Książki na wakacje, które pozwolą oderwać się od rzeczywistości

Książki na wakacje, które pozwolą oderwać się od rzeczywistości

Monika Wojtkowiak „Sekrety Panamy”

„Sekrety Panamy” to prawdopodobnie jedyna polska powieść, której akcja toczy się w Panamie. To barwna, pełna przygód książka, idealna na letnie popołudnia. Bo któż z nas nie marzy, żeby w upały przenieść się do jakiegoś egzotycznego kraju i przeżyć przygodę życia? Sprawdzi się zarówno dla tych, którzy lato spędzają w mieście i tęsknią za urlopem, jak i dla tych co wypoczywają na plaży. Sięgając po tą lekturę przekonamy się, że… podróż w nieznane zmienia na zawsze.

Przekonała się o tym autorka powieści, Monika Wojtkowiak, która jeszcze kilka lat temu nie przypuszczałaby, że trafi do kraju pomiędzy dwoma Oceanami i dwoma Amerykami.

Nie spodziewała się tego też główna bohaterka, Natalia. Dziewczyna prowadziła zwykłe studenckie życie, kiedy niespodziewanie dowiedziała się o spadku, który odziedziczyła po dziadku od dawna nieutrzymującym kontaktów z rodziną. Warunkiem jego otrzymania była podróż do Panamy. I tu zaczęła się przygoda. Razem z Natalią mamy okazję wkroczyć w tajemniczy i egzotyczny świat, tak bardzo różny od tego, jaki znamy w Polsce. W świecie tym czasami jest miło i przyjaźnie, a czasami zagadkowo, a nawet przerażająco. Możemy także poznać mieszkańców i obyczaje, które panują w Panamie.

Książka wzbogacona jest w kolorowe zdjęcia z Panamy i oryginalnie wykonany, rozkładany rysunek mapy kraju, który wykonała autorka książki.

 

Camilla Läckberg, „Złota klatka”

Szwedzka królowa kryminału powróciła po dwóch latach, tym razem z thrillerem psychologicznym. „Złota klatka” to pierwsza część nowej serii Läckberg. Książka jest opowieścią o kobiecie o imieniu Faye, która ma „wszystko” – wspaniałego i kochającego męża oraz ukochaną córeczkę, z którymi prowadzi dostatnie życie w luksusowym apartamencie w jednej z najlepszych dzielnic Sztokholmu.

Jednak, jak się okazuje, jej życie nie jest tak kolorowe, jak może się wydawać – kobietę od kilku lat męczą myśli, że poświęciła się dla ukochanego mężczyzny, ale tym samym zatraciła siebie. Wszystko zmienia się, gdy rodzina Faye nie wraca z rejsu, a w mieszkaniu policja odnajduje ślady krwi, wtedy pojawia się pytanie – co wydarzyło się podczas wycieczki?

Pozycja obowiązkowa dla fanów thrillerów o ludzkiej determinacji i żądzy zemsty. Książka Läckberg trzyma w napięciu, a w dodatku serwuje wyjątkowo ciekawy wątek psychologiczny.

Liane Moriarity, „Wielkie kłamstewka”

O serialu „Big Little Lies” słyszał chyba każdy, jednak nie każdy wie, że produkcja powstała na podstawie książki autorstwa Liane Moriarity. „Wielkie kłamstewka” to opowieść o trzech kobietach, które spotykają się podczas odprowadzania dzieci do przedszkola. Każda z nich jest inna – różnią się temperamentem, podejściem do życia i światopoglądem, jednak łączą je podobne problemy i  skrywane tajemnice.

Książka, podobnie jak i serial, odniosła ogromny sukces na arenie międzynarodowej. Na jej podstawie powstał 7-odcinkowy serial, który zakończył się w 2017 roku. Pod koniec 2017 roku stacja HBO zleciła nakręcenie kolejnego sezonu historii przyjaciółek – na początku czerwca 2019 roku premierę miał pierwszy odcinek: „ What Have They Done?” – mówi Anetta Wilczyńska z księgarni Gandalf.com.pl.


fot. materiały prasowe

zdjęcie główne pixabay.com

Udostępnij:
0