Joanna Koroniewska w najmodniejszej opasce do włosów!

Joanna Koroniewska w najmodniejszej opasce do włosów!

Na swoim Instagramie Joanna Koroniewska często prezentuje się w sytuacjach niezobowiązujących, mając na głowie opaskę z supełkiem na środku. Celebrytka zawsze wygląda olśniewająco i zachwyca nas swoimi stylizacjami.

 

Opaski do włosów – czy wciąż są w modzie?

 

Opaska do włosów to zdecydowanie jeden z wygodniejszych trendów, jakie znamy. Dzięki niej włosy nie opadają na twarz i nas nie irytują. Jednocześnie pod opaską nie mieszczą się ściśle wszystkie włosy – dzięki temu osiągamy bardziej niezobowiązujący, fantazyjny look.

Czy istnieją więc wady opasek?

Opaski do włosów bardzo modne były w latach 2000, ale powrót do nich okazał się trudny. Dwadzieścia lat temu nasze rówieśniczki nosiły opaski nie do końca umiejętnie, w pamięci więc miałyśmy dość kiczowaty efekt końcowy ulizanych włosów i pstrokatych, cienkich, plastikowych opasek. Jednak opaski, które wróciły do łask kilka lat temu, przybrały już inną, o wiele ładniejszą formę. Przede wszystkim stawiamy na opaski grubsze i pokryte z wierzchu materiałem.

Mają one przypominać bandany, ale też mniej ściśle przytrzymują włosy.

Joanna Koroniewska zakłada opaskę w taki sposób, że włosy przytrzymywane są przez opaskę jedynie częściowo, wymykają się bokami i opadają na twarz. Opaska pomaga zachować celebrytce ład na głowie, ale jednocześnie nie wygląda to niekorzystnie, ale bardzo naturalnie.

 

 

Jak odpowiednio dobrać opaskę?

 

Podczas wyboru opaski powinnyśmy sugerować się głównie obowiązującymi trendami. Kwestia doboru opasek jest bardzo delikatna, łatwo można opaską zepsuć i przytłoczyć stylizację, równie łatwo można wydobyć z niej jeszcze więcej uroku.

Przede wszystkim tekstura i kolor opaski musi być zachowany w takiej samej gamie kolorystycznej i stylizacyjnej jak reszta stylizacji, tak aby opaska nie wyróżniała się z daleka, ale stanowiła jedynie dopełnienie stroju.

Drugim niezwykle istotnym aspektem jest rozmiar opaski. Zwracajmy uwagę na to, czy opaska nie jest dla nas zbyt duża albo za mała. Podczas zakupu może wydawać się nam to nieistotny szczegół – w końcu opaska wydaje się leżeć na nas podobnie w różnych rozmiarach. Jednak po jakimś czasie noszenia opaski zaczniesz odczuwać źle dopasowany rozmiar. Jeśli będzie ona za mała, noszenie jej będzie stanowiło dyskomfort – ból głowy w okolicach uszu stanie się twoim nieodłącznym towarzyszem.

Z drugiej strony jeśli opaska okaże się za duża, będzie często osuwała się, zmieniała położenie na głowie i psuła fryzurę. Zwracajmy więc uwagę na rozmiar!

 

Udostępnij:
0