Face&Look > Jesienne podróże: w kawiarni wielkich malarzy znów można wypić kawę

Jesienne podróże: w kawiarni wielkich malarzy znów można wypić kawę

Kawowa marka ponownie otwiera kultowe, właśnie odrestaurowane Caffe Paradiso, w której przebywali słynni malarze, a teraz będą gościć sławy przybyłe na festiwal filmowy w Wenecji. 

 
Trwający w Wenecji Festiwal Filmowy jest dla kinomanów, jak co roku, niecierpliwie wyczekiwaną okazją do spotkań twarzą w twarz z osobowościami świata filmu, a także do odkrywania niezwykłego dorobku artystycznego tego unikatowego miasta. Lokalne kawiarnie i bary dzięki swojej wyjątkowej atmosferze są idealnym miejscem do delektowania się smakiem kawy Lavazza. W tym roku szczególne miejsce wśród nich zajmie kultowa Caffe Paradiso, w pobliżu wejścia do ogrodów Bienalle – staraniami Lavazzy odrestaurowana, a od wczoraj ponownie otwarta dla festiwalowych gości. 
 
 
Caffe Paradiso to miejsce o niezwykłej historii, odwiedzane swego czasu przez takie znakomitości, jak Rodin, Klimt, Kandinsky, Picasso, czy Warhol. Miejsce, w którym rodziły się wyjątkowe, innowacyjne pomysły dające początek wielkim dziełom sztuki. Aby przywrócić dawny blask tej kultowej kawiarni Lavazza zwróciła się o pomoc do Cino Zucchiego, architekta, który zaprojektował kompleks Nuvola w Turynie oraz artystkę i projektantkę Elenę Salmistraro.
„To miejsce jest niczym skwer w miniaturze, a nowy bar Caffe Paradiso działa jak swego rodzaju kalejdoskop, w którym odbija się życie codzienne odwiedzających kawiarnię ludzi. Współczesne formy i materiały, w połączeniu z tradycyjnymi elementami kultury weneckiej, dały zaskakujące efekty. Przykładem takiego niecodziennego rozwiązania mogą być wielkoformatowe lustra zestawione ze strojami arlekinów” – wyjaśnia Cino Zucchi.
 
 
Ponowne otwarcie Caffe Paradiso doskonale wpisuje się w filozofię Lavazzy i jej stałe zaangażowanie w promowanie włoskiej kultury. Wenecja, odwiedzana każdego roku przez 25 milionów turystów, jest swego rodzaju światową wizytówką sztuki. Uznawana za jedną z najbardziej płodnych kuźni wielkich projektów artystycznych i kulturowych, podobnie jak kawa Lavazza, jest dziś prawdziwym mecenasem włoskiej kultury na całym świecie.

fot. materiały prasowe

 

Dodaj komentarz

Komentarze

sisi13

I znów jest powód by wrócić do Wenecji.