Zmęczona, matowa i szara skóra twarzy – kto nie zna tego problemu. Nasza cera „chłonie” stres, niewyspanie, zmęczenie oraz ubogą w witaminy dietę. Tych czynników można mnożyć w nieskończoność, ale na szczęście z ich efektami – widocznymi na twarzy – możemy skutecznie sobie poradzić! Odpowiednie zabiegi kosmetyczne są w stanie rozświetlić skórę twarzy, przywrócić jej naturalny koloryt oraz jędrność. Poznaj najpopularniejsze z nich: mikrodermabrazja korundowa, zabiegi rozświetlające witaminą C oraz z zakresu medycyny estetycznej.
Wysoką skutecznością charakteryzuje się nieinwazyjny zabieg mikrodermabrazji, który zapewnia skórze piękny i promienny wygląd. Zabieg ten pomaga odzyskać naturalną elastyczność skóry i jej młodzieńczy blask oraz pomaga pozbyć się nieestetycznych przebarwień. Dzięki specjalnej linii kosmetyków do mikrodermabrazji zabieg ten można również wykonać samemu – w warunkach domowych.
Mikrodermabrazja – co to jest?
To zabieg kosmetyczny, który polega na mechanicznym usunięciu martwej powierzchni naskórka za pomocą mikroskopijnych kryształków korundu. Te drobinki również dokładnie oczyszczają skórę z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. W wyniku mikrodermabrazji korundowej powstają mikrouszkodzenia, których celem jest stymulacja komórek z głębszych warstw skóry do uaktywnienia naturalnych procesów oczyszczających i regenerujących. Ten zabieg kosmetyczny sprawia, że skóra odzyskuje swój naturalny blask i gładkość, a zmarszczki stają się mniej widoczne na twarzy.
Korund kosmetyczny, czyli mineralna odnowa
Sekret powodzenia mikrodermabrazji tkwi w kryształach wielkości ziarnka piasku, które mają wiele wspólnego ze szlachetnym rubinem. Korund kosmetyczny, bo o nim mowa, to tlenek glinu, czyli naturalnie występujący w przyrodzie minerał. W kosmetologii używane są jego mikrokryształki, które posiadają niezwykłe właściwości: złuszczające, oczyszczające, wygładzające skórę oraz pobudzające jej mikrokrążenie i właściwe dla niej naturalne procesy regeneracyjne.
Mikrodermabrazja w gabinecie kosmetycznym
Zabieg ten można wykonać zarówno w salonie kosmetycznym, jak również w zaciszu własnego domu. W tym pierwszym przypadku mikrodermabrazja jest wykonywana za pomocą kombajnu kosmetycznego, który wytwarza pod ciśnieniem strumień mikrokryształków korundu. Uderzają one ze znaczną prędkością w skórę, powodując złuszczenie martwych komórek. Po zabiegu może wystąpić krótkotrwałe zaczerwienienie oraz pieczenie skóry – zwykle ustępują one po dwóch dniach.
Mikrodermabrazja w domu
Głębokie złuszczenie naskórka w domu jest możliwe dzięki specjalnej linii kosmetyków. Wśród nich znajduje się mikrodermabrazja w słoiku z linii tołpa.® Authentic , którego efekty można śmiało porównywać z profesjonalnym zabiegiem w salonie kosmetycznym. Zawarte w jego składzie mikrokryształki korundu doskonale złuszczają naskórek, a olejek jojoba zwiększa nawilżenie skóry o ponad 60%. Aplikacja jest bardzo prosta: na zwilżoną twarz należy nałożyć warstwę kosmetyku, a następnie kolistymi ruchami wmasować ją w skórę, po zmianie konsystencji w białą emulsję – wystarczy już tylko przemyć twarz wodą.
Choć mikrodermabrazja korundowa przynosi niesamowite efekty, należy stosować ją z umiarem. Przerwy pomiędzy zabiegami pozwolą skórze odzyskać równowagę i zregenerować przerwany nabłonek. Dlatego też salon kosmetyczny należy odwiedzać w tym celu tylko raz w miesiącu. Natomiast mikrodermabrazja w domu powinna odbywać się co najwyżej raz w tygodniu.
Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się o mikrodermabrazji korundowej, to przeczytaj artykuł: Mikrodermabrazja w domu – korund kosmetyczny, który intensywnie złuszcza naskórek.
Inne zabiegi kosmetyczne, które rozświetlają skórę twarzy
W ofercie salonów kosmetycznych znajduje się cała gama zabiegów na twarz, które mają na celu poprawić koloryt skóry oraz nadać jej blasku i gładkości. Część z nich to peelingi z wykorzystaniem czynnych substancji połączone z masażem twarzy i aplikacją kosmetyków bogatych w substancje odżywcze. Inne natomiast stanowią inwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.
Zabieg rozświetlający z witaminą C
Do tego zabiegu wykorzystuje się preparaty z wysoką zawartością witaminy C, która ma silne właściwości antyoksydacyjne. Oznacza to, że eliminuje wolne rodniki tlenowe, które przyspieszają procesy starzenia skóry. Witamina C również wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, ograniczając ryzyko ich pękania. Przede wszystkim jednak rozjaśnia i rozświetla twarz, dzięki czemu cera odzyskuje swój naturalny blask. Zabiegi rozświetlające z witaminą C można wykonać w gabinecie kosmetycznym lub samemu skomponować własną „terapię” poprzez wybór kosmetyków do codziennej pielęgnacji z wysoką zawartością tej dobroczynnej witaminy.
Mezoterapia igłowa
Wśród zabiegów z zakresu medycyny estetycznej – należy wymienić bardzo popularną w ostatnim czasie mezoterapię igłową. Jak można wnioskować już z samej nazwy, należy ona do zabiegów inwazyjnych. Polega ona na podskórnym podaniu ampułek zawierających kilkadziesiąt składników wspierających regenerację skóry. W tej grupie znajdują się zarówno witaminy, aminokwasy, jak i sole mineralne, koenzymy, a także kwas hialuronowy (podawany w osobnej ampułce). Efekty tego zabiegu są widoczne już następnego dnia w postaci odmłodzonej i rozświetlonej skóry twarzy.
Karboksyterapia twarzy
To również zabieg inwazyjny, który polega na podskórnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla. Ma to na celu usprawnić przepływ krwi w naczynkach, pobudzić produkcję elastyny i kolagenu oraz odpowiednio dotlenić komórki skóry.
W efekcie karboksyterpia rozświetla skórę twarzy, wyrównuje jej koloryt, a także poprawia jej elastyczność.
Zabiegów kosmetycznych, które posiadają wysoką skuteczność w przywracaniu blasku i jędrności skórze twarzy, jest więcej niż w naszym zestawieniu. Który z nich wybrać? Warto zawsze przed podjęciem decyzji zapoznać się z listą wskazań i przeciwwskazań w korzystaniu z danego zabiegu. Pozwoli to na wybór bezpiecznej i odpowiedniej metody dla Twojej skóry.