Kappa – włoski produkt na polskich półkach

Aktywne życie w połączeniu z miejskim stylem? Tak właśnie kreuje się marka Kappa. To bez wątpienia jeden z najstarszych producentów odzieży i obuwia na świecie. Twórcom udało się stworzyć asortyment, który wyróżnia się stylem i jest na tyle uniwersalny, że trafia do bardzo szerokiej grupy odbiorców. Jak wyglądała droga marki na szczyt?

Firma z tradycją

Na samym wstępie należy podkreślić, że marka Kappa ma za sobą już ponad 100 lat nieprzerwanej działalności. Firmę założono we włoskim mieście Turyn w 1916 roku i zupełnie nie spodziewano się sukcesu na światową skalę. Dziś w firmowej ofercie znajduje się odzież męska Kappa, w tym koszulki, bluzy, kurtki, spodnie czy buty, a także ich damskie odpowiedniki.

Przewrotne wejście na rynek

Branża odzieżowa i obuwnicza to trudny rynek, w którym wszelkie zmiany następują bardzo dynamicznie. Marka Kappa jednak weszła w tę branżę z zaliczeniem spektakularnej wpadki! Początki firmy, występującej wówczas pod nazwą Calzificio Torinese, zapowiadały się w jasnych barwach, gdyby nie wadliwa partia skarpet, która trafiła do oficjalnej sprzedaży.

Po tym incydencie firma przykładała szczególną wagę do procesu kontroli swoich produktów, oznaczając każdy z nich literą „K” na znak akceptacji najwyższej jakości. Po latach firma wykorzystała znany już wszystkim symbol i zarejestrowała swoją działalność jako Kappa. Wydarzenie to miało miejsce w 1967 roku. Od tej pory marka nieprzerwanie zaskakuje nowym asortymentem, w którym znajdują się między innymi obuwie i odzież męska Kappa.

Ponadczasowy styl i jakość

Twórcy marki od samego początku stawiali na produkty jednoznacznie kojarzone ze sportowym trybem życia. Wygodę ciuchów i obuwia docenili amerykańscy sportowcy, którzy wystąpili w markowym asortymencie na igrzyskach olimpijskich w Los Angeles. Marka przez lata była sponsorem najpopularniejszych klubów piłkarskich. Jej produktom zaufały takie drużyny jak SSC Napoli, UC Sampdoria czy Torino FC. Widać jak na dłoni, że firma zajmuje czołowe miejsce w europejskiej kulturze sportu.

Odzież dla każdego

Współpraca z klubami piłkarskimi może świadczyć o tym, że w ofercie marki dominuje odzież męska Kappa. Nic bardziej mylnego! Nie bez powodu firmowe logo przedstawia kobietę i mężczyznę, którzy siedzą oparci o siebie plecami. Co to oznacza? Nic innego jak fakt, że marka dedykuje swoje produkty obu płciom.

W sprzedaży dostępne są nie tylko buty damskie i męskie, ale i bluzy, t-shirty, spodenki, kurtki czy stylowe dresy. Większość ciuchów ma w miejscach szwów charakterystyczne wstawki, na których powielone jest logo marki. Dzięki temu odzież staje się rozpoznawalna nawet z dalekiej odległości.

Markową odzież Kappa można użytkować na wiele sposobów. To nie tylko ciuchy i obuwie, z których można komponować miejskie stylizacje. Asortyment – który wyróżnia się trwałością i wysoką odpornością na zniszczenia – świetnie sprawdza się na siłowni czy podczas uprawiania innych sportów, pozostając synonimem luźnego i oryginalnego stylu na co dzień.

Partnerem materiału jest Eastend.

 

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów