Face&Look > MODA > TRENDY > Jeans for a better world – pomagaj z KOKOworld!

Jeans for a better world – pomagaj z KOKOworld!

Rusza kolejny etap akcji charytatywnej KOKOworld – Jeans for a better world! Zobacz, jakie cuda powstają z niepotrzebnych jeansów przekazanych do KOKOworld. Zbiórka jeansów trwa, a aukcje charytatywne ruszają niebawem. Sprawdź, co będzie można licytować i jak pomóc uczennicom na Wyspach Zielonego Przylądka! 

 
Druga edycja akcji, której celem jest zebranie czesnego dla 20 nastolatek ze szkół średnich na Cabo Verde, właśnie dobiega końca. Osoby i instytucje zainteresowane przekazaniem niepotrzebnych jeansów muszą się spieszyć! Zbiórka trwa do końca lutego 2019. 
Dotychczas uzbierano 600 par niepotrzebnych jeansów, a w projekt charytatywny Jeans for a better Word, zaangażowało się dziesięciu rękodzielników i 20 instytucji. KOKOworld połączyło dwa szczególnie bliskie założycielce i pracownikom aspekty – recykling i ochronę środowiska z celem dobroczynnym. 
 
 
Jeans for a better world to akcja, dzięki której udaje się nagłośnić problemy związane z masową produkcją jeansów, a jednocześnie wspierać szczytny cel. W tym roku zbiórka ma pokryć czesne dla 20 uczennic z Cabo Verde na Wyspach Zielonego Przylądka. 
Kolejnym etapem akcji jest uszycie z przekazanych do KOKOworld jeansów toreb, nerek, zawieszek i wielu innych unikatowych rzeczy, które następnie będą wystawione na aukcjach charytatywnych. Za tworzenie małych, jeansowych cudów i nadawanie drugiego życia niepotrzebnym spodniom odpowiedzialna jest m.in. Maruna. Maruna, czyli Gosia Grodzka, od dawna szyje z naturalnych materiałów pozyskanych z odzysku. Z niepotrzebnej odzieży wykonanej z bardzo dobrej jakości materiałów tworzy nowe niepowtarzalne torebki i ubrania. Dotychczas razem z KOKOworld stworzyła autorską, unikatową kolekcję batikowych nerek. Teraz nadaje drugie życie jeansom pozyskanym w akcji Jeans for a better Word i jak mówi, Rzeczy zmieniają swoją formę, a emocje, jakie w nich drzemią, wciąż mogą trwać...”. 
 
 
 
Jak wspomóc akcję? 
Oddaj niepotrzebne jeansy do sklepu stacjonarnego KOKOworld przy ul. Starowiślnej 19 w Krakowie lub wyślij na adres: 
KOKOworld 
ul. Ślusarska 9/332 
30-710 Kraków 
Możesz także wesprzeć akcję i nabyć produkty z recyklingowanych jeansów. O starcie aukcji będziemy informować. 
Więcej informacji na temat beneficjentów akcji Jeans for a better world znajdziesz na kokoworld.pl
fot. materiały prasowe

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Patula

U mnie nóstwo spodni jeansowych i chętnie bym oddała Świetny pomysł tylko więcej sklepów po całej Plsce mogło by robić taka zbiórkę

JULA7

I ja bym oddała kolekcję biodrówek Smile

OLIWIA25

Świetny pomysł, mam kilka par do oddania...

Maria Anna Glapka

Bardzo zacna inicjatywa,popieram

Cameleonka

Fajna akcja żeby oddać, ale nie chciałabym już być nabywcą Wink

ziajka wt

Super pomysł

S-wa

Super! Takim akcjom mówię tak!

kylaina

Świetna akcja, super pomysły Smile

finezja

Można zaczerpnąć samemu wielu z tych pomysłów Smile 

eliska

Świetna akcja 

Agnieszka Niwińska

Świetna akcja, ciekawa jestem rzeczy, które powstaną z recyklingowanych jeansów Smile

natgav

Świetna akcja. Smile

sisi13

Ja wszystko oddaję na bieżąco.