Japoński lifting twarzy – czy warto?

Japoński lifting twarzy – czy warto?

Liftingujący masaż twarzy

 

Liftingujący masaż twarzy wywodzi się już z XV wieku, a narodził się w Japonii, by sprostać wymaganiom cesarzowej, pragnącej zachować wieczną młodość i piękno. Sztuka wykonywania tego masażu jest więc doskonalona od wieków, nazywana jest także manualną terapią twarzy. Początkowo tylko uprzywilejowani mogli korzystać z dobrodziejstw liftingującego masażu twarzy, ale współcześnie został on rozpowszechniony. Każdy z nas może więc wypróbować zbawczą moc cesarskiego masażu.

Technika masażu, o którym mówimy, nosi nazwę Kobido. Przede wszystkim należy podkreślić, że masaż ma na celu opóźnienie procesu starzenia się skóry, ale może także zredukować oznaki starzenia. Masaż obejmuje wiele złożonych technik manualnych, ma sięgać głębokich tkanek podskórnych, tłuszczowych, a nawet mięśni. Masażysta wykonuje zarówno powolne, jak i szybkie ruchy – w ten sposób poprzez dotyk zarówno relaksuje, jak i stymuluje skórę do wytwarzania składników, istotnych dla uzyskania efektu liftingu.

 

Przyczyny starzenia się skóry

 

 

Nie tylko wiek jest przyczyną powstających na skórze zmarszczek. Zła dieta, brak snu, odwodnienie, ale przede wszystkim – stres. Największy wróg naszego organizmu powoduje liczne napięcia między innymi twarzy oraz szyi, które mogą prowadzić do bruksizmu, czyli nawykowego, nieświadomego zaciskania zębów i zgrzytania zębami. Dogłębny masaż twarzy działa kompleksowo na wiele poziomów tkanek. Ma także działanie relaksacyjne, pozwala zniwelować uczucie stresu, dzięki czemu usztywnienie mięśni twarzy jest mniejsze. Inną z poważnych przyczyn powstawania zmarszczek może być niedotlenienie skóry lub jej niedostateczne odżywienie.

Liftingujący masaż skóry jest jednak kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych oraz technik manualnych, a jego skuteczność przy regularnym powtarzaniu i profesjonalnym wykonywaniu pozwala zaradzić na tego typu problemy. Twarz po regularnie stosowanych zabiegach ma być pełna blasku,elastyczna, wyglądać na bardziej wypoczętą. Najistotniejszą z przyczyn starzenia się skóry mimo wszystko pozostaje wiek, gdyż wraz z wiekiem maleje ilość kolagenu, czyli białka budulcowego, odpowiedzialnego za funkcje strukturalne. Mówiąc prościej – od ilości kolagenu w ogromnej mierze zależna jest jędrność oraz elastyczność skóry. Maleje także ilość słynnego kwasu hialuronowego, przez co skóra zaczyna być odwodniona. Jednak poprawnie wykonywany masaż poprawia metabolizm komórkowy, co te procesy spowalnia i wizualnie odmładza twarz.

Masaż może dodatkowo zawierać fazę drenażu limfatycznego, czyli rodzaju masażu uciskowego wykonywanego w celu pobudzenia krążenia limfy. W tym przypadku może on pomóc w likwidacji obrzęków, czy opuchnięć i pobudzić organizm do regeneracyjnych procesów.

 

Masaż, czyli złote rozwiązanie

 

 

Liftingujący masaż twarzy wydaje się rozwiązaniem idealnym, nie tylko zresztą dla osób dojrzałych, ale także dla tych, które chcą po prostu poprawić kondycję swojej skóry i spowolnić proces jej starzenia. Pomijając wszystkie korzyści zdrowotne i wizerunkowe, masaże są niezwykle przyjemne. Może być to dla nas ta chwila w ciągu dnia, kiedy odcinamy się od wszystkiego i skupiamy wyłącznie na sobie i swoim ciele.

Podczas masażu człowiek czuje niesamowitą więź z własnym organizmem, może usłyszeć rzeczy, które nie docierają do niego na co dzień. Doskonała znajomość anatomii twarzy przez masażystę pozwala innym lepiej poznać i sięgnąć w głąb siebie.

Na koniec warto wspomnieć o masażu ogólnie – masaż całego ciała także jest zabiegiem wartym wypróbowania. Na co dzień nie myślimy o tym, żeby tak po prostu pójść na masaż, ale jest to od dawna sprawdzona technika relaksacyjna, stosowana zarówno w celu niwelowania dolegliwości bólowych, jak i po prostu rozluźnienia ciała. Masaż to przyjemność, której zafundowanie sobie nie przychodzi nam do głowy, bo mamy skłonności stawiać potrzebę relaksu na najniższym stopniu. Właśnie dlatego bon na masaż wydaje się idealnym prezentem. Warto podarować komuś w prezencie chwilę relaksu, o której sam nie pomyśli.

 

Udostępnij:
0