Face&Look > ZDROWIE > Kultura

Kultura

Kobiece historie spisane przez życie

12
sie
2019

Premiera telewizyjna singla Kate pt. „Dalej, dalej”

Premiera telewizyjna singla Kate pt. „Dalej, dalej” już  13 sierpnia w Dzień Dobry TVN. Gościnnie w teledysku wystąpił  Tomasz Barański.  

14
lip
2019
3

Książki na wakacje, które pozwolą oderwać się od rzeczywistości

Urlop do idealny czas, by przenieść się do świata bohaterów literackich. Przedstawiamy pozycje, które naszym zdaniem warto przeczytać podczas wakacyjnego wypoczynku.   

05
lip
2019

Czytanie powieści w oryginale po angielsku – 5 książek idealnych na początek

Nauka obcego języka najczęściej motywowana jest chęcią bezpośredniej rozmowy i rozumienia czytanego tekstu. Cóż więc może być lepszego do utrwalenia języka niż lektura znanych powieści? Przecież czytanie książek jest – według starego powiedzenia – rozmową z jej autorem. ...

03
lip
2019

Rodzina wielopokoleniowa? Wielka wartość!

Kiedyś rodziny wielopokoleniowe stanowiły normę. Były korzystne dla wszystkich – seniorom takie rozwiązanie zapewniało opiekę, a dzieciom i wnukom pomoc w prowadzeniu domu. Dziś, zwłaszcza w dużych miastach, taki model rodziny jest już rzadkością. 

5

1

5

1

5

1

28
Maj
2019
3

Piękno jest kobietą. Agata Buzek twarzą wystawy

Tej wiosny w Warszawie można oglądać wystawę „Piękno”, zrealizowaną w ramach cyklu fotograficznego „Projekt Kobiety” autorstwa Maksymiliana Ławrynowicza. Ekspozycja prac artysty w maju jest dostępna dla zwiedzających w Hali Koszyki, zaś w czerwcu w Galerii Przy Teatrze. Na wystawę składa się...

07
Maj
2019
3

Jazz Art Fashion Festival – piąta edycja w Centrum Praskim Koneser w Warszawie

Joanna Hawrot, Paprocki&Brzozowski, La Metamorphose, premierowy koncert przebojów Kory i MAANAM w wykonaniu czołowych artystów, targi najlepszego polskiego designu… Przygotujcie się na prawdziwą rewolucję!  

03
sty
2019
1

Lady Gaga w filmie i bez ekstrawagancji

Film Bradleya Coopera „Narodziny gwiazdy” zbiera doskonała recenzje i nominacje do prestiżowych nagród filmowych. W roli głównej wystąpiła Lady Gaga, która także otrzymała nominację do nagrody, a światek filmowy wróży gwieździe Oskara. 

01
lis
2018
4

Magda Steczkowska o halloween i Święcie Zmarłych

Magda Steczkowska: U nas w domu nie ma tradycji Halloween. Bliżej nam jest do Święta Zmarłych.  

27
wrz
2018
1

Bilbo Baggins i Frodo świętują kolejne urodziny!

Bohaterów tolkienowskiej powieści zna każdy fan literatury fantastycznej. Niewielu z nich wie jednak, że we wrześniu rocznice przyjścia na świat świętują dwie główne postacie – Bilbo oraz Frodo Baggins

06
wrz
2018
2

Urodzony w smokingu – Conrado Moreno rozmawia z Jackiem Borkowskim

Jacek Borkowski, aktor filmowy i teatralny, który zagrał ponad 180 ról. O swoim życiu i pracy rozmawia z Conrado Moreno.