Kosmetyki na trądzik różowaty, które nie zniszczą Twojej cery

Kosmetyki na trądzik różowaty, które nie zniszczą Twojej cery

Kosmetyki na trądzik różowaty, które pozwolą wyeliminować problem

Kosmetyki na trądzik różowaty są niezbędne w walce z tym schorzeniem. Jeżeli zauważysz zmiany na swojej skórze, przyjrzyj się im dokładnie. Być może dostrzeżesz zaczerwienienia, połączone z tworzącymi się wypryskami o rozległej powierzchni. Jest to trądzik różowaty, który można skutecznie wyeliminować dzięki stosowaniu odpowiednich, naturalnych kosmetyków. Kosmetyki na trądzik różowaty zostały opracowane w celu eliminacji objawów, a jednocześnie przyczyn zmian skórnych. Kosmetyki na trądzik różowaty zawierające naturalne, aktywne składniki, pozwalają odżywić skórę od środka, a jednocześnie zlikwidować ogniska zapalne, pojawiające się w jej warstwie zewnętrznej. Wysokiej jakości naturalne kosmetyki pozwolą wyeliminować problem, jeśli jest w początkowej fazie rozwoju. Jeżeli trądzik różowaty jest zaawansowany, poza stosowaniem naturalnych kosmetyków, warto udać się do dermatologa, który dobierze odpowiednią metodę leczenia. 

 

Jako nastolatka miałam problem z trądzikiem, jednak dopiero po 25 roku życia moja skóra stała się sucha, szorstka, a cera zaczerwieniła się. Dermatolog rozwiał moje wątpliwości I potwierdził, że to trądzik różowaty. Zmiany trądzikowe natychmiast polecił zwalczać odpowiednim kremem – z serii Acnerose, który stosuję na teraz już też na co dzień. Cera jest nawilżona, odżywiona i nie ma wyprysków – twierdzi pani Aleksandra z Suwałk

 

Składniki kosmetyków pożądane w pielęgnacji trądziku różowatego

Składniki kosmetyków, nieodpowiednie dla osób z trądzikiem różowatym

  • Aloes
  • Betaina
  • Glukonolakton
  • Ichitiol
  • Kwas azalainowy
  • Olejki: z kokosu, z drzewa różanego, glistnika
  • Ekstrakt z lukrecji
  • Alkohol
  • PEG-i
  • EDTA
  • Parafina
  • Oleje mineralne
  • Substancje zapachowe
  • Konserwanty

 

 

Trądzik różowaty – kosmetyki, które warto wybrać, a z czego zrezygnować

Kosmetyki na trądzik różowaty powinny być stosowane zarówno rano, jak i wieczorem. Najlepiej wybrać serię produktów, które kompleksowo zadbają o skórę z trądzikiem różowatym. Na dzień należy stosować krem z wysokim filtrem UV. Po delikatnym oczyszczeniu skóry twarzy nie stosuj z kolei toniku z alkoholem, do demakijażu wybieraj mleczko do skóry wrażliwej. Unikaj dymu i niezdrowej diety, bogatej w wysoce nasycone tłuszcze oraz cukier. 

 

Do pielęgnacji wybieraj produkty bogate w naturalne składniki aktywne, które mają dobroczynne właściwości dla cery trądzikowo-naczyniowej. Do takich substancji należą:

 

  • ekstrakt z lukrecji – zmniejsza produkcję sebum, zaczerwienienie skóry oraz prowadzi do eliminacji stanów zapalnych. Działa przeciwbakteryjnie,
  • bisabolol – składnik o działaniu przeciwzapalnym i antybakteryjnym, dogłębnie pielęgnuje skórę,
  • olejek kokosowy – o działaniu regenerującym i odżywczym,
  • olejek z glistnika – pomaga w szybkim gojeniu się zmian trądzikowych, działa antybakteryjnie,
  • kwas azalainowy – reguluje pracę gruczołów łojowych, działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, likwiduje zaczerwienienia skóry,
  • olejek z drzewa różanego – stymuluje komórki skóry, by zapewnić efekt wypielęgnowanej, zdrowej cery,
  • aloes antyseptyczny – nawilża i głęboko odżywia skórę,
  • betaina – likwiduje niedoskonałości, zaczerwienienia, głęboko nawilża skórę,
  • ichitiol – działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie i przeciwzapalnie, dodatkowo ściąga,

co przyspiesza gojenie ran.

Trądzik różowaty – kosmetyki, których należy unikać

Kosmetyki na trądzik różowaty, których warto użyć, posiadają w składzie naturalne ekstrakty o znanym działaniu. Kosmetyki, których z kolei należy unikać to zbiór obco brzmiących symboli i nazw, zapełniających skład produktu. Są to najczęściej substancje pochodzenia chemicznego, o niekorzystnym działaniu dla skóry. Są dodawane do kosmetyków, ponieważ są tanie I często poprawiają ich konsystencję, ale nie niosą ze sobą wartości pielęgnacyjnych. Aby skutecznie eliminować problem trądziku różowatego należy wystrzegać się kosmetyków, zawierających związki chemiczne, takich jak PEG-i, EDTA, parabeny, silikon. Należy także wystrzegać się produktów zawierających alkohol, który może wysuszyć skórę. Nie stosuj kosmetyków zawierających parafinę i oleje mineralne, które mogą prowadzić do zatkania porów skóry, a w efekcie tworzenia się niedoskonałości. Nie warto też stosować kosmetyków, które zawierają substancje zapachowe – mogą one podrażniać skórę wrażliwą. Zobacz również ranking kosmetyków i kremów na trądzik różowaty.

Kosmetyki na trądzik różowaty Acnerose

Na rynku dermokosmetyków na trądzik różowaty naturalnym składem wyróżniają się produkty z linii Acnerose. To zestaw oferujący kompleksową pielęgnację na każdym etapie pielęgnacji. Znajdziemy w nim produkt do oczyszczania – delikatny płyn oraz trzy kremy: odżywczą maść na rano, ochronny krem na dzień oraz regenerującą pastę na noc. Składy kosmetyków docierają do przyczyn odpowiedzialnych za problemy skóry naczyniowej. Uszczelniają i wzmacniają ściany naczyń krwionośnych oraz posiadają substancje antybakteryjne, przeciwzapalne i wspierające gojenie, co przekłada się na mniejszą ilość wyprysków. Delikatnie złuszczają obumarły, zalegający naskórek oraz regulują pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu ograniczają przetłuszczanie się skóry. Pozytywne efekty stosowania dermokosmetyków Acnerose doceniaja konsumenci:

 

Długo szukałam idealnego kosmetyku do nawilżenia skóry z trądzikiem różowatym. Udało mi się znaleźć serię Acnerose, zawierającą tylko naturalne składniki. Efekty były widoczne od razu, skóra stała się jędrna, nie czułam ściągnięcia i nie łuszczyła się. Stosuję te kosmetyki codziennie i już ich nie zamienię, bo dobrze nawilżają i nie ma po nich wypryskówpisze pani Ewa z Gdańska

Kosmetyki na trądzik różowaty – co decyduje o ich skuteczności

Stosowanie odpowiednich kosmetyków do cery z trądzikiem różowatym to podstawa, aby zniwelować zmiany, jednak to nie wszystko. Poza regularnością oraz prawidłową aplikacją produktów, warto pamiętać o zdrowym trybie życia. Aby cera byłą zdrowa, musimy stosować dobrze zbilansowaną dietę oraz ruch na świeżym powietrzu, wolnym od miejskich zanieczyszczeń – mówi Milena Nalbandian, kosmetolog

 

 

Podsumowując, kosmetyki na trądzik różowaty to podstawa pielęgnacji skóry z tym schorzeniem, oprócz nich w zwalczeniu choroby pomocne nawyki zdrowego trybu życia, obejmujące dietę, ruch, regularny sen i wyeliminowanie używek. Najlepsze efekty osiągniemy stosując je systematycznie i łącznie.

 

FAQ

 

  1. Czy kosmetyki na trądzik różowaty to coś innego niż kosmetyki do cery wrażliwej?

 

Tak, kosmetyki do cery z trądzikiem różowatym odpowiadają jej specyficznym potrzebom, dbając o delikatne oczyszczenie, eliminację źródła zanieczyszczeń, zatykania porów oraz likwidację stanów zapalnych. Oprócz składników wspierających naczynia, posiadają także właściwości przeciwtrądzikowe, ograniczające łojotok. Taką specjalistyczną serią dermokosmetyków do cery z problemem trądziku różowatego jest czteroproduktowy zestaw Acnerose.

 

  1. Co jest ważne w składzie kosmetyków na trądzik różowaty?

 

Najważniejsze są składniki pochodzenia roślinnego, takie jak wyciągi i ekstrakty; składniki naturalnie o aktywnym działaniu, nawilżające – retinol, olejki roślinne, witaminy oraz filtr przeciwsłoneczny.

 

  1. Jak aplikować kosmetyki na trądzik różowaty?

 

Oczyszczaj skórę delikatnie, używając preparatu do cery z trądzikiem różowatym oraz letniej wody. Następnie zastosuj krem nawilżający do cery z trądzikiem różowatym, delikatnie wklepując go w cerę. Stosuj też codziennie krem na noc.

 

  1. Czy kosmetyki na trądzik różowaty są skuteczne?

 

Kosmetyki naturalne wyróżniają się wysoką skutecznością z uwagi na dogłębną pielęgnację i zapewnienie ochrony skórze. Działają odbudowująco, nawilżająco i przeciwzapalnie, eliminując powstawanie kolejnych zmian. Zawierają dobrze przebadane pod kątem skuteczności substancje, sprawdzone w przez medycynę naturalną i kosmetologię.

 

  1. Czy kosmetyki na trądzik różowaty są odpowiednie na skórę bez zmian trądzikowych?

 

Cera z trądzikiem różowatym potrzebuje także wzmacniania naczyń krwionośnych. Dlatego nawet jeśli nie pojawiają się na niej wypryski, wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków do cery trądzikowo-naczyniowej.

 

Bibliografia

 

 

  1. Ribeiro L.B., Ramos-e-Silva M., Rosacea fulminans, 2013
  2. Van Zuuren E.J., Kramer S.F., Carter B.R., Graber M.A., Fedorowicz Z., Effective and evidence-based management strategies for rosacea: summary of Cochrane systematic review, 2011
  3. Van Zuuren E.J., Fedorowicz Z., Carter B., van der Lin- den M.M., Charland L., Interventions for rosacea, 2015
  4. Błaszyk-Kostanecka M., Wolska H., Dermatologia w praktyce, 2005
  5. Yamasaki K.,Gallo R.L., The molecular pathology of rosacea, 2009
Udostępnij:
0