Kiko Milano – włoska jakość w przystępnej cenie

Kiko Milano – włoska jakość w przystępnej cenie

Kiko Milano – krótka historia powstania marki

Marka Kiko Milano została założona w 1997 roku przez włoską firmę Percassi Group, której założycielem jest Antonio Percassi. Idea stworzenia marki kosmetycznej wzięła się z przekonania, że można stworzyć produkty o wysokiej jakości, nowoczesnym designie i przystępnych cenach. Antonio Percassi, będąc przedsiębiorcą z doświadczeniem w branży handlowej, postanowił wdrożyć to założenie w życie poprzez stworzenie własnej marki kosmetyków czyli Kiko Milano. To oczywiście wyłącznie ogólny zarys historii opisywanej firmy. Więcej informacji na temat powstania Kiko Milano znajdziesz na stronie https://it.wikipedia.org/wiki/KIKO.

Kiko Milano – produkty

Marka Kiko Milano produkuje szeroki zakres kosmetyków, które obejmują makijaż, pielęgnację skóry, akcesoria do makijażu oraz produkty do stylizacji paznokci. Główne linie kosmetyków oferowanych przez Kiko Milano to między innymi: produkty do makijażu twarzy (w tym podkłady, korektory, pudry, róże, bronzery i highlightery, bazy pod makijaż, spraye do utrwalania makijażu), produkty do makijażu oczu (m.in.: cienie do powiek w różnych formach: single, palety, eyelinery płynne, żelowe, kredki, tusze do rzęs, pomady do brwi), kosmetyki do makijażu ust (pomadki, kredki, błyszczyki, konturówki), jak również kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy oraz ciała, takie jak np. olejki do twarzy, maseczki, produkty do oczyszczania skóry, produkty do pielęgnacji okolic oczu. Poza tym w portfolio marki znajdują się także różnego rodzaju akcesoria do makijażu czy pielęgnacji paznokci.

Kiko Milano – marka inna, niż wszystkie

Warto zaznaczyć, że Kiko Milano postawiło sobie za cel tworzenie produktów o jakości premium, które byłyby jednocześnie dostępne cenowo dla szerokiego grona klientów. Właśnie ta cecha wyróżnia markę na tle innych, luksusowych marek kosmetycznych.

Kiko Milano słynie z regularnego wprowadzania nowości i innowacji, co oznacza, że ich asortyment może się zmieniać w zależności od aktualnych trendów i sezonów. Produkty marki są często dostępne w różnych odcieniach, co umożliwia klientom swego rodzaju „zabawę” z różnymi stylami i wyrażanie swojej kreatywności w makijażu.

Udostępnij:
0