Kosmetyki naturalne - z miłości do pielęgnacji.

Współcześni konsumenci dużą wagę przywiązują do składów i jakości kupowanych produktów. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się kosmetyki naturalne. Tego typu preparaty zawierają bowiem wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego, które efektywnie wspierają świadomą pielęgnację skóry. Czym dokładnie są kosmetyki naturalne i dlaczego, warto w nie zainwestować?

Kosmetyki naturalne - czyli jakie?

Naturalne kosmetyki to produkty, których skład bazuje na surowcach pochodzenia roślinnego bądź mineralnego. Główną rolę pełnią więc tutaj naturalne oleje, ekstrakty ziołowe i wyciągi z roślin wywodzące się z proekologicznych upraw. Proces ich wytwarzania obejmuje jedynie naturalne zjawiska fizyczne (m.in. tłoczenie, filtrację, ekstrakcję, destylację czy suszenie), dzięki czemu substancje nie są w żaden sposób modyfikowane. Warto również zauważyć, że takie preparaty podlegają niezwykle surowym oraz ściśle określonym kryteriom. Europejskim nadzorem nad przestrzeganiem tych zasad zajmuje się Komitet Ekspertów Produktów Kosmetycznych przy Komitecie Zdrowia Publicznego Rady Europy (ESCOP). To właśnie ta instytucja pilnuje, aby kosmetyki produkowane jako naturalne, charakteryzowały się prostym składem, a także nie zawierały sztucznych surowców, emulgatorów syntetycznych czy środków petrochemicznych. Ponadto na żadnym etapie tworzenia nie mogą być testowane na zwierzętach. 


Naturalne kosmetyki - prozdrowotny koktajl dla skóry

Głównym zadaniem naturalnych produktów jest skuteczne pobudzanie do pracy i wspomaganie naturalnych procesów fizjologicznych skóry. Większość kosmetyków efektywnie poprawia więc ogólny stan skóry, przywraca jej równowagę, a także wspiera regenerację komórek. Tego rodzaju preparaty świetnie radzą sobie też z podrażnieniami, przesuszeniami, stanami zapalnymi oraz drobnymi zmarszczkami. Pozwalają pozbyć się nadmiaru sebum i doskonale oczyszczają pory. Wysokiej jakości produkty wykazują również w pewnym stopniu właściwości lecznicze. Należy też zdawać sobie sprawę, że przy regularnym stosowaniu kosmetyki naturalne działają o wiele intensywniej, niż tradycyjne produkty pielęgnacyjne. Większość preparatów wywiera wpływ jedynie na powierzchnię naskórka, co wiąże się z krótkotrwałym rezultatem. Z kolei naturalne kosmetyki lepiej wnikają w głąb skóry, pozostawiając cerę gładką, promienną i bardziej odżywioną. 


Kosmetyki naturalne a bezpieczeństwo użytkowania

Kosmetyki naturalne dedykowane są wszystkim rodzajom skóry. Okażą się więc odpowiednie zarówno dla osób z cerą normalną, wrażliwą czy tłustą, jak i dla skóry dojrzałej lub problematycznej. Preparaty pochodzenia naturalnego przede wszystkim wyróżniają się jednak dużym bezpieczeństwem użytkowania. Dzięki temu, że nie zawierają żadnych konserwantów, ani innych sztucznych substancji to mogą być z powodzeniem stosowane przez alergików i osoby borykające się z różnymi dolegliwościami skórnymi. Takie kosmetyki przed wypuszczeniem na rynek muszą bowiem przejść obowiązkowo wiele testów i badań laboratoryjnych, potwierdzających ich skuteczność oraz bezpieczeństwo. Oczywiście nie można też zapominać, że przy stosowaniu kosmetyków naturalnych, do skóry nie przedostają się żadne szkodliwe substancje, które mogłyby mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Chociaż niektóre z surowców wykorzystywanych przy produkcji preparatów naturalnych mogą wywoływać alergie (np. olejki eteryczne bądź wyciągi z ziół) to jednak w porównaniu do tradycyjnych kosmetyków ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest o wiele niższe. 


Jakie składniki występują w kosmetykach naturalnych?

Kosmetyki naturalne zawierają jedynie surowce pochodzące z certyfikowanych i ekologicznych upraw bądź plantacji. Poszczególne substancje mogą być również pozyskiwane z dziko rosnących roślin. Do najważniejszych składników występujących w kosmetykach naturalnych zaliczają się:

  • oleje roślinne;
  • wyciągi z ziół lub nektarów kwiatowych;
  • olejki eteryczne z frakcjami;
  • naturalne barwniki;
  • nieorganiczne tlenki i sole wytwarzane z minerałów;
  • naturalne emulgatory;
  • naturalne emolienty;
  • składniki odżywcze (w tym witaminy i minerały);
  • ekstrakty z owoców;
  • wody mineralne lub zdemineralizowane.


Do produkcji naturalnych preparatów często wykorzystuje się też niektóre substancje pochodzenia odzwierzęcego. Istotne jest jednak, aby tego rodzaju składniki pochodziły wyłącznie z żywych organizmów zwierzęcych. ESCOP dopuszcza także stosowanie naturalnych barwników, które nie są sztucznie perfumowane. 


Zalety stosowania kosmetyków naturalnych

Wyjątkowość kosmetyków naturalnych wynika z zachowania niezwykłej harmonii pomiędzy wykorzystywaniem substancji proekologicznych, a ich efektywnym oddziaływaniem na skórę. Przestawiając się na bardziej świadomą pielęgnację, nie tylko wspieramy skuteczną odbudowę naskórka, ale również nie dostarczamy organizmowi szkodliwych składników, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Ponadto kosmetyki naturalne w żaden sposób nie szkodzą skórze, nie zaburzają jej bariery lipidowej, nie podrażniają, nie powodują wyprysków, a także bardzo rzadko wywołują alergie. Preparaty oparte na naturalnych składnikach wykazują za to właściwości lecznicze, przez co mogą stanowić doskonałe wsparcie kuracji dermatologicznej. Świetnie nawilżają skórę, pobudzają do regeneracji i działają antyoksydacyjnie. 

Nie można też zapominać, że decydując się na stosowanie kosmetyków naturalnych, jednocześnie wspieramy bardziej ekologiczny styl życia. Takie produkty są w końcu w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Wszystkie zastosowane składniki ulegają aktywnej biodegradacji, więc nie zanieczyszczają środowiska. Należy również wspomnieć, że naturalne kosmetyki nie są testowane na zwierzętach, dzięki czemu stanowią o wiele bardziej etyczny wybór, niż większość drogeryjnych odpowiedników. 

Nikt nie powinien mieć dłużej wątpliwości, dlaczego akurat naturalna pielęgnacja cieszy się coraz większą popularnością. Organiczne i proekologiczne składniki są efektywniej przyswajalne przez skórę, a co najważniejsze wykazują łagodniejsze oraz bezpieczniejsze działanie. Dla bardziej odżywionej skóry i zdrowszego wyglądu już dziś warto więc zaufać naturze i jej darom. 

Senelle - troska o kobiece piękno
Artykuł został przygotowany przez firmę Senelle oferującą wysokiej jakości kosmetyki naturalne.

 

face&look BOX z produktami NUMERO kupicie w naszym sklepie 

 

 

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

Kamila Gwiazdowska

Lubię naturalne kosmetyki Smile I mam swoich ulubieńców. Phlov koncentrat biorewitalizujacy z witamina C pieknie mi rozswietla twarz, pianka do oczyszczania twarzy Nature Queen to najlepszy kosmetyk do dermakijazu jaki mialam, masło do ciała Biolove borowka przepieknie pachnie i swietnie nawilza skore, takze wiele naturalnych olejkow do olejowania wlosow oraz pielegnacji skory.  Na dobre ceny polecam polować w sklepie Puderek https://puderek.com.pl/ - obecnie w sklepie jest ogromny wybór naturalnych marek kosmetyków pielęgnacyjnych. 

Redakcja

U nas też znajdziesz ciekawe kosmetyki naturalne Smile https://faceandlook.com/pl/c/kosmetyki-naturalne/343 

produkty partnerów