetyki na zaskórniki otwarte i zamknięte

 

Wybierając kosmetyki na zaskórniki, należy dobrać produkty w taki sposób, aby zadziałać odpowiednio na zaburzone procesy w obrębie skóry – nadmierne gromadzenie się na jej powierzchni martwego naskórka, nadprodukcję łoju i rozszerzone pory. Kluczową kwestią w pielęgnacji cery wykazującej tendencję do zanieczyszczania jest znalezienie złotego środka między oczyszczaniem, złuszczaniem i nawilżaniem. Pozwoli to wyciszyć skórę i znormalizować jej pracę – zmniejszyć aktywność gruczołów produkujących sebum i wyregulować proces rogowacenia.

Jakie kosmetyki na zaskórniki stosować? Preparaty mogą bazować na różnych substancjach aktywnych – w tym enzymach, retinoidach czy kwasach. Za jedne z najbardziej skutecznych, a jednocześnie stosunkowo bezpiecznych w walce z zaskórnikami kwas salicylowy i niacynamid – pierwszy z nich doskonale udrażnia pory i pomaga w usunięciu martwych komórek, z kolei drugi ogranicza wydzielanie łoju.

Jeśli nie wiecie, jaki konkretnie produkt wybrać, odsyłamy Was do pomocnego artykułu. Dzięki niemu nie tylko zgłębicie temat przeciwzaskórnikowej pielęgnacji, ale też poznacie listę sprawdzonych kosmetyków na zaskórniki zamknięte i otwarte, które z pewnością przysłużą się do poprawy kondycji Waszej skóry. Artykuł znajdziecie pod tym adresem:  https://www.4skin.pl/jak-sie-pozbyc-zaskornikow-zamknietych/.

 

Kosmetyki na zaskórniki w pielęgnacji – o czym pamiętać?

 

O czym pamiętać, włączając kosmetyki na zaskórniki do pielęgnacji? Aby skutecznie pozbyć się zmian, kluczowe znaczenie ma całościowy schemat dbania o skórę. Nawet najlepsze preparaty nie zdadzą egzaminu, jeśli staną się bazą, na której oprzemy całą pielęgnację. Co więcej, aplikowane w nadmiarze mogą wywołać odmienny od zamierzonego skutek – doprowadzić do przesuszenia skóry, uszkodzenia jej bariery ochronnej, a w efekcie spotęgowania problemu. Właśnie dlatego tak ważne jest utrzymywanie optymalnego balansu w pielęgnacji – stosowanie regulujących i złuszczających kosmetyków na zaskórniki, ale także lekkich preparatów nawilżających i fotoprotekcji, a ponadto dbanie o łagodne, lecz skutecznie oczyszczanie skóry.

Udostępnij:
0